Artis Pictus: Souznění barev největší výtvarné soutěže v ČR

24. září 2012 v 9 hodin dopoledne rozbalí na náměstí Republiky před Bankovním domem UniCredit Bank své malířské nádobíčko stovky studentů středních výtvarných škol z celé České republiky, kteří se společně se známými umělci utkají v rámci 2. ročníku projektu Artis Pictus.
11.9.2012 12:00 |

Artis Pictus je výtvarná soutěž mladých umělců a výtvarných škol, při které stovky malířů tvoří na jednom místě pod širým nebem na předem dané soutěžní téma. Narozdíl od loňského ročníku s názvem Svět bez barev, kdy soutěžící malovali pouze za použití černé a bílé barvy, je tématem letošního ročníku Souznění barev.

O vítězích soutěže rozhodují veřejnost i odborná porota na stránkách artispictus.cz. Kromě studentů se akce účastní také známí malíři a další jména ze světa umění – letos opět například Milan Chabera, Zdeněk Netopil či Jiří Hauschka.

OBRAZEM: Artis Pictus 2011: Svět bez barev
Fotogalerie

Odbornou porotu letošního ročníku Artis Pictus tvoří například ředitel galerie Rudolfinum Petr Nedoma, Marina Votrubová z divize Art Banking společnosti UniCredit Bank Czech Republic, a.s., Marek Pokorný z Moravské galerie v Brně nebo Iva Nesvadbová, ředitelka galerie Gambit a organizátorka veletrhů umění ART Prague a ART Photo.

Podporou mladých umělců a závěrečnou aukcí vítězných děl Artis Pictus propojuje veřejně prospěšný a charitativní účel, který asi nejlépe vyjadřuje slogan projektu Artis Pictus „Naděje umění, umění naději“. Soutěžní díla budou vystavena v Obecním domě a vítězné obrazy budou u příležitosti ukončení výstavy vydraženy ve prospěch Konta BARIÉRY.

Autor článku: Ženy.cz
Zdroj: Archiv

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění