Das Filmest opět představí aktuální filmovou tvorbu německé, švýcarské a rakouské provenience

Letošní, již osmý ročník festivalu německy mluvených filmů, Das Filmfest, nabídne množství skvělých adaptací slavných románů a přiblíží, co „žere“ příslušníky Generace Y...
Das Filmest opět představí aktuální filmovou tvorbu německé, švýcarské a rakouské provenience
29.8.2013 17:00 |

Ve své hlavní festivalové sekci se letošní Das Filmfest zaměřuje především na dilemata antihrdinů nejmladší generace, tzv. Generace Y. Osmý ročník festivalu německy mluvených filmů se pochlubí i hluboce dojemným portrétem filozofky Hannah Arendtové, silným příběh nadmíru idealistického vladaře Ludvíka II. a také snímky ze současnosti, které rozebírají aktuální společenská témata, jako je hledání nového partnera, rozpad rodinných vazeb nebo volná láska.

V pestré filmové nabídce nechybí ani letos sekce dokumentárních filmů či archivní snímky zapůjčené nadací DEFA. Stejně jako v předchozích letech sází Das Filmfest při výběru snímků na kombinaci osvědčených režisérských jmen s výraznými debuty. Osvědčeným klíčem pro výběr titulů je i ohlas kritiky a diváků na velkých mezinárodních festivalech nebo na prestižních národních filmových přehlídkách.

Spolupořadateli festivalu jsou již tradičně Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace v Praze. Festival Das Filmest proběhne od 16. do 20. října v pražských kinech Lucerna a Atlas a následně bude němčina znít od 23. do 27. října z filmového plátna brněnského kina Art.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění