Do Prahy přijíždí kytarový "Amadeus". Je mu teprve třináct let...!

Na kytaru hrál poprvé ve třech letech. Ve dvanácti se již může chlubit první vydanou deskou i hráčským uměním srovnatelným s výkony těch největších kytarových mistrů...
Do Prahy přijíždí kytarový "Amadeus". Je mu teprve třináct let...!
5.11.2012 13:00 |

Mladý umělec, označovaný milovníky hudby jako „flamencový zázrak, kytarový génius či Amadeus“, španělský kytarista Amos Lora , bude mít 5. listopadu svou českou premíéru na koncertě v prostorách pražského Paláce Akropolis, kam přijíždí na pozvání festivalu Kytara napříč žánry i s doprovodnou kapelou.

Amos Lora Amos Lora

„Amos Lora je kytaristou, který ve světě nemá obdoby. Je uznáván a obdivován i těmi nejzdatnějšími a o generace staršími kytarovými hráči. Mimo jedinečné schopnosti sebevyjádření, improvizace a zvládnutí i složité hráčské techniky, jakou flamencová kytara vyžaduje, je vystoupení tohoto mladého génia výjimečné rovněž díky tomu, že záběry z jeho koncertu budou použity v dokumentu Kateřiny Hager mapujícím jeho hudební dráhu. Snímek pak bude odvysílán prostřednictvím České televize na začátku roku 2013,“ prozrazuje hlavní pořadatel festivalu Stanislav Barek, podle něhož je vystoupení v Paláci Akropolis příslibem ojedinělého zážitku nejen pro skalní příznivce kytarové hry.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Archiv

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění