Hvězda stříbrného plátna Claudia Cardinale je v Praze!

Během svého života se stala erotickým symbolem celé Evropy, ale také uznávanou herečkou. Ve své době znamenaly iniciály CC v Itálii to samé co BB ve Francii...
Hvězda stříbrného plátna Claudia Cardinale je v Praze!
28.3.2012 12:00 |

Italskou herečku tuniského původu Claudii Cardinale, (celým jménem Claude Josephine Rose Cardinale) jistě není nutné představovat nijak dlouze, už proto že společně se Sophií Loren a Ginou Lollobrigidou patří mezi nejznámější a nejkrásnější italské herečky, jejichž věhlas daleko překročil hranice jejich rodné země.

U nás si budou diváci nejspíš pamatovat z filmu Cartouche s Jean-Paulem Belmondem, z kultovního westernu Tenkrát na západě, kde hrála po boku hvězd jakými byli např. Henry Fonda, Charles Bronson nebo Jason Robards nebo z filmu Gepard s Alanem Delonem.

Claudia Cardinale a Jean-Paul Belmondo Claudia Cardinale a Jean-Paul Belmondo

Claudia Cardinale během své herecké kariéry natočila asi stovku filmů, z nich se některé dočkaly i mezinárodního uznání. Méně už se ale ví,že její hvězdnou kariéru odstartovalo vítězství v soutěži Miss Tuniska.

Když v roce 1957 zvítězila Claudia v soutěži o titul nejkrásnější dívky v Tunisku, výhrou jí byl zájezd na Filmový festival v Benátkách, kde se její krása neunikla ani přítomným filmovým producentům. Do dvou měsíců získala první ze svých mnoha rolí a za rok z ní již byla mezinárodně známá celebrita.

Claudia Cardinale dnes Claudia Cardinale dnes

V sobotu 31. března se tato již třiasedmdesátiletá dáma, která i ve svém věku má stále šarmu na rozdávání, opět zúčastní soutěže Miss - tentokrát v roli čestné předsedkyně poroty osmého ročníku naší národní soutěže krásy Česká Miss 2012. Přímý přenos slavnostního finálového večera můžete sledovat tuto sobotu, 31. března na obrazovkách TV Prima Family.

Podívejte se ZDE jak se Claudia Cardinale měnila od začátku své kariéry.

Autor článku: Monika Kváčková
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

wahida | 28.3.2012 13:28

To zase bude stát!

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění