Pozvánka: Klasika pod hvězdami, česká opera v novém kabátě

Zapomeňte na divadelní prázdniny, kamenná divadla a uzavřená jeviště. Letošní léto bude patřit české klasice na těch nejkrásnějších místech naší republiky.
Pozvánka: Klasika pod hvězdami, česká opera v novém kabátě
12.6.2010 0:00 |

České hrady a zámky v červenci a srpnu obsadí Dvořákova Rusalka s živým orchestrem a s hvězdami naší operní scény.

Celkem patnácti představeními pod širým nebem obohatí letošní kulturní léto v Čechách a na Moravě klasika naší hudební scény opera Rusalka. „Jde o první projekt takového rozsahu věnovaný české klasice u nás,“ uvedla Pavla Filipová z pořadatelské agentury ArtTriton, která má za sebou již řadu zkušeností s organizací letních open air vystoupení v Německu.


Andrea Kalivodová na Ochutnávce z Rusalky - představení projektu Rusalka na zámcích.

Naši západní sousedé shlédli v produkci Pavly Filipové pod širým nebem mimo jiné opery Aida, Nabucco či Carmen. Letošní léto chce podobným způsobem zpestřit také návštěvníkům zdejších zámků.

Velkým lákadlem pro milovníky české klasiky, ale i pro všechny, kteří si během roku neudělali na operu čas, bude kromě atraktivních lokalit v podobě 15 zámků i hvězdné obsazení inscenace.

Červenec 2010

Termíny a místa konání 
3.7. Slavkov u Brna
4.7. Žleby
9.7. Švihov
10.7. Loučeň
16.7. Štiřín
17.7. Lednice
23.7. Třeboň
24.7. Hradec nad Moravicí
30.7. Bechyně
31.7. Sychrov

====Srpen 2010 ====


13.8. Boskovice
14.8. Roudnice nad Labem
20.8. Bečov nad Teplou
21.8. Orlík nad Vltavou
28.8. Bor u Tachova


Přední české umělce doprovodí více než čtyřicetičlenný živý orchestr pod taktovkou Martina Peschíka, šéfdirigenta Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V hlavní roly Rusalky se představí sólistka Státní opery Praha Jitka Burgetová, roli Ježibaby ztvární vynikající Andrea Kalivodová a v roli prince se mohou diváci těšit na sólistu moravského divadla Olomouc Milana Vlčka. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo pro místní rozvoj.


Představení projektu Rusalka na zámcích, sólista moravského divadla Olomouc Milan Vlček.

Propojení historické památky a hudebního programu je zajímavý způsob, jak podpořit rozvoj cestovního ruchu přímo v regionech,“ řekl k uvedení opery Rusalka na českých a moravských zámcích ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Šňůra koncertů pod širým nebem začíná v sobotu 3. července od 20 hodin ve Slavkově u Brna a dále bude pokračovat přes Štiřín, Lednici, Roudnici nad Labem a mnoha dalších zámků.

Více informací na webových stránkách www.rusalkanazamcich.cz

12. června 2010

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění