Hvězdný styl: Šperky Elizabeth Taylor

Překrásný šperk ve tvaru rozměrné květiny z diamantů a safírů zasazených v platině a 18-ti karátovém zlatu ukázala nedávno Praze společnost Tiffany & Co. u příležitosti 175. výročí značky. Tento skvost je však jen pouhým střípkem z množství pozoruhodných šperků, které patřily jedné z nejkrásnějších a nejslavnějších hereček světa - Elizabeth Taylor.
10.11.2012 16:00 |

Brož “Fleur de Mer” vytvořil jeden ze světově nejuznávanějších návrhářů šperků, Jean Schlumberger, který patří ve slavné historii klenotnického impéria Tiffany & Co. k pouhým čtyřem klenotníkům, kterým bylo dovoleno autorizovat svou práci. Unikáty z jeho dílny jsou porozuhodné především interpretací přírodních forem - flóry, fauny i podmořského světa. Jeho klientskou základnu tvořily nejslavnější ikony své doby, např. Jacqueline Kennedy Onassis, vévodkyně z Kentu, Audrey Hepburn, Greta Garbo nebo právě Elizabeth Taylor.

OBRAZEM: Šperky Elizabeth Taylor
Fotogalerie

Ta byla ostatně svou zálibou ve špercích proslulá. Během svého života nashromáždila pozoruhodnou sbírku vzácných šperků, mezi něž patřily i opravdové skvoty. Řadu z nich jí daroval její manžel Richard Burton, mimo brože Fleur de Mer”, také napr. známé diamanty Krupp nebo Taylor-Burton, náhrdelník Taj Mahal, který podle legendy původně věnoval své manželce indický vládce Jahangira či obrovskou a vzácnou perlu La Peregrina.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

natalinka163@centrum.cz | 14.11.2012 12:12

To už je podle mě trochu moc, navíc si myslím, že se to nedá ani nosit, protože byste ze sebe udělali terč. Ale jinak šperky mám moc ráda. Zrovna jsem jedny perlové naušnice objednala mamce na http://www.well-balanced.cz/cs/prodej-perk.html pod stromek. Snad se jí budou líbit, má svůj osobitý styl.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění