Dny pasivních domů přinesou bezplatné exkurze i prohlídku pasivní školky

Od 8. do 10. listopadu se návštěvníkům otevře rekordní počet pasivních domů po celé České republice - bezmála sedm desítek. Mimo rodinných domů s velmi nízkou spotřebou energie se tentokrát navíc představí např. pasivní mateřská školka, pasivní administrativní budova či bytový dům. Pro zájemce je zároveň nachystána bezplatná exkurze po vybraných středočeských a jihomoravských domech.
Dny pasivních domů přinesou bezplatné exkurze i prohlídku pasivní školky
2.11.2013 16:00 |

„Během Dnů pasivních domů mají zájemci o pasivní bydlení možnost si přímo pohovořit s majiteli či staviteli těchto staveb, zeptat se na cokoli je zajímá a zjistit, jak budovy s nízkou spotřebou energie fungují v praxi. Právě tyto informace z první ruky jsou nejlepší obranou proti nesmyslům, které se o pasivních domech tradují,“ vysvětluje Iva Černá z Centra pasivního domu, jež Dny pasivních domů v České republice pořádá.

Centrum pasivního domu zároveň v letošním roce současně organizuje dvě bezplatné exkurze, které vyrazí v sobotu 9. listopadu do pasivních domů v okolí Prahy a Brna. „Trasy jsme naplánovali tak, aby zájemci o energeticky úsporné bydlení viděli, jak se pasivní domy staví, i jak se v nich žije. Navštíví proto jeden rozestavěný dům a dva již obydlené domy,“ přibližuje náplň exkurzí Juraj Hazucha, odborný poradce Centra pasivního domu. S ohledem na omezený počet míst je ovšem potřeba se na akci dopředu přihlásit na webových stránkách Centra.

Doprovodný program ke Dnům pasivních domů si nachystaly i společnosti, které se ve své činnosti pasivními domy zabývají. Architektonické studio Aleše Brotánka plánuje komentované prohlídky svých pasivních domů, včetně unikátního projektu pasivní mateřské školky v obci Slivenec u Prahy, společnost Kalksandstein pak, společně s otevřením svých pasivních domů v západních a středních Čechách, chystá v Plzni malou výstavou na téma fungování pasivních domů.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

školka | 27.11.2013 19:07

dům

kamil | 21.11.2013 16:18

plechy

jangrew@seznam.cz | 20.11.2013 11:30

Re: dům

Lukáš | 19.11.2013 10:19

dům

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění