Jak čistit nerez bez chemie

Také máte doma doplňky a spotřebiče z nerezu? Poradíme vám jak se zbavit šmouh a otisků bez použití zdraví škodlivých chemických prostředků.
Jak čistit nerez bez chemie
19.5.2008 0:00 |

Nerezové spotřebiče a doplňky si v našcih domácnostech získávají stále větší oblibu pro svůj ušlechtilý a elegantní vzhled. Jejich krásu však často kazí  jedna drobnost – je na nich lechce vidět kdejaká šmouha, flíček nebo otisk prstu. Veškerá elegance a líbivost je náhle tatam a zbývá akorát neustálé čištění a leštění.

Samozřejmě můžete využít drahých čistících prostředků, které však obvykle obsahují také velké množství chemie a nejsou k životnímu prostředí zrovna ohleduplné. Na některé nečistoty na nerezu však bohatě stačí využít prostředků běžně dostupných v naší domácnosti.

Tipy pro nerezPovede-li se na nerezu způsobit nějakou šmouhu nebo připáleninu, můžete využít obyčejnou sodu v prášku.

Pro lesk nerezového nádobí i spotřebičů využijete obyčejný ocet. Nádobí umyjte umyjete v horké vodě s trochou saponátu, dřez nebo spotřebiče omyjte hadříkem namočeným v horké vodě. Pokud ásledně nerez vyleštíte hadříkem namočeným v octu a utřete do sucha, získá svůj původní lesk.

 

Otisky prstů na nerezu obvykle působí hospodyňkám vrásky, neboť se jich skutečně špatně zbavuje. I na tenhle problém ovšem existuje bezchemické řešení. Použijte navlhčenou utěrku z mikrovláken, neboli tzv. „švédskou utěrku“. V tomto případě se ovšem vyplatí investice do dražších mikrovláknových utěrek a jejich laciným napodobeninám je lépe se vyhnout, jinak budete zřejmě výsledkem zklamáni.

Nelze-li se v případě mastných otisků vyhnout použití chemie, mohou vám pomoci bezchloridové prostředky na čištění skla. Rovněž existuje výběr ekologických čistících prostředků, určených speciálně pro čištění nerezu. S výběrem by vám měli poradit buďto prodejci spotřebičů nebo ve specializovaných prodejnách.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

david | 15.3.2018 11:11

Re: Na sůl bacha

NickSloter | 27.4.2017 09:47

Dřez

heartstone | 28.2.2017 15:02

Jsou to chemické látky, které jsou zdraví nezávadné - soda a ocet, myšleno bez zdraví závadné chemie. Po smíchání sody a octu bude zajímavá reakce, která pomůže vyčistit i zažranou špínu.
Nedejbože někoho napadne čistit to solí - poškrábete.
Myslím, že tady ty postupy jsou sepsány lépe - http://www.hledejsmudlo.cz/jak-vycistit-nerezovy-drez/

Adik | 22.2.2013 20:20

Zajímavá je Nanopěna, našla jsem si ji na internetu a čistím s ní nejen nerez, ale všechno co je doma lesklé a nesavé. Ona totiž při vyčištění ten povrch zároveň i naimpregnuje, takže pak mi na několik měsíců stačí na čištění jen normální utěrka s obyčejnou vodou. Bez chemie se v pohodě všechno leskne. Nanopěna je i antibakteriální. Problém mívám občas jen s tím, že Nanopěna je dobrá i na leštění auta, takže manžel mi ji krade ;-)

Anonym | 13.7.2011 01:43

Na sůl bacha

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění