Majoránka zahradní

Vypěstujte si majoránku (Majorana hortensis), získáte tak nejenom koření do různých pokrmů, ale také prostředek lidového léčitelství.
Majoránka zahradní
18.4.2008 0:00 |

Popis
Majoránka je zpravidla jednoletá bylina, která pochází ze severní Afriky, Přední Asie á jižní Evropy. Je to silně aromatická rostlina s bohatě listnatou lodyhou, obvejčitými, celokrajně plstnatými listy a drobnými bílými nebo růžovými květy. Plody jsou jasně hnědé tvrdky. Kvete v červenci a srpnu. Majoránka je prastará léčivá rostlina a pěstovali ji již staří Egypťané.

Pěstování
Vysévá se v březnu až dubnu, vyžaduje teplo, slunečnou polohu, lehčí písčitohlinitou půdu a přiměřenou zálivku. Pěstujeme se ze semen vysetých do truhlíku v pařeništi a když rostlinky povyrostou, přesadíme je ven do trojsponu s mezerami 15 cm (po 4 rostlinkách do jednoho trsu). Nezapomínáme na mezery, protože se rozrostou do šířky. Pěstovat majoránku můžeme také v truhlíku za oknem a pak v zimním obdodí ji přenést na parapet do bytu. V květináči vydrží až do jara. V době květu v srpnu se odřezává těsně u země a svazuje se do svazečků, ve kterých se suší. Skladujeme v suchu a temnu.

Použití
Málokterá hospodyňka se dnes v kuchyni bez této bylinky odejde. Používá se do polévky, pečeně, uzenin, při vaření luštěnin, do omáček, těstovin, do bramboráků, sekaných a paštik.

Účinky na organismus
Majoránka obsahuje třísloviny, hořčiny a silici. Je to mírné sedativum a diuretikum, používá se při nervové slabosti, nachlazení, při špatném trávení, nadýmání, průjmu a střevní kolice.  Urychluje trávení tím, že zvyšuje sekreci žaludeční šťávy, uklidňuje zažívaní, podporuje tvorbu žluči. Ve formě mastí se aplikuje na špatně se hojící rány.

 

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění