Malé královny krásy: Když krása ničí dětskou duši (galerie a video)

Výrazný make-up, falešné vlasy, načančané šaty a uměle opálená pokožka. Že se v dnešní době jedná o standardní „výbavu“ i začínajících modelek a missek? Možná. V tomto případě však nehovoříme o slávychtivých teenagerkách, ale o holčičkách, které ještě občas cumlají dudlík...
3.6.2012 16:00 |

Soutěže krásy nejsou nic neobvyklého a mají již letitou tradici. Už i v Česku existují takové, jichž se účastní děti v poměrně útlém věku. V Česku ale mánie dětských soutěží krásy naštěstí nenabrala tak šílené obrátky jako v Americe.

V každém americkém státě se každoročně koná několik dětských soutěží krásy, které se účastní miminka a děti do 12 let. Přípravu některých z nich sleduje show Toddlers and Tiaras (batolata a korunky).

Maminky, které si zde přes své dcerky zjevně plní své sny, jsou kvůli titulu malé královny krásy a vidině její slávy schopny udělat cokoli. Dětem je dětem je okolo 4-12 let a místo, aby na pískovišti stavěly bábovičky, je jejich náplní života nacvičování choreografií a ladnosti pohybu i dokonalé chůze na podpatcích či zkoušení kostýmů.

Aplikace umělých řas, vytrhané obočí, Barvení vlasů, bělení zubů, botox, vycpaná prsa, nalakované nehty nebo tuna make-upu jsou v tomto případě rovněž standardem. Výjimkou není ani umělý chrup, který nahrazuje nedokonalé mléčné zuby. Z malých děvčátek se tak rázem stávají dokonalé parodie na dospělé ženy, vizuálně připomínající spíše porcelánové panenky.

Jak se z malých děvčátek stávají na pohled překrásné loutky se můžete podívat v následujícím videu. Ve fotogalerii pak můžete vidět fotografie ze zákulisí „Mississippi Sweet Pea Pageant“, která je jednou z takovýchto obdob soutěže krásy pro holčičky ve věku od 3 do 7 let.

Veřejnost takovéto praktiky ambiciózních matek očividně pobuřují, každá mince má ovšem druhou stranu. Otázkou je, proč pořadatelé takovýchto soutěží vyžadují, aby se děti chovaly jako dospělí a dívenky, které mají věk akorát tak na to, aby si hrály s panenkami, se vlnily jako „dospělačky“… a proč show, která týden co týden ukazuje takovéto praktiky na malých dětech má již šesté pokračování…

A co si o dětských soutěžích krásy myslíte Vy? Nechat nebo zakázat? A kde je ještě únosná hranice? Podělte se s námi o názor v dikuzi pod článkem.

OBRAZEM: Dětství za úspěch.
Fotogalerie

Autor článku: Monika Kváčková
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Martina | 27.11.2014 19:48

Chudinky bych to zakázala tohle dělat dětem.
pro plesknout rodiče

Anonym | 25.11.2014 18:29

já bych jim napleskala dršky. Vždit ty malí vypadaj jak štětky! Svi sestilety dceri nedovolim ani jelení luj natoš tunu mejkapu co kurví obličej no proste debilky ty matky. Se divim že to Prima love dala do programu tim u me kleslo. :-@

MR_Xguard | 31.8.2013 22:51

Re:

Hani | 5.6.2013 20:19

Upřímně , ony si jen plní sny přes své děti. Podle mě je nejlepší věk dělat modelku od 13 let...

Katka | 14.9.2012 17:36

Matkám propleskat držky!!! Co na to tatínkové??? Doufám, že k nám tento trend nikdy z té přiblblé Ameriky nedojde!!!! :-$ :-$ :-$

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění