Proč muži milují hysterické ženy?

Je krásná, inteligentní, zajímavá. Má šanci být v nějakém oboru dobrá. Umí opoutat mužskou pozornost. A když s ní jde partner po ulici, závistivé pohledy ostatních mu lehce zvedají ego. Jenže doma mu už tak dozpěvu není.
Proč muži milují hysterické ženy?
27.7.2011 16:00 |

Hysterická žena je sice mnohdy krásná, ale své muže dokáže také „krásně potrápit“. I přesto pánové své hysterické partnerky opouštějí jen neradi. Co je na těchto ženách tak magnetického?

Ačkoli lze ženu, s hysterickými sklony, odhalit poměrně snadno, pánové mívají často oči zavřené. A to především tehdy, kdy mají hysterku přímo doma. Odpověď na otázku, proč ji prostě nevyhodí, ale trpí s ní dál, je přitom velmi jednoduchá. Hysterky svým způsobem baví. A jsou navíc krásné, citlivé a očividně to měly v životě těžké. Alespoň to o sobě tvrdí.

Většina hysterek je ve skutečnosti skutečně krásných. Tyto dámy se dokážou dokonale nalíčit, učesat, stylově obléknout a být doslova pastvou pro oči. I když jim příroda vnadů příliš nenadělí, umí si ke kráse pomoci vhodně zvoleným šatníkem či přiměřenou vrstvou make-upu.

Navíc, hysterická žena umí upoutat mužskou pozornost i jinak, než pouhým vzhledem. „Tyto ženy jsou i výborné bavičky, společenské a přátelské. Mají mimořádně vyvinutý cit pro to, aby v každé společnosti dokonale zapadly. Rozhodně se za sebe nestydí a rády se kamarádí s každým. A jejich potencionální partneři a nápadníci je za to obdivují a touží po nich,“ vysvětluje psycholog Vojtěch Benda.

Regina z VyVolených jako příklad

Jakmile muž takovouto ženu „uloví“ může si gratulovat ke chvilkovému štěstí. A pánové v jeho okolí mu ji jistě budou závidět. Ovšem pozor. Vše skončí ve chvíli, kdy drahá nabude dojmu, že se jí málo věnujete. Je pochopitelné, že prvotní zamilovanost opadne a muže přestane bavit věnovat se pouze své lásce. A tady nastává kámen úrazu. V tento moment se odhaluje skutečná tvář hysterky.

Ta si totiž začne všemi možnými způsoby vynucovat pozornost svého partnera. Začíná nenápadně, hraje smutnou, občas si postěžuje, popláče, stěžuje si vašim kamarádům. V extrémních případech je ovšem schopna vyhrožovat i sebevraždou nebo se sebepoškozovat. Zkrátka by udělala cokoli, aby stále zůstala v popředí mužských zájmů.

„Vzpomeňte si na typický příklad z reality show VyVolení, kde se pozornost za každou cenu vynucovala hysterická Regína. Její chování je pro hysterky typické. Když byla ohrožena její pozice, neváhala máchat kolem sebe noži a předvádět nepochopitelné zoufalé a ublížené scény. A diváci? I přesto, že byla očividně blázen a zasloužila by si v soutěži skončit, hlasy diváků jí dlouho posílali do hry znovu. To je typický důkaz toho, že tyto ženy zkrátka lidi baví,“ uvádí konkrétní příklad z českého mediálního prostředí psycholog Vojtěch Benda.

Demonstrativní sebevraždy na denním pořádku?!

Když se muž rozhodne svou ženu – hysterku - opustit, nastává mu teprve to pravé peklo. Nejde jen o slzy a nářek ve stylu „jsi všechno, co mám“, „co si bez tebe počnu“, „jak mi můžeš tak ubližovat“ nebo dokonce „když mě opustíš, nemám už pro co žít. Skočím se sebou“.

A právě poslední zmiňovaná věta je poněkud typická. Ženy vyhrožují (zpravidla skutečně pouze vyhrožují, k reálné sebevraždě může být daleko), že si vezmou život. Případně se pokouší o velmi jasně čitelné demonstrativní sebevraždy či třeba předstírají těžce nemocné. A odchod od ní je nekonečný. Často ho žena přemluví k návratu.

Na obhajobu hysterek je ještě důležité zmínit, že často protrpěly těžké a nehezké dětství. A jaká si hořkost a pocit méněcennosti, je v nich stále zakořeněn. „Často je to tak, že si jich jakožto malých dětí nikdo nevšímal, neměli dostatek mateřské lásky. A proto se v dospělosti bojí, že je nikdy nikdo nebude skutečně milovat. Tak se samy snaží, aby byly co nejatraktivnější, líčí se, upravují, snaží se být dokonalé a pro opačné pohlaví atraktivní. Když svou lásku získají, mohly by být sice šťastné, neboť mají to, po čem celý život toužili. Jenže tady se naopak vyplaví pocity obav a strachu, že svého drahého ztratí. V bezmoci se pak jako smyslu zbavené snaží dotyčného udržet při sobě doslova všemi možnými metodami, včetně těch naprosto iracionálních a přehnaných“, vysvětluje psycholog Vojtěch Benda.

Zároveň dodává, že hysterky jsou ochotny pro muže také poměrně hodně udělat a do jisté míry mu i mnoho obětovat. I proto jsou obecně hysterické ženy považovány za jedny z nejlepších milenek vůbec. A to je další důvod, proč od nich muži tak neradi a obtížně odcházejí.

Nenechte se připravit o rozum

Na druhou stranu je ale potřeba zachovat si vždy, pokud je to možné, zdravý rozum. Jakmile vidíte, že například přítelkyně vašeho kamaráda ho tímto způsobem doslova vysává a on chudák trpí. Nechce jí ublížit, chce i nechce odejít, sám neví, jak reagovat. Pak takovémuto muži poraďte, ať opravdu jednoduše a zcela radikálně od dotyčné odejde, „Nejlepší je přerušit s dotyčnou veškeré kontakty. Pokud to situace dovoluje, pak je ideální přestěhovat se. Vyhnete se tak možnému uhánění anebo pomstě,“ radí Benda.

V hysterii je známa celá řada hysterických žen. Objevují se studie, které nalézají známky hysterie u královny Kleopatry, ale třeba také u slavné a krásné Marylin Monroe. Jak tomu ovšem ve skutečnosti bylo, by mohli vyprávět pouze ti, kteří s dotyčnými ženami žili.

Autor článku: Ivanna Benešová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Klaryssa | 20.3.2012 12:15

nejlepsi clanek co jsem nasla

... | 12.8.2011 14:36

hysterka

Tester | 27.7.2011 19:10

tester

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění