Valentýnská přání

Čtrnáctý únor, označovaný také jako „svátek zamilovaných“nebo „Valentýn“ se blíží mílovými kroky. Vzpomeňte si i vy na své blízké a pošlete jim třeba přání k Valentýnu.
14.2.2013 16:30 |

Pro spoustu lidí u nás jsou oslavy dne sv. Valentýna jen dalším uměle importovaným, komerčně pojímaným svátkem, který s naší tradicí nemá nic společného. Stále více se však rozrůstá i opačná skupnina těch, kteří Valentýna považují za vítanou příležitost jak projevit svým blízkým lásku a náklonnost.

Tradice Valentýnských přání vychází z legendy o sv. Valentýnovi - knězi, který tajně oddával mladé dvojice, za což byl posléze uvězněn a odsouzen k smrti. Trest byl vykonán 14. února roku 269. Valentinův poslední vzkaz, který stačil ještě před smrtí odeslat, končil slovy „Od tvého Valentýna“. Odtud tedy tradice posílání psaníček.

OBRAZEM: Krásného Valentýna!
Fotogalerie

Valentýnku po síti

V dnešní hypermoderní době jsou elektronické pohlednice již naprosto běžnou záležitostí. Lidé je stále častěji využívají jako levné a ekologické řešení každoročního rozesílání přání svým blízkým a přátelům. Pokud máte v úmyslu poslat 14. února někomu ze svých blízkých přání elektronickou poštou, na Internetu bezbochyby najdete nespočet portálů s širokým výběrem elektronických přání a s tipy na texty přání.

Tipy na sms přání k Valentýnu
 • K Valentýnu jako vždy,  přeji krásné, něžné sny,
   že tak jako před lety,   budu tam, kde jsi i Ty.
 • Krásného Valentýna a nejen Valentýna, ale celý život.
 • Ne ten, kdo se s Tebou směje,  ne ten, kdo s Tebou pláče,
  ale jen ten, kdo s Tebou cítí - ten Tě miluje.
  Krásného Valentýna!

 • Láska je jako sněhová vločka, když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje.
  Přeji Ti aby tobě vydržela navěky. Krásného Valentýna!
 • Srdce srdci srdce dalo, srdce srdci přísahalo,
  teď to srdce srdce prosí, ať to srdce v srdci nosí.
 • Že uhodnu, co Tě dovede nejvíce rozpálit!?
  Když se nešťastnou náhodou opřeš o horká kamna! Šťastného Valentýna!

Zdroj: internet

Sms


Když už jsme u moderních „neklasických“ způsobů zasílání přání, nesmíme zapomenout ani na mobilní telefony, zvláště pak sms přání. Ty si během posledních let vydobily ve svátečních dnech , jakožto „posel šťastných zpráv“ své nezastupitelné místo. Kupříkladu během vánočního vánočního provozu operátorů sms zprávy mezi přáními posílanými prostřednictvím mobilního telefonu jednoznačně vítězily.

Lze předpokládat, že o svátku sv. Valentýna nebude, vzhledem k rozporuplnému vnímání tohoto svátku veřejností, počet  zaslaných sms zpráv takto závratný. Ovšem  bezpochyby se i u nás najdou příznivci valentýnských oslav, kteří této možnosti rádi využijí. Inspiraci na smsky pak můžou najít třeba v našich tipech na sms přání.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

DIY projekty | 13.2.2018 13:47

přání z papíru

Bramburek | 12.2.2009 21:43

Chtěla bych vyznání na internetu!

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění