Babské rady pro péči o vlasy

Alespoň několik z nich zná každá z nás – zaručené tipy prověřené několika generacemi, tzv. babské rady. Mnohé se k nim stavíme s notnou dávkou skepse, jiné se shovívavým úsměvem, ale existuje i skupinka těch, které na ně nedají dopustit a chválí je, kudy chodí.
Babské rady pro péči o vlasy
24.10.2010 0:00 |

Do které kategorie se řadíte vy? Pokud nemáte jasno, vyzkoušejte naše „babské tipy“ a přesvědčte se samy.
Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Jen málokterá z nás se může pochlubit bezchybnou hřívou, jak se říká „od přírody“. Nám ostatním nezbývá nic jiného, než důkladná a mnohdy i nákladná péče o naši chloubu.

Tip na poškozené vlasy:


Tento recept mi poradila samotná kadeřnice, při jedné z mých posledních návštěv. Hlavní roli v něm hraje obyčejná majonéza. Tu si naneseme na vlasy po celé jejich délce, překryjeme potravinářskou fólií a ručníkem a necháme alespoň půl hodiny působit (klidně můžeme nechat zábal na vlasech i několik hodin). Poté důkladně opláchneme a běžným způsobem upravíme.

Tip na mastné vlasy:


Pokud vás trápí mastné vlasy, vyzkoušejte sílu obyčejného kefíru, či blahodárné účinky citronu.
Do vlhkých vlasů a pokožky hlavy vmasírujte kefír, zabalte do ručníku a nechte tak půl hodiny působit. Poté opláchněte a umyjte oblíbeným šamponem.
Dále můžete vyzkoušet vetřít do pokožky hlavy šťávu ze dvou čerstvých citrónů. Vlasy pročešte, pokud máte problémy s roztřepenými konečky, tak pouze do poloviny jejich délky. Po dvaceti minutách důkladně opláchněte. Opakujte každý druhý den.

Tip na suché vlasy:


Vlasový olejový zábal – použijte olivový nebo mandlový olej, zhruba 3-4 lžíce. Olej zahřejte, tak, aby vás ale nepálil a naneste na vlhké vlasy. Zabalte do ručníku a nechte půl hodiny působit, smyjte.

Tip na pěnové tužidlo bez chemie:


Tuto radu jsem získala od svojí kamarádky, která se o alternativní péči o vlasy a pokožku již hodnou dobu zajímá.
Do rozprašovače nalijeme obyčejné pivo. Do umytých vlhkých vlasů pivo aplikujeme, poté rozčešeme. Pivo vlasům dodá vitamíny, lesk a navíc je krásně zpevní.

Autor: Vendula Kochanová
24. října 2010

Autor článku: Vendula Kochanová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Anonym | 2.9.2013 12:38

Re:

Mirka | 15.5.2013 13:34

Nevím proč, ale v poslední době mi začaly strašně padat vlasy. Kamarádka mi doporučila výživu Reneval neo, která zastaví padání vlasu a vyživuje vlasy zevnitř. Překvapilo mě, že zlepšení bylo znát už po čtrnácti dnech užívání. Všimla si toho i moje kadeřnice a to mě moc potěšilo. :-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění