Egyptská masáž: Relaxace egyptských faraonů

Jste unavená, nervózní, vystresovaná a bez energie, máte ztuhlé svaly, nebo vás bolí záda? Je tedy ten pravý čas na masáž, která vás zmíněných neduhů zbaví. A proč nezkusit například exotickou a dálkou „vonící“ - egyptskou masáž.
Egyptská masáž: Relaxace egyptských faraonů
15.4.2011 0:00 |

Přenesme se nyní do starověkého Egypta, samotného centra a velmoci tehdejšího světa. Již tehdy se využívalo blahodárných účinků speciální masáže, která navodila pocit klidu, úlevy a dodala energii znavenému organismu. Egyptští vládci si těch nejlepších masérů velice cenili a jejich hodnota se vyvažovala zlatem. Egypťané totiž věřili, že ruce maséra jsou obdařeny zvláštní silou, jež je darem od samotných bohů.

Egyptská masáž je vysoce harmonizující a relaxační procedura, která se zaměřuje zejména na uvolnění a relaxaci organismu. Vláčné a pomalé tahy prstů a dlaní stimulují krevní oběh, revitalizují jej a díky tomu se škodliviny a toxiny snáze vyplavují z organismu. Speciální techniky pohybů a hmatů působí na hluboko uložené vrstvy svalové tkáně a pomáhají je uvolnit. Ve většině wellnes salónech je egyptská masáž je doprovázena použitím esenciálních olejů z aromatických bylin. Procedura tedy působí nejen na organismus, ale je také „elixírem života“ pro naše smysly.Kromě esenciální egyptské masáže existuje také tzv. spirituální egyptská masáž. Jejím základním principem je přirovnání těla k pyramidám. Egypťané rozdělovali tělo na pyramidy – hlava, ramena a pas představují jednu pyramidu, další je od pasu dolů. Energetické centrum se nachází ve středu těchto pyramid. Spirituální metoda dále vychází z předpokladu, že je organismus složen ze sedmi hlavních kovů: zlata, stříbra, železa, rtuti, mědi, cínu a síry. V každém organismu hraje prim jiný kov. Podle toho, který převládá, se pak určuje typologie klientova těla – teplé, studené vlhké, či suché tělo. Do hry vstupují i živly, které v klientově těle převládají, ty pak ovlivňují další postup a vhodnou formu masáže. Egyptská masáž spirituálního zaměření pracuje i s numerologií. Bohužel danou verzi egyptské masáže zatím nenabízí mnoho salónů, byť je velice zajímavá a poutavá.

Mnohem častěji se setkáte, s již zmíněnou, esenciální egyptskou masáží, která se stala stálicí v nabídce wellnes center. V mnoha salónech ji dokonce provádějí rodilí Egypťané. Můžete si tak, o to autentičtěji, vychutnat atmosféru pravé egyptské masáže a na chvíli se možná cítit i jako obdivovaná nejkrásnější vládkyně Egypta Kleopatra.

Autor: Vendula Kochanová
15. dubna 2011

KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor článku: Vendula Kochanová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění