Jak odlíčit makeup přírodní cestou?

Snažíte se také nahrazovat klasickou kosmetiku čistě přírodními prostředky? Tak vás bude jistě zajímat, jak vyzrát na odličování makeupu. 
Jak odlíčit makeup přírodní cestou?
aktualizováno 11.8.2011 16:00 |

Při používání klasického odličovače se velmi často dostane do očí špetka přípravku, který pak způsobuje pálení a štípání očí a kromě toho -kdo jednou vyzkouší přírodní kosmetiku, už se těžko smiřuje s tím, že by v jeho kosmetické taštičce zbyly nějaké pozůstatky přípravků, které používal dřív. Přírodní kosmetika nabízí ale úplně jednoduchou variantu, která oči nepodráždí, kvalitně odlíčí a přitom ještě vyživí pokožku a řasy, stačí sáhnout po obyčejném olivovém oleji.

K odlíčení vám bude stačit pár kapek, ale vždy je předtím třeba olej rozředit vodou. Nejjednodušší způsob je vzít si vatový tampón, namočit ho do teplé vody, vyždímat, pak na něj kápnout trochu oleje a můžete začít čistit pokožku od makeupu a řasenky.

Pokud se nelíčíte, tak si přesto pokožku ošetřete tímto způsobem, protože na ni přes den sedne prach a nečistoty z ovzduší. Pokud přidáte o něco více oleje, nemusíme už ani používat krém na noc a pokožka bude ráno hezky hladká a měkká.

Nejkvalitnější se považuje za studena lisovaný olej tzv. Extra Virgin (panenský) získávaný z dřeně prvotřídních, čerstvě dozrálých oliv. Tento olej obsahuje velké množství vitaminu E, A a nenasycené mastné kyseliny (olejová, linolová a linolenová). Pokud chcete dopřát své pleti to nejlepší, pořiďte si olivový olej v bio kvalitě.

Používat olivový olej k odličování je výhodné i cenově - k odlíčení stačí opravdu jen velmi malé množství, takže pokud to porovnáte s přípravky, které běžně používáte, budete na tom cenově rozhodně lépe.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

poradce | 18.9.2008 10:27

Olivový olej

Snoplik | 23.5.2008 10:34

aknozní pleť

IRISS215 | 17.5.2008 14:35

odličování

Mullik | 26.11.2007 14:34

odličování

Vlastinka | 26.11.2007 12:24

odličování očních partií

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění