Kouzlo obyčejných kamenů

Masáž lávovými kameny prý pochází ze staré Číny a později také z Havaje. Hitem se stala ale asi až v posledních letech.
Kouzlo obyčejných kamenů
14.12.2010 0:00 |

Co čekat od masáže lávovými kameny? Přece relax, odpočinek, energii… Když jsem na ni vyrazila já, byla jsem dopředu přesvědčená, že to bude určitě báječné. Mám ráda teplou vanu, v zimě občas i horkou sprchu, a tak jsem si říkala, že mi teplo z kamenů udělá určitě dobře.

Vše začíná peelingem

Celá masáž začíná příjemným peelingem, který se provádí malým kartáčkem a aktivuje a prokrví pokožku a tím nastartuje lymfatický systém.

Následuje celková masáž lávovými kameny – nejprve jedna noha, pak druhá noha a nakonec celá záda.
Lávové kameny z čediče jsou krásně hladké a zahřívají se na teplotu od 38 do 70 stupňů Celsia, záleží na konkrétním typu masáže.

Vyberte si variantu

Tak třeba Tranquility stone masáž, která pochází právě z Číny, harmonizuje energetická centra a vyrovnává energii v těle. Provádí se menšími lávovými kameny, kterých je celkem 53, stejně jako týdnů v roce. La stone therapy je americká verze masáže lávovými kameny. Prohřívá problematické svalové partie, díky čemuž se tělo uvolní a krásně relaxuje. Tato masáž by možná některé mohla trošku pálit, protože právě u ní jsou kameny zahřívány na nejvyšší teplotu. Ale není problém masérce říct, že vás to pálí, a ona kameny trochu zchladí.

Další možností je masáž Magic hot stones, která je založena na havajských technikách a má vysoce relaxační účinek. Díky tomu, že je tato masáž opravdu velmi relaxační, snaží se vás masér také zbavit stresu.

Kameny místo rukou

Místo rukou používá masér k masáži právě kameny, které po těle krásně kloužou díky příjemným aromaolejíčkům. Navíc kameny vlévají do těla teplo, což je velmi příjemné.

Jakmile kameny vychladnou, masér si vytáhne další z nahřívací nádoby. Když masáž skončí, je dobré naplánovat nějaký příliš aktivní program, protože můžete být lehce unavení. Tělo je ale přesto krásně zrelaxované a odpočinuté.

Jak vám to pomůže

Stejně jako všechny masáže jsou i ty lávovými kameny nejen relaxační, ale také pomáhají dostat tělo do rovnováhy. Navíc ale dokážou stimulovat krevní oběh a lymfatický systém. Prohřívají celé tělo, takže jsou velmi příjemné v zimě. Pomáhají k detoxikaci organismu a vyrovnávají energii v těle.

Autor: Petra Lamschová (Dieta)

Autor článku: Petra Lamschová (Dieta)
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění