Máte problémy s vypadáváním vlasů? Víme, co vám pomůže!

Jestliže nejste spokojena s kvalitou svých vlasů, nevěšte hlavu. Nejen vás, ale i spoustu dalších žen trápí nepříjemné problémy s vlasy. Ať už se jedná o jejich třepení a vypadávání nebo tvorbu lupů.
Máte problémy s vypadáváním vlasů? Víme, co vám pomůže!
22.2.2011 0:00 |

Genetická dispozice?

Řada žen se potýká s vypadáváním vlasů. Jeho příčinou nejsou, jak si mnozí myslí, pouze genetické dispozice. Výrazný vliv na vypadávání vlasů má stres, hormonální nerovnováha a špatné životní prostředí. Kvalitě vlasů škodí i časté barvení, používání pěnových tužidel, laků a vosků na vlasy, ale také česání namokro, fénování, žehlení či kulmování.

Čtěte také: Co s jemnými vlasy: 7 doporučení kadeřníka

Strava bohatá na vitaminy a minerály

Problém s vypadáváním vlasů lze řešit především změnou jídelníčku, do kterého se nově zařadí strava bohatá na bílkoviny, vitaminy, minerály, stopové prvky a aminokyseliny. V boji proti vypadávání vlasů pozitivně působí zejména vitaminy skupiny B, vitamin C, železo, selen, zinek a hořčík. A pamatujte, jestliže chcete s vypadáváním vlasů nadobro skoncovat, vyhněte se držení jakékoliv redukční diety.

Z vitaminů skupiny B proti vypadávání vlasů působí zejména vitamin B2 neboli riboflavin, vitamin B5 neboli kyselina pantotenová a vitamin B6 neboli pyridoxin. Riboflavin je obsažen v kvasnicích, vnitřnostech (především játrech a ledvinách), mléce, vejcích, vepřovém a hovězím masu nebo rybách. Kyselinu pantotenovou najdete hlavně v mase a vnitřnostech, celozrnném pečivu a luštěninách. Taktéž pyridoxin je obsažen v mase a vnitřnostech, ve vejcích, rybách, kvasnicích, celozrnném pečivu, banánech, bramborách, zelí nebo ořeších. Zdroj vitaminu C se zase nachází zejména v ovoci a zelenině.Železo, selen a zinek jsou minerály, které pozitivně působí proti vypadávání vlasů. Železo najdete především v mase, vnitřnostech a luštěninách, selen v mořských rybách, masu, uzeninách, ořeších a fazolích. Zinek kromě toho, že pozitivně působí proti vypadávání vlasů a jejich lámání a předčasnému šedivění, je také vysoce účinný v boji proti zánětům a akné V kterých potravinách je tento minerál obsažen? Především v rýži, celozrnných ovesných vločkách, sezamu, luštěninách, sóji či vaječném žloutku.

Kouzelná síla bylin

Proč se neinspirovat tradiční přírodní recepturou, kterou znaly a proti vypadávání vlasů používaly již naše babičky a prababičky? Výborným pomocníkem proti vypadávání vlasů je například kopřiva dvoudomá, která navíc účinně působí i v boji proti lupům. Proti vypadávání vlasů se z této rostliny používá zejména kořen a listy, z nichž se vaří odvar, který má výborné stimulační účinky a současně účinně dezinfikuje vlasovou pokožku.Na odvar proti padání vlasů potřebujete
: 100 gramů jemně nařezaných listů kopřivy dvoudomé, 1 litr vody a několik kapek octu.

Postup: Listy kopřivy povařte půl hodiny ve vodě, do níž jste před tím přidali několik kapek octa. Poté nechte odvar vychladnout a následně jej přeceďte. Odvar z kopřivy dvoudomé používejte pravidelně k večernímu opláchnutí vlasů, vždy po jejich mytí speciálním šamponem.

Proti padání vlasů je rovněž výborný vlasový zábal z listů olše, odvar z kořene či listu lopuchu, pro posílení vlasů se mimo jiné doporučuje i jejich mytí v pivu.

Masáž pokožky hlavy

Masáží pokožky hlavy, na niž existují vhodné speciální kosmetické přípravky (lze se rovněž inspirovat radami našich babiček, které používaly bazalkový či rozmarýnový olej), podpoříte její prokrvení, uvolníte svalové napětí, zvýšíte průtok krve, zrychlíte látkovou výměnu a rovněž posílíte vlasové kořínky. Při pravidelném provádění tohoto typy masáže, ideálně dvakrát denně tři minuty, může dojít ke zmírnění vypadávání vlasů a podpoře jejich růstu.Masáž pokožky hlavy můžete provádět povrchově, pouze s lehkým dotekem, nebo hloubkově, a to s větším tlakem. Masáž pokožky hlavy je však účinná pouze tehdy, nejsou-li příčinou vypadávání vlasů zdravotní potíže či nedostatečná výživa.

Návštěva specialisty

Pokud pozorujete, že vám vlasy vypadávají déle než čtyři měsíce, neotálejte a vyhledejte odbornou pomoc. Vlasy vám mohou totiž vypadávat i v důsledku vážných zdravotních potíží. Nejsou-li ovšem za vypadáváním vlasů zdravotní potíže, ale stres, špatné životní prostřední či chemické přípravky, které pravidelně používáte při barvení a dalším ošetřování vlasů, může vám daný specialista poradit, jakým způsobem a za použití kterých speciálních přípravků můžete nepříjemnému vypadávání vlasů úspěšně čelit.

Autor: Alena Štouračová
22. února2011

Autor článku: Alena Štouračová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Pája | 7.8.2017 17:28

Re: Levé a učinné ampule

Martina | 8.2.2017 17:33

Ampule s placentou

Petulka | 28.7.2014 08:08

Já jsem na doporučení kamarádky začala používat konopný šampon Capillus s kofeinem, který kombinuju s ampulkami (vlasové sérum) a nemůžu si ho vynachválit. Jednu dobu mi zničehonic začaly strašně padat vlasy, po měsíčním užívání této kosmetiky mi nespadl pomalu ani vlásek. Konečně stop hrsti plné vypadaných vlasů, můžu opravdu jen doporučit, je sice dražší, ale 100% účinný.

Sara | 8.11.2013 07:08

Re: Levé a učinné ampule

Amanda | 7.11.2013 19:47

Re: Levé a učinné ampule

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění