4 letní dietní omyly - 3

Nejteplejší roční období zamává s naším šatníkem, jídelníčkem i pitným režimem. Sestavili jsme seznam největších omylů, díky kterým svůj organismus v létě zahlcujeme zbytečnými kaloriemi navíc.
4 letní dietní omyly - 3
19.8.2011 17:00 |

<<< Předchozí

3. Zmrzlinové orgie

V palbě slunečních paprsků se snadno necháte zlákat velkým
nanukem ze smetanové zmrzliny obaleným v mléčné čokoládě,
který k vašemu příjmu energie přidá 270–350 kalorií.

Pokud vezmete útokem cukrárnu, odkud si odnesete zmrzlinový pohár s bohatou porcí vanilkové polevy, čokoládových chipsů a kopcem tučné šlehačky, zbytečně svůj organismus zatížíte.

Řešení: V parnech se dostatečně zchladíte minibalením tvarohové nebo jogurtové zmrzliny. Anebo si doma připravte vlastní dietní lahůdku.

Nejzdravější a nejjednodušší variantou je rozmačkat banán spolu s pěti gramy lesních plodů (jahody, maliny nebo borůvky) a směs nechat zamrazit v plastovém kelímku. Ani pohár si nemusíte věčně odpírat, jen nahraďte čokoládové chipsy oříšky, které jsou zásobárnou kvalitních bílkovin, vitaminů řady B a kyseliny listové.

Chyběla by vám bez šlehačky poháru mléčná chuť? Rozmixujte ovoce s trochou nízkotučného mléka a vaše chuťové buňky nebudou protestovat. Své umělecké cukrářské dílko završte naprosto zdravou ozdobou v podobě mátového lístečku.

<<< Předchozí

Další >>>>

Poslední články autora

Jessica Alba: Svou štíhlou postavu si udržuje sportem!

Zdraví za pár minut

Terapie pro odpůrce zeleniny

6 triků, jak vyzrát na svůj apetit

Zobrazit všechny články autora

SLEVÍN.CZ - KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor článku: Ilona Laužanská (Dieta)
Zdroj: Dieta

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění