Amarant zvyšuje imunitu

Amarant (laskavec) skoro upadl v zapomnění, jeho vlastnosti jsou však natolik užitečné, že prožívá zaslouženě svůj velký návrat.
Amarant zvyšuje imunitu
8.5.2008 0:00 |

Amarant je jednoletá plodina, které produkuje až 500 tisíc malých semen bohatých na bílkoviny. Obsahuje velmi kvalitní bílkoviny, ve srovnání s ostatními obilovinami až dvakrát více. Svým složením se bílkoviny blíží bílkovinám živočišného původu. Mají vysoký obsah lysinu, albuminů a sirných aminokyselin. Amarant je výborný zdroj vitaminů a minerálních látek. Obsahuje vápníku, hořčíku, draslíku, železo, vitamin E a B2 riboflavin a důležité antioxidanty. Semena neobsahují lepek.

100 g amarantového zrna obsahuje:
energie 1550 KJ 
bílkoviny 18 g
tuky 8 g
sacharidy 57 g
vláknina 2,2 g

Amarant podporuje regeneraci buněk, významně ovlivňuje látkovou výměnu, zvyšuje imunitu. Ve velmi vhodný pro rekonvalescenty a lidi s psychickou a fyzickou zátěží. Mohou ho konzumovat lidé trpící celiakií a s potravinovými alergiemi. Podporuje tvorbu mozkových buněk, zlepšuje trávení. Jeho vláknina je prevencí rakoviny tlustého střeva a konečníku, pomáhá při zácpě, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. 

Amarantové placičky s kysaným zelím
2 hrnky kysaného zelí
2 hrnky amarantové mouky
1 vejce
sůl
olivový olej
Zelí propláchneme studenou  vodou, necháme okapat a pak pokrájíme nadrobno. Přidáme mouku, vejce, sůl a promícháme. Z těsta tvoříme placičky, které z obou stran opečeme dorůžova.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění