Bio recept: Bylinkový margarin se semínky

Co si dát ráno ke snídani? To takhle čerstvé pečivo s výborným ochuceným margarinem.
Bio recept: Bylinkový margarin se semínky
4.4.2008 0:00 |

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
bio margarin
čerstvé bylinky
česnek
červená paprika
sůl
slunečnicová semínka
pražený slaná dýňová semínka (běžně k sehnání ve zdravé výživě)

Postup přípravy:
Margarin smícháme s najemno posekanými čerstvými bylinkami (petrželka, pažitka, bazalka, …), přidáme utřený česnek, mletou papriku a špetku soli a dobře promícháme. Mažeme na plátky chleba, posypeme slunečnicovými semínky a drcenými semínky pražené dýně.

Dobrou chuť!

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění