Bio recept: Špenát se sójovou smetanou

Nemusíte vařit špenát pořád podle stejného receptu, vyzkoušet můžete následující postup.
Bio recept: Špenát se sójovou smetanou
8.2.2008 0:00 |

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).


Ingredience:
300 g mraženého špenátu
200 ml sójové smetany (bez příchuti)
200 ml zeleninového vývaru
lžíce hladké mouky
2 lžíce rostlinného oleje
2 stroužky česneku
sůl
pepř
muškátový oříšek (nemusí být)

Postup přípravy: Z oleje a mouky udělejte jíšku, přidejte prolisovaný česnek, poduste a postupně vmíchejte vývar, dokud nevznikne hladký krém. Pak vmíchejte sójovou smetanu a nakonec špenát. Až rozmrzne, tak ho povařte, osolte, opepřete a dochuťte muškátovým oříškem.


Dobrou chuť!

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění