Bio recepty: Čočkový nákyp s kroupami

Budete potřebovat pouze červenou čočku, kroupy, cibuli, mouku a česnek.
Bio recepty: Čočkový nákyp s kroupami
31.8.2007 0:00 |

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:


200 g červené čočky
200 g krup
100 g cibule
celozrnná mouka
olivový olej
česnek
sůl
majoránka
plnotučná hořčice

Postup:


Čočku a kroupy uvaříme doměkka. Slijeme, přidáme na oleji zpěněnou cibuli, česnek, trochu¨mouky, lžičku hořčice, majoránku a sůl. Vložíme do olejem vytřené zapékací misky a dáme zapéct do trouby. Podáváme se salátem, vařenými brambory nebo pečivem.


Dobrou chuť!

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění