Bio recepty: Pomerančový koktejl s banány

Budete potřebovat pouze banány, ovesný nápoj, pomerančovou šťávu a med.
Bio recepty: Pomerančový koktejl s banány
15.6.2007 0:00 |

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli.
Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě (sůl seženete v nerafinované podobě).

Ingredience:
2 malé banány
300 ml ovesného nápoje
150 ml pomerančové šťávy
lžička medu

Postup:
Oloupané banány pokrájejte na kousky a spolu s ovesným nápojem, pomerančovou šťávou a medem rozmixujte. Nalijte do sklenic a podávejte chlazené.

Dobrou chuť!

 

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

KataT | 21.11.2007 16:05

výborné

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění