Bio recepty: Vločková kaše sypaná kakaem, kokosem a skořicí

Vločková kaše je nejenom zdravá, ale hlavně chutná, takže doporučujeme přečíst všem, nejenom bio příznivcům.
Bio recepty: Vločková kaše sypaná kakaem, kokosem a skořicí
29.11.2006 0:00 |

Biopotraviny jsou produktem ekologického zemědělství, což je hospodaření s kladným vztahem ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek, což umožní produkci vysoce hodnotných a kvalitních potravin. Na počátku ekologického hospodaření stojí zdravá půda, které se dosahuje organickým hnojením, různorodými osevními postupy, šetrným zpracováním, hnojením půdy nikoliv rostlin, střídáním plodin na poli, mechanickém odstraňování plevele.   Na dodržování zásad ekologického zemědělství dohlíží nevládní organizace KEZ- Kontrola ekologického zemědělství. Certifikované biopotraviny jsou označené grafickým znakem BIO (případně jeho schválenými modifikacemi) s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”, což zaručuje, že produkty byly kontrolovány od výrobce až ke spotřebiteli. Všechny ingredience používané k přípravě pokrmů v rubrice Bio recepty jsou k dostání v bio kvalitě.

Vločková kaše sypaná kakaem, kokosem a skořicí


Ingredience:
vločky (jakékoli -pšeničné, špaldové, žitné, čtyřzrnné, atd.), mléko (nebo voda), med, rozinky, skořice, kokos, kakao, ovoce dle chuti (velmi dobrý je banán nebo meruňky)

Příprava:


Vločky krátce povaříme v mléce nebo vodě doměkka a zbylou tekutinu slijeme. Promícháme s medem a rozinkami, dáme na talíř, ozdobíme kousky ovoce a posypeme skořicí, kakaem a kokosem.

Dobrou chuť!


Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Daniela | 1.12.2006 12:33

super nápad

zuzu | 29.11.2006 09:26

paráda

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění