Jak letos bojovat se sennou rýmou?

Sluneční paprsky naberou na hřejivé síle a jaro provoní okny každou místnost. Nejkrásnější období roku přichází. Některým z nás bohužel začínají dny vlekoucí se únavy a také zarudlý nos a napuchlé oči – prostě každoroční pilová sezóna.
Jak letos bojovat se sennou rýmou?
21.4.2009 0:00 |

Když bakterie a viry zaútočí na naše tělo, imunitní systém okamžitě spouští obrannou reakci proti všem původcům možného onemocnění. Automaticky rozpoznává škodlivé částice od těch neškodných, mezi které například ještě donedávna patřily pyly nebo obyčejný prach.
 
V současnosti se však stále častěji stává, že naše tělo reaguje přehnaně i na tyto běžné částečky, obzvláště v oblasti očí nebo dýchacích cest,“ vysvětluje Petr Šálený, senior brand manager Kleenex pro střední Evropu. Výsledkem imunitní obrany je pak časté kýchání, skelné oči, ucpaný nos a kapesník neustále v ruce. Shrnuto: trpíme tzv. sennou rýmou (sezonní pilovou alergií).Pomoci může správná hygiena, uvážlivé větrání a vhodné kapesníčky


Jak se jednou senná rýma nebo alergie projeví, je velice pravděpodobné, že se bude vracet každý rok. Podle posledních statistik touto civilizační chorobou dnes trpí pětina obyvatel a navíc počet alergiků každoročně narůstá. Medicína dosud nepřišla na lék, který by nás nepříjemných reakcí zbavil jednou pro vždy. Správnými postupy však můžeme minimalizovat nepříjemné následky.Vyvarování se styku s alergeny, dodržování základních hygienických pravidel, včetně správného postupu při větrání, výrazně snižuje míru alergické reakce a červenému nosu lze předejít správnou volbou kapesníčků, které pečují o citlivou pokožku při každém použití.“ radí Petr Šálený.  V období senných rým se také doporučuje například větrat pouze ráno, kdy v ovzduší není takové množství pilu jako večer.

Pokud se nemůžeme vyhnout pobytu venku, vyplácí se pravidelně sledovat pilová zpravodajství a před nálety pilu chránit oči brýlemi.

21. dubna 2009

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění