Mumio – přírodní lék prověřený staletími

Nadcházející zimní období je plné nástrah pro naše zdraví. Kromě zdravého jídelníčku vám může pomoci i přírodní „zázrak“ zvaný Mumio. Vždyť i v překladu mumio doslova znamená „chránící tělo před nemocemi“, „tělo uchovávající“.
Mumio – přírodní lék prověřený staletími
10.1.2011 0:00 |

Mumio je velmi vzácná černá hmota, nazývaná též „slzy hor“. Od pradávna je známo pro své léčebné schopnosti. O jeho zázračných účincích psal již filosof Avicena v 11. století našeho letopočtu. Mumio pochází z vysokých hor Tianšanu, Altaje a Kavkazu, jeho naleziště jsou většinou v jeskyních, ve výšce od dvou do tří tisíc metrů.

Mumio se svou konzistencí podobá asfaltu. Je výborně rozpustný ve vodě, ale rozpouští se i tělesným teplem. Jeho typický vůně (spíše zápach) a chuť je nezaměnitelná. Přesto, že je tato látka využívána k léčbě od pradávna, ani v dnešní době přesně nevíme, jak vznikla. Existuje několik teorií o jeho vzniku. Někteří vědci se domnívají, že se jedná o produkt mikroorganismů, jiní usuzují, že je to rozložený vosk a med divokých včel, spekuluje se rovněž o tom, že by za původem Mumia mohly stát fermentované výkaly hlodavců, kteří na horských lukách spásají léčivé byliny. Ať už je původ Mumia jakýkoli, pro nás podstatné, jsou jeho léčebné účinky.Mumio vyniká celou řadou cenných látek. Konkrétně obsahuje 28 chemických prvků a 30 stopových látek, 10 kysličníků, 6 aminokyselin, řadu vitamínů, z nichž nejvýznamnější je B 12, R 617 a B 1, éterické oleje, včelí jed a vosk a smolnaté látky.

Výzkumy prokázaly, že Mumio má protizánětlivé, bakteriocidní analgetické účinky, rovněž pomáhá organismu poprat se mimo jiné také s bolestí v krku, angínou, infekcí sliznic a stimuluje imunitu organismu. Tím jeho zázračné schopnosti však ani zdaleka nekončí. Mumium pomáhá při nemocech obvodového nervstva, oběhového ústrojí, trávicího ústrojí a v neposlední řadě pomáhá při zlomeninách, kdy urychluje léčbu, protože pomáhá kosti posílit. Což se v zimním období, které přeje zlomeninám a nejrůznějším sraženinám, rozhodně hodí.

 


Mumio kromě přímých léčebních účinků vyniká vlastnostmi, které pomáhají posilovat organismus v mnoha ohledech. Zvyšuje například tělesnou a fyzickou výkonnost, podporuje vylučování škodlivých chemických sloučenin a těžkých kovů z těla či odstraňuje negativní následky užívání léků, ozáření a chemoterapie.

Mumio je vhodné jak pro vnitřní, tak i pro vnější užívání. Jako doplněk stravy jej dostanete ve formě kapslí. Existuje však i Mumio mast, která se nanáší na postižené místo a překryje prodyšným materiálem. Zvlášť výhodné je používat Mumio v kombinaci s rakytníkovým olejem, který sám o sobě skvěle regeneruje pokožku.

Autor: Vendula Kochanová
Foto: www.mumio.cz
10. ledna 2010

Autor článku: Vendula Kochanová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění