Shape up shoes: Procházka místo posilovny?

Pokud chcete zhubnout nebo vytvarovat tělo, hýbat se musíte tak jako tak. Ale někdy to jde o něco snadněji a opravdu jen málokdy u toho vypadáte opravdu dobře, což je při procházce na shapeup botách velmi pravděpodobné...
Shape up shoes: Procházka místo posilovny?
29.4.2010 0:00 |

Jaro už je v plné síle, sluníčko hřeje a my postupně odkládáme další a další svršky na dno skříně. Jenže většina z nás při výměně této zimní srsti za letní zjistí, že se ony svršky přes zimu jaksi srazily. Máme dvě možnosti - buď s výmluvou „tohle se mi srazilo a stejně se to už nenosí“ jít nakoupit všechno nové (a větší), anebo srazit sebe a vyházet jenom ty opravdu demodé kusy.

Možnost bé samozřejmě většinou obnáší spoustu sebeodříkání, cvičení a jiného mučení. Ale existují i způsoby, jak dotvarovat postavu do letních šatů a ještě si to užít. A jeden z nich vám chceme představit.

Od loňského roku se po světě šíří nový vynález - boty, které při chůzi pomáhají výrazněji posilovat nohy a tvarovat zadeček. Nejvíce jsou rozšířeny pod názvem „shape up shoes“. Slovo shape znamená v angličtině tvar, tvarovat a název je skutečně vypovídající, tyhle zvláštní boty mají jednak velmi neobvyklý tvar a jednak se k onomu tvarování používají. Poznáte je tak, že mají vysokou podrážku (asi jako se nosívala před deseti lety) a na patě a na špičce jsou jakoby ohoblované. Vypadají trochu jako Hurvínkovy dřeváky. Prodávají se samozřejmě v mnoha verzích a vzhled podrážky není pokaždé stejný.


Zdroj: http://www.healthkicker.com

A jak to vlastně funguje? Protože má bota vpředu a vzadu jiný profil než uprostřed, je potřeba stále udržovat rovnováhu a tedy je neustále držet v pohotovosti svaly, které v normálních botách, když v klidu stojíte, odpočívají. Při chůzi také zapojujete trošku jiné svaly než v běžných botách, a všechny tyto činnosti uvádějí do pohybu větší počet svalů než obvykle. Například hýžďové a břišní svaly při běžné chůzi nepoužíváme nijak výrazně, zato na shapeup botách je potřebujete v mnohem větší míře.

Protože jsou boty netradičně tvarované, nutí vás také udržovat rovnováhu úplně jiným způsobem, než jste zvyklé na normálních botách - a tyhle boty vás donutí chodit rovně, ba dokonce by se chtělo říci pyšně se nést. Vyšší podrážka má ještě jeden efekt - budete vypadat vyšší. A je něco víc sexy, než pyšně se nesoucí žena?

Tahle novinka se samozřejmě objevuje v mnoha podobách - od extrémních kusů, jako jsou žabky na nesmyslných deset centimetrů vysoké podrážce, která je však pouze v přední části boty, přes supercool sandálky, které vypadají jako kolíbka, až k nejrozumnějšímu řešení v podobě tenisek na relativně pevné podrážce, která se v přední a zadní části boty svažuje. Tyhle boty totiž v žádném případě nejsou určeny k celodennímu nošení - v tomto případě riskujete různá zranění a onemocnění od zvrtnutého kotníku až po zánět šlach.


 
Stejně jako jakékoli jiné boty určené pro sport ani tyhle není dobré nosit celý den. Na druhou stranu pokud si tyhle boty pořídíte a budete je používat s mírou, třeba na každodenní procházku se psem, do vzdáleného obchodu anebo třeba pro děti do školky, na vašich nohou i zadečku se to projeví rozhodně výrazněji než procházka v obyčejných teniskách.

Boty jsou vhodné i pro těhotné ženy, které chodí ven třeba i se starším potomkem v kočárku a na nějaké výraznější cvičení se rozhodně necítí. Boty pomohou citelněji formovat svalstvo i když v nich budete běhat - samozřejmě nikoli půlmaratón, stačí pár kilometrů po parku.

Autor: Jana Michlová
30. dubna 2010

Autor článku: Jana Michlová
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění