Wasabi (Wasabia japonica)

Wasabi -japonský křen je potravina, na kterou dříve či později narazíte v prodejnách zdravé výživy nebo v souvislost se sushi.
Wasabi (Wasabia japonica)
20.2.2008 0:00 |

A tak abyste věděli, o co se jedná, pojďte si o ní říct něco víc.

Pokud jste dřív jedli rádi párky s křenem, ale teď jste přešli na zdravý jídelníček, nemusíte své chuťové buňky připravit o své oblíbené jídlo. Náhražky párků ve zdravé variantě jsou dnes běžně k sehnání a křen sehnat není problém - dokonce jej můžete střídat i s wasabi - je to totiž rostlina chutí křenu velmi podobná. Liší se barvou -ta je světle zelená a také konzistencí- prodává se v formě prášku, který se rozmíchává v malém množství vody.

Není tolik pálivý jako křen, protože jeho ostrost při styku se vzduchem rychle vyprchává. Vůbec nejznámější je ale wasabi v souvislosti se sushi. Eliminuje totiž bakterie, které se množí v čerstvých rybách a v mořských plodech. Také neutralizuje rybí pach, proto se přidává do sushi.

Tento japonský křen se pěstuje kromě Japonska i v Severní Americe a to vždy na místech, kde jsou mírné teploty a kde je dostatek vody. Wasabi obsahuje větší množství vitaminu C, vitamin B6, hořčík a vápník, naopak nemá žádný tuk a cholesterol, proto je málo kalorický. Pomáhá při trávení a stimuluje žaludek.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění