Ženy na rodičovské dovolené mohou dříve do práce. Firemních školek je teď dvojnásobek

Podle aktuálních statistik vzrostl počet firemních školek pro děti zaměstnanců v České republice meziročně o 52 %. Podle odborníků se firmypřizpůsobily aktuálnímu trendu, kdy matky nastupují zpět do zaměstnání dříve než v předchozích letech.
Ženy na rodičovské dovolené mohou dříve do práce. Firemních školek je teď dvojnásobek
17.10.2012 17:00 |

Rychlý návrat do pracovního procesu je finančně výhodnější

Firemní školky zřizuje pro děti svých zaměstnanců stále více společností, přestože investiční náklady na výstavbu středně velkého zařízení činí až 3 miliony korun. Provozní náklady na měsíc odhaduje občanské sdružení Firemní školky na 360 tisíc korun, přičemž hrubá cena nákladů na pobyt jednoho dítěte dosahuje ceny 12 tisíc korun.

Zájem firem o zřízení předškolních firemních zařízení v letošním roce vzrostl oproti loňsku o polovinu. Na trhu je totiž stále více malých a středních organizací, které tímto způsobem řeší narůstající problém dřívějších návratů zaměstnanců z rodičovské dovolené,“ uvedla Kateřina Francová z občanského sdružení Firemní školky. „Ženy se nyní snaží vracet do zaměstnání co nejdříve. Rychlý návrat do pracovního procesu je pro ně totiž po lednových změnách v čerpání rodičovské dovolené z finančního hlediska nejvýhodnější. Firmy se jim snaží vycházet vstříc a proces návratu jim usnadnit,“ sdělil Jaroslav Slavíček z finančně poradenské společnosti, která pořádá pro ženy informační kampaň, jež jim pomůže ve snadnějším návratu do zaměstnání.

Nový trend dřívějšího návratu žen do zaměstnání je podle odborníků důsledkem lednových změn v zákoně o rodičovské dovolené. Novela zákona totiž sjednotila maximální výši pro všechny varianty rodičovského příspěvku na 220 tisíc korun,. Rychleejší návrat žen do zaměstnání byl podle ministerstva práce a sociálních věcí jedním z cílů lednové novely.

„Všechna opatření v oblasti rodinné politiky mají za cíl vytvořit takové podmínky, aby žena nemusela rezignovat na svou rodičovskou roli, ale mohla se zároveň věnovat i profesnímu životu. Nedostatečná nabídka volných míst v předškolních zařízeních je však bariérou pro opětovný vstup rodičů na trh práce, proto v této situaci vítáme každý vstřícný krok,“ vysvětlil Petr Sulek z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Autor článku: Redakce
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

lilekk@centrum.cz | 21.12.2012 11:43

Keď som bola na materskej ja, taky ma to po nejakej dobe lákalo zase späť do práce, ale my firemné škôlku nemali, takže to dosť dobre nešlo, pretože som nemala nikoho, kto by mi postrážil. Nakoniec ma napadlo niečo iné. Ja rada šijem, je to môj veľký koníček a kamarátka mi tak raz povedala, že prečo svoje veci nepredávam, že sú pekné a určite by som sa chytila ​. Dlho som premýšľala, zo všetkých strán som si to proberala a potom som sa rozhodla, že do toho pôjdem. Síce nie som ten tip, čo by si sám vytvoril e - shop, ale dnes sú firmy, ktoré sa priamo tvorbou shopov zaoberajú. Ja som vsadila na http://www.shopsys.sk a neľutujem. Shop je presne taký, aký som si ho predstavovala a dobre šliape.

Anonym | 26.10.2012 09:58

Škoda, že firma kde pracuji já tuto možnost nemá a ani neměla když jsem byla na mateřské. Ale zase na druhou stranu jsem doma s dítětem taky nezahálela. Naopak, chodila jsem v té době na jazykové jurzy přes http://www.jazykovyservis.cz/

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění