14.2.2012 | Redakce Ženy.cz

Adoptovaný Valentýn aneb Jeden svátek v roce to nevytrhne!

Znám mnoho párů, kteří se milují a těm, to z hloubi duše přeji! Jelikož jsou to lidé, kteří k sobě patří a mně se to líbí! Ale… proč musíme být pohlcování nekonečnou náplavou srdíček zcela nedobrovolně? Kam to spějeme?

S tímhle tématem se vždy potýkám o vánocích, svátcích různého druhu…a… na Valentýna! Proč si mají lidé vyznávat lásku jen jednou za rok? Či když to daný svátek zavelí?

Jednou mě neskutečně překvapil jeden můj přítel. Slavil - potažmo slavil se mnou - můj svátek (většinou ho neslavím, ale coby osoba, která si váží hezkých gest, jsem se tomu zcela poddala). Tenkrát se, mimo jiných věcí (např. nafukovacích balónků, které zbožňuji) vytasil s dortem plným svíček! Na moje překvapené oznámení, že nemám narozeniny, odvětil: to snad vůbec nevadí. Dojalo mě to. Svíčky na dortu (byť jich tam záměrně dávám čím dál míň - když je to na mě) a ohňostroje mě dojímají od nepaměti. A bylo to opravdové - a v ten moment nešlo o svátek, ale o sfouknutí svíček a o to, co si člověk při tom přeje!

Je ale opravdu potřeba mít zarytý svátek, který nás k lásce všeobecně nutí? Jeden svátek nic nevytrhne! Byť jakýkoliv den v roce dokáže vytrhnout úplně vše!

Ve finále je jedno, jaký je den. Podstatné je, jak je nám. A k tomu, maličkosti by se měly ve všech ohledech dělat vždy! Abychom nezpychli, nezlenivěli, nebyli až moc zakoukaní do sebe a dokázali jsme milovat ostatní a také, abychom dokázali hledět dál za náš vlastní nos.

Takže vlastně nebojkotujme Svatého Valentýna - on za to nemůže! Fanděme zdravým citům a tomu co je opravdové! A opakujme to kdykoliv se nám zachce! Proč? Protože “každý sám svého štěstí strůjcem” a lidská bytost v dnešní době by si měla víc odpouštět, víc sdílet a hlavně být míň materiální - tím ovšem nemyslím vzdát se Porsche Panamera či střevíčků od Blahnika a nedej bože párků v rohlíku! :) Ale snažme se být víc opravdoví! Vždyť život je jen jeden!

Ano … fanděme tomu dobrému, vezměme si k srdci, že lásku bychom-když je- měli oslavovat celoročně a poučme se tímto: „NECHME TY, CO NÁS MILUJÍ, AŤ NÁS MILUJÍ! A TI CO NE - NECHŤ PANBŮH ZKŘIVÍ JEJICH KOTNÍKY… ABYCHOM JE MOHLI POZNAT PODLE JEJICH KULHANI”

Kateřina Sýkorová