Změna životního stylu - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Změna životního stylu

Diskuze

anonym
| 12. 11. 2012 21:28
Na podporu nekuřáctv**í bude **15. listopadu na pražském Náměstí Republiky** od 9:00 do 19:00 připraven informační stánek, kde si příchozí mohou otestovat hladinu oxidu uhelnatého ve výdechu a zdarma konzultovat s odborníky** možnosti odvykání. Kuřáci tak zjistí hodnotu zatížení svého krevního oběhu a mohou se poradit, jak toto zatížení snížit. Budou mít rovněž možnost zaregistrovat se zdarma do aplikace ICoach, interaktivního internetového průvodce odvykáním.
:-)
Nika1
| 14. 10. 2010 18:57
Ak by jste chteli pomuct, protoze v dvojici se to tahne lip a jste v Praze, tak mi kidne napiste na Nika@wellness-nika.cz
Jesica
angelwoman
| 16. 7. 2010 12:33
Moc hezky napsáno a souhlasím
Moc se mi líbí zvláště to, co jsi napsala o té samotě - cítím to úplně stejně. Někdy po zvláště psychicky náročeném dnu ve škole nebo v práci, úplně cítím, jak mě to táhne domů, dám si sprchu, udělám dobrý čaj, sednu si do oblíbeného křesla nebo na zahradu a jen si užívám klid, nechám utřídit myšlenky za celý den, nechávám je jen tak plynout...je to moc příjemná relaxace, ale v dnešní době je mnoho lidí, kteří sami se sebou být neumí
A s pravidelností v čemkoli máš pravdu - slyšela jsem jeden citát, že nejvíce pohodlí má ten člověk, který má v životě řád a je to pravda. Pokud si navykneme určitou věc dělat, stane se to samozřejmostí a už nám to vůbec nepřijde. Např. já jsem se jako určitý trénink vůle a také ze zdravotních důvodů začla sprchovat střídavě studenou a teplou vodou. Dělám to tak každé ráno. Ze začátku jsem z toho měla málem infarkt a teď? Vlastně se na to docela těším, jsem pak celý den svěží a nemám z toho víc, než husí kůži
změna životního stylu
Jesica43
| 16. 7. 2010 09:38
Ahoj všem já jsem se pro zmenu životního stylu rozhodla už před asi deseti lety a opravdu se to vyplatí.Donutila mě k tomu bohužel až nemoc, kdy mi doktoři nedávaly už moc velkou naději na přežití.Tak jsem od základu zmenila celý svůj život.Jak se říká- všechno zlé je k něčemu dobré.Nejen že jsem se vyléčila,ale můj život je čím dál krásnější a smysluplnější.Cvičím jogu ,měním hlavně své myšlení to je podle mě zaklad všeho.Já mohu jíst zdravě,ale pokud bude moje myšlení stále plné obav,strachů a beznaděje, nebude to mít moc efekt.Když změním své myšlení, postupně se mění všechno
Také už několik let cvičím každé ráno.Podle mě není potřeba cvičit hodiny.Nemusí to být moc, stačí 10- 15 minut,ale je dobrá pravidelnost.Za ta léta, co takto cvičím, jsem zhubla a mé tělo je pevnější a cítím se dobře.Vše je jen o zvyku.Někdo mi řekne, já bych to nedokazal dělat každý den.Ale když si mužeme každý den čistit zuby a mýt se, proč to nedělat i se cvičením??
Hodně důležité v dnešení uspěchané době je podle mě také samota-být chvílí sám se sebou.Já si dvakrát denně sednu na 15 minut a nic nedělám, jen pozuruju své myšlenky,nic neřeším prostě jen jsem.Moc to uklidňuje.
A také hodně chodit do přírody.Bohužel s tím mám trochu problem žiju v Praze. Přes leto chodím hodně k vodě,ale v zimě je to slabé.To ještě chci změnit.
Asi dvakrát za rok si dělám pročisťovací kůru.Narazila jsem na firmu, která vyrábí potravinové doplnky v tekutém stavu.Je to užasné.Vezmu si do kabelky sáček to je jedna porce, ten si pak podle potřeby rozpustím ve vodě a je to super.Mnoho lidí neví ,že i když si berou vitamíny v dobré víře,ale jsou v tabletách, je to pro organizmus zatěžující.Mnoho let nevím, co je rýma, nachlazení, angína o chřipce nemluvě.
Moc se mi líbí jeden citát....pokud si neuděláme čas na prevenci budeme, si muset udělat čas na nemoc.
Přeju všem krásné letní dny Jesica
Pitný režim
anonym
| 19. 12. 2009 00:08
S pitím mám taky problém. Četla jsem radu asi na www.kgdolů.cz. Koupit si ten ze všech nejkrásnější půllitrovej hrneček a celej den si do něj vařit různé čaje podle momentální chuti. A pořádně se napít před jídlem a při příchodu domů. A pořád.Možná teda mít hrnce dva, jeden doma a jeden v práci. Jsou i čaje se sladkou chutí, třeba s lékořicí,když je chuť na to sladké. Čaj si beru do lahve i na cvičení, minerálky jsou fajn, ale čaje jsou zajímavější. Detoxikace znamená vyplavit z těla toxiny. Pořádně propláchnout ledviny. Taky piju ráno na lačno sklenici teplé vody s citronem. Skoro se mi ty dva litry daří.
..
monika111
| 10. 12. 2009 16:04
Hodně ráda běham:)...No sladke pred menstruaci to mi povidej:D to je muj kazdomesicni problem:D...Vzdycky si rikam, ze se tomu nepodam, ale vzdy je to silnejsi nez ja
monika111
slona
| 9. 12. 2009 23:57
na jaře tohoto roku jsem držela dietu. Posílali nám 5 balíčků (pět pidi porcí) na den. Bylo to překvapivě chutné, ale bylo toho pekelně málo. Výhoda byla, že jsem nemusela vařit ani nakupovat a kolegyně v tom jely se mnou, takže jsme se podporovaly. Pomohlo mi to shodit 7 kg za 6 týdnů a od té doby se držím. CO na tom ale bylo super bylo, že ty porce byly tak malé, že jsem je skutečně jedla ve stanovenou dobu a tudíž pravidelně. Taky mám problém se "stress eating" a kolikrát si to ani neuvědomuju . Nejhorší jsou večery a nachos se salsou a potom období před menstruací, kdy mám chutě na sladké. Teď už umím řešit i ty chutě na sladké přes den ale večer.... Taky bych se chtěla zlepšit v pestrosti stravy. Já mám takový zlozvyk jíst pořád to samé, nebo mi to tak alespoň připadá.

To jsi šikovná, že cvičíš každý den. Já mám průměr tak třikrát týdně.
..
monika111
| 9. 12. 2009 22:20
No ja se sportem problem nemam. Opravdu cvičím kazdy den. Ze zacatku jsem si na to musela tezce zvykat, ale ted uz si to telo vyzaduje samo...ja mam spis problem s jidlem a stresem...mam chvile ze jsem ve velkem stresu a zajidam je...a to chci prave zmenit.. i naucit se jist pravidelne..Takze muj prvni cil: jist 5 - 6x denne.
taky se o to snažím
slona
| 9. 12. 2009 19:48
Myslím, že jeden z prvních kroků je detoxikace. Zkoušela jsem jich spousty a vždycky to přineslo nějaký pokrok. Dnes jsem ve fázi, že se mi i chce sportovat, což před pár lety vůbec nehrozilo. Představuju si to jako spirálu - buď po ní člověk jde nahoru nebo dolů. Buď se pročišťuju a mám více energie a nebo jím čím dál horší věci a je mi hůř a hůř. Pořád v jídle hřeším, ale konečně jsem si zvykla snídat.

Vím, že málo piju a proto je pro mě utrpení brát vlákninu - bolí mě z toho hlava. Než abych konečně začala pít, raději ji vynechávám - takhle to balení nikdy nespotřebuju , takže na tom bych za sebe chtěla pracovat já. Vypít 2 litry neperlivé vody denně.
Změna životního stylu
monika111
| 9. 12. 2009 19:40
Ahoj všem. Právě se chystám začít měnit svůj životní styl..Vím, že je to běh na dlouho trať, ale chci začít jíst zdravé věci, které mému tělu prospívají, pravidělně se pohybovat a hlavně se tolik nestresovat. Doufám, že se tato diskuze rozjede a že mě podpoříte a hlavně, že se nám to všem podaří:))). Těším se na příspěvky:)

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video