Rozcho po 6ti letech - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Rozcho po 6ti letech

Diskuze

anonym
| 7. 2. 2013 21:46
Zažila som rozchod po desiatich rokoch ... Nemali sme zo vzťahu žiadne deti ani sme neboli svoji. Jednoducho sme sa neboli schopní dohodnúť na tom, ako sa bude náš vzťah ďalej vyvíjať. Dostávala som sa z toho dlho a po štyroch rokoch som si z nuda založila profil na zoznamke http://www.europska-zoznamka.sk/…ez-internet.html Tam som si našla bezchybného muža, s ktorým mám teraz dve deti a perfektný život. Takže nič nie je stratené, ako sa treba zdá.
konec
iceboy
| 13. 6. 2010 12:38
Docela smutný konec tvého příběhu.Ale tomu věř,že toho bude jednou litovat.Myslím,že ti tím chtěla ublížit,ale nakonec zjistí,že tím ublížila nejvíc sobě.
Já na ni do dnes pořád myslím a možná je to tím,že si myslím,že stále nikoho nemá.Ale jelikož se dostala na lukrativní místo a šel ji rypák nahoru,nepochybuji,že pro kariéru neudělá vše.Právě jen proto je asi zatím nezadaná.Asi mi to dojde,až ji uvidím s někým jiným.

Hodně štěstí v dalším životě..
dnesni situace
Mau
| 13. 6. 2010 12:20
jestli neexistuje zpet bude lepsi kdyz to uplne uzavres.


oba jste ted nespokojeni ne nahodou.


nejlepsi je proste se s tim smirit a jit dal. nezabyvat se tim jestli mas pocit ze uz neni zpet.


i ona mela plno chyb rikas ze jsi na ne nikdy neupozornil. to byla zase tvoje chyba uprimnosti a citlivou kritikou davame najevo ze nam na druhym zalezi a neni nam jedno. neni milost dusit v sobe neuprimnost mit strach vyjadrit nespokojenost z radobynedelani potizi. vyjadreni pocitu pozitivniho nebo negativniho je uprimny projev lasky to se pak odrazi ve vztahu kdyz to neni, nemuze byt ani vztah ten vetsinou skonci protoze neni uprimny a uvolneny jak by mel byt. to snad uz jen pro priste aby se dalo predejit tomuhle.


vykricet se zaboxovat si soustredit se na jiny veci..


nejdriv strach, bolest, zlost potom konecne smireni
dnesni situace
trancedj
| 13. 6. 2010 11:46
vcera jsem se s ni nahodou setkal. Je ve 4mesici tehotenstvi s mym "kamaradem" ktery vyborne vyuzil situaci ( mimochodem je o 16let starsi ma jiz osmanactieltou dceru ). Vedel vse o nasem rozchodu a pekne toho dokazal vyuzit. On pro me timto prestal existovat, mam chut ho zbit ale cemu tim pomuzu ze? Pro me vse skoccilo, tech ran na mou osobu jiz bylo dost atoto ze je tehotna je pro me ta posledni. Celou obu jsem se toho obaval a jak je videt tak pravoplatne. Jeste nez otehotnela se ke me chtela vratit . . . Ted uz ji jen mohu porat hodne stesti s tim zkrachovalim ubozakem. Z jejiho chovani jsem videl ze neni spokojena a ze vi ze udelala chybu ale ted uz to optavdu nejde vratit zpet, neexistuje zpet. Vse me to strasne moc mrzi mam chut kricet ale nema to cenu.

Mejte se vsici moc fajn. . . . .
iceboy
Mau
| 13. 6. 2010 11:30
ona ztratila zajem protoze citila ze to bude porad stejny.


nejak tusila ze se to nezmeni. 100% si nic jinyho neprala vsechno tomu naznacovalo ale tys ji to nemoh dat. to je u ni totez jako by jsi ji vubec nepochopil a tedy ani opravdu nemel tak rad jak ona potrebovala. nikdo by si nepral jenom tak zahodit nekolik let a zacinat jinde.. to je rozhodnuti ktery ji musel dat velky duvod. neco ji asi hodne zranilo, neco ji asi i vadilo.. na to slova 'dej mi jeste moznost' nebo 'chci byt s tebou' bohuzel nestaci. nejspis ji to hlavni chybelo.


chtela slyset uznani pochopeni a nejspis reseni tzv. probirani vsech tim spis negativnich veci. ne prechazeni vsecho urcite chce byt brana na vedomi tak aby nemela pocit ze jeji pocity - ona jsou vzduch videt ty zmeny k lepsimu hned ted ..ne slyset slova. mozna ji vedle tebe celkove chybela komunikace vadit ji mohlo i to ze ji nerikas negativni veci ktery si opravdu myslis ze si vetsinu pro ni podstatnych veci nechavas pro sebe. mozna jsi na ni v tomhle prilis neaktivni, nekonfliktni a bazlivy typ a ona potrebuje nekoho kdo je treba min zasneny a ponoreny do sebe ale vic citove aktivni a projevue to smerem k ni ne jen uvnitr do sebe a kdyz je treba rekne naplno co si mysli to si nejspis prala od tebe dokud nepochopila ze to nemas v povaze. v tom pripade to tak melo byt.


povaha se tezko zmeni. az takova situace te muze popohnat neco se sebou udelat, nikde neni psano ze nemas moznost znovu navazat vztah a byt s ni nebo ze to nebude ani nekdo jiny..vetsinou dostanes to co chces.


chtit ale neni strach nebo cekani ze nekdo prijde za tebou ani pronasledovani.
mau
iceboy
| 13. 6. 2010 07:54
Tak mě by třeba zajímalo,jak chceš něco někomu ukázat činama,když o tebe ta dotyčná ztratí zájem,teda aspon naoko zpočátku..časem úplně?
...
Mau
| 12. 6. 2010 20:33
tohle bylo hodnoceny podle toho co bylo napsany tady nahodou me to zaujalo protoze mi to tema cosi pripomelo. ted uz mam precteny vsech 6 stran a jen to potvrdilo co myslim odzacatku.. pises 'Tot vse o mem nynejsim stavu. Musel jsem to vyblejt aby to bylo kompletni. Kdo mate nejaky prispevek a umite cist mezi radky nebo v jejim chovani, sup sem s tim. Budu rad za kazdou vetu.'


tak schvalne :)

je jedno jak co bylo jestli jsi v pravu nebo nejses ale jak to podavas co vyjadrujes delas s cim prichazis.


neni to o zadny mravokarnosti ale jak se k tomu kdo postavi budto se s tim nekdo vyporada neco si uvedomi a prijme fakt ze si za vsechno muze on sam nebo se bude dal vyhybat, litovat a soustredit pozornost na sebe. kazdy si svuj osud vytvari uz predem rozhoduje o vsem co ho potka kdo ceka jen to pozitivni a chce nachazet jen souhlas za kazdou cenu je presvedceny o tom ze jedina chyba kterou udelal je nedostatek pozornosti pritom ale ve vysledku to podava tak aby to vzbudilo litost, pochopeni, a uznani predevsim u nej, ten to ma v zivote hodne tezky protoze nic nepochopil.


vsechno co pises je prilis EGO na to aby to mohla byt 'laska' a nezavislost.


laska nezna sebeobhajovani sebevyzdvyhovani ani upozornovani na vlastni sebevic dobre mineny skutky na ukor pokoreni milovane osoby**

''V konatku jiz nejsme skoro 10 dni. Pri predchozich nasich rozhovorech jsem ji rikal ze se zmenim, ze s ni budu travit vice casu a taky jsem ji rekl (**pri jejich neustalych odmitnutich a schazovanich kdyz rikala ze se stejne nezmenim ) ze bez i bez jejiho chteni mi dat sanci to nepujde. Povedel jsem ji ze aby se clovek zmenil musi dostat poradnou ranu aby se probral. A ja ji dostal.''


''Jeste neco pro AX na mou obranu. Jeji jidla mi sice nechutnali tak jak by si ona prala, ale nikdy jsem ji nerekl ze mi nechutna. Vzdy jsem snedl alespon cast. A taky kdyz jsem varil tak jsem varil pro ni a moc si pral a delal vse proto aby byla spokojena, coz take byla. Udelala sis o me spatny obrazek, coz plne chapu po tom co jsem strucne vylicil nas 6ti lety vztah. Kdyz byla doma se zloutenkou, snazil jsem se ji alespn castno volat, abych byl takto na dalku s ni. Ihned kdyz onemocnela vezl jsem ji cely vystraseny do nemocnice, pak jel zpet domu, po praci ji vzal vse potrebne ( veci, hygienicke potreby, nakoupil jsem ji vas co me napadlo, ze by ji mohlo zprijemnit pobyt v nemocnici ) a jeste tyz den ve 22hod ji toto vse odvezl do nemocnice. Toto vse a jeste vice jsem pro ni delal ale nepovazuju to za skutky ale za povinost ktera by se mela delat partnerovi automaticky. Myslim ze samochvala smrdi a v soucasne chvili nema smysl abych tu hajil sam sebe skutky, ktere jsem delal pouze a jen proto aby byla stastna. . . Proto pouze znovu opakuji ze jsem pro ni mel delat vice a urcite lepe . . . ''

sebechvala v podobe lasky. laska ale neni ja ja ja. to je alibismus a nic nez zavislost. zadna laska.

ps. kdyz ti nechutnaly proc jsi ji to nerek (samozrejme ne primo ze to je hnusny ale ohleduplne - ne jako tady) je k zamysleni ze celkove veci ktery obecne mas probirat s ni rikas az ted, na verejny diskuzi, uplne nekomu cizimu a jak je videt docela naplno.


to neni problem? chces aby ona byla ta 'spatna' protoze nechce(nechtela) byt s nekym jako ty a ty jses ten kdo se 'snazil'.


otazka je co jsi TY udelal krome toho ze jsi ji postrane za jejimi zady probiral na internetu


co jsi v dobe kdy jsi mel zajem aby ONA byla s tebou krome prazdnych reci byl JI ochotny nabidnout jinak, nez predtim kdyz jsi celou dobu ignorova jeji potreby


..?

''Tato pretvarka mi vydrzela necely tyden, pak jsem zkusil na ferovvku ji rict ze chci od ni sanci, ale jak jsem to rikal bylo to pro me horsi a horsi. Ji se to proste nelibi kdyz mluvim o techto vecech. V tuto chvili at udelam co udelam vse ma opacny efekt. ''


vubec se nedivim. byt ji udela se mi z tvyho chovani totalne blbe a uz te nebudu chtit ani videt ani slyset.

''Jinak AX jak jsem psal o tom jejim byvalym, tak ten je taky clenem ty jejich divci party. Tvrdi ze s nima chodi proto aby se dal dohromady s nejakou jejich kamoskou. Vsechny dve ho ale poslali slusne do pr$dele. Dobre mu tak, idiotovi. Doufam ze nepujde do kina s nama. Musel bych ho snad roztrhnout.''

''Je mi jasny ze se ode me nedokaze odpoutat, ale ja ji to nechci ani umoznit. Takze dokud bude moznost se s ni nejak sejit a byt sni, tak to budu delat.''

''Zaroven si ale myslim ze my vsichni kteri chceme aby se nam partner vratil jsme neuveritelni sobci. Myslime jen na sebe a sve dobro. Jsme citovy hulvati a za kazdou cenu se snazime druheho zmanipulovat na stejnou vlnu nasich citu.''

mluv za sebe. ver tomu ze kazdy neni citovy hulvat - zrovna prave kdo ma rad nemysli jen na SEBE a na SVOJE dobro.

l
epsi zpusob jak poznat jestli jde lasku nebo sobeckou zavislost neni.

uprimnost je zaklad. laska je nesobecka je hlavne v cinech. slova slova slova, sebestrednost sebestrednost sebestrednost vs kecy + touha po souhlasu je vsechno o cem cely tohle panoptikum vypovida. kdyby to bylo jak rikas jdes a tyhle veci resis tam kde mas ne tady. ale nekde je chyba. nejspis dobre vi-vedela ze to jsou vsechno libive a pekne reci a ze to je i vsechno co nabizis. (v tom pripade dobre udelala, okamzite pryc od tebe.)

taky davam prednost jasnymu uznani vlastni chyby. uvedomeni si toho co delam spatne a pak prejiti k reseni zadne egopindani a nekonecne slibovani navic. jen aktivni jasne viditelne zmeny.


jinak nejsem zenska ..litost a pochopeni je urcite posledni co si zaslouzis spis poradne nakopnout ;) dokud ti tohle nedojde maximalne, nenaucis se prijimat zodpovednost a misto ohromne vlezle libivych srackovitych reci a nicnedelani prejdes i k tomu reseni.


pasivita obecne a zivot na zaklede kecu jsou znamkou neschopnosti cokoliv zmenit a spis nez pritahne to odradi. stejne tak nejspis i ji. pis a rikej co myslis ale slova tezko veci zmeni.

''Zivot je tvrdej a ja vim co me v zivote ceka. Spatny uz mam za sebou ( tim nemam na mysli mou Ex? ) tak ted bych snad uz mohl zacit lizat samou smetanu.''

muzu te uklidnit ze vis vis co :) nikdo nevi co prijde zvlast ten kdo to vi nejlip a skutecne rany teprv prijdou a tohle byl jen zacatek


tomu se rika tvrda realita a zivot.

ty jsi zatim rozmazleny umineny sobecky mimino ktery ma daleko do toho neco nabidnout

poznas jeste hodne sklamani.

ani slibovani, ani citovy vydirani ani skuhrani ti nepomuze. navic to neni 2x nejpusobivejsi.

ale chtel jsi pomoc a byt rad za kazdou vetu tak jestli nechces uz zazit to samy jdi do sebe zmen od zakladu zpusob uvazovani a pristup a az pak nekoho hledej, nebo to nech tak jak to je, dal davej vsechnu energii do svojeho ega, dal se lituj, knuc a stezuj si jak byl svet na tebe nespravedlivy ale pak se priprav na uplne stejny situace.

je kazdyho vec jak sam se sebou nalozi. za svuj zivot i stesti v nem je zodpovedny kazdy sam.
re
trancedj
| 11. 6. 2010 17:13
tady je origo link tohoto tematu, treba si to procti http://www.zeny.cz/…iskuze/tema.aspx?…
re
trancedj
| 11. 6. 2010 17:09
ahoj mela by jsi si precit vse jak to bylo. Pokud budes mit zajem precti si spravne zneni tohoto prispevku. Original se nachazi nekde zde na foru o partnerech. Dnes po tech 6ti mesicich jsem si na zaklade jistych udalosti co se stali v teto 6ti mesicni dobe po nasem rozchodu jsem si o ni udelal takovy obrazek a tak se mi zhnusila ze to co jsem napsal neminim nikdy vzit zpet. A porad se citim byt v pravu, porad jsem to ja kdo to nejvic odsral. Mozna te bavi cist a prispivat do diskuzi a delat mravokarce ale nejdive si precti jak to vse bylo. Pak ten ztvuj nazor treba prijmu.
...
Mau
| 11. 6. 2010 16:27
kdyz jsi mel moznost rikal jsi 'Jsem absolutne sobestacny a proste jsem po ni nikdy nevyzadoval typycke zenske starosti.'


>>partnera
Rozcho po 6ti letech
trancedj
| 3. 1. 2010 00:02
Zdravim zdejsi a damy, divky ale i pany. Toto forum jsem objevil nahodou pri hledani podobneho zazitku ktery nyni prozivam ja. Pred vice nez mesicem se se mnou rozesla pritelkyne, se ktrou jsem mel vztah temer 6 a pul roku. Poznali jsme se na spolecne lazenske dovolene. Me bylo cerstvych 27 let a ji 18 let. Zpocatku jsem ji ani na vztah nechtel ale protoze jsem byl v te dobe nezadany a ona mi kazdym dnem dovolene vice a vice vyhovovala, tak jsem s ni zacal chodit. Po navratu domu jsme se se zacali schazet. Jsme kazdy z jineho mesta, tak jsem za ni dojizdel temer 3x tydne. Rodice me po chladnejsim pocatku prijali. Ona v te dobe studovala gymnazium a ja byl na volne noze - bez nadejnych vyhlidek. Prozival jsem s ni vesere jeji nalady, problemy ve skole atd ( nekdy to bylo opravdu narocne protoze ona byla v te dobe docela psichycky nevyzrala a prilis citliva ). Chtela byt neustale se mmno a chtela se mnou bydlet coz v te dobe neslo, protoze jsem zil se svou matkou. V prubehu tri let jsem ale zacal s bratrem uspesne podnikat a ona pracovat a tim zacal problem. Pronajal jsem si byt a calai jsme spolu zit. Dodnes si vzpominam jak jsem ji o nasem spolecnem bydleni rekl a jak byla prekvapena a rekla mi ze v to uz ani nedoufala. Odstehovala se z Prahy do naseho spolecneho bydleni a kazdy den dojizdela do Prahy za praci. Ja mel vsak s podnikanim dost velke starosti a domu chodi docela pozde az kdyz jsem vse vyridil. Nemala v miste naseho bydleni zadne pratele ( pouze me a tem nikdy neprisla na chut ). a mou rodinu. Chodil jsem domu stale pozdeji, z vyjimek se stala pravidelnost, takze jedina doba kdy jsme se vidali byly vecerni hodiny a nedele ( pracuji i v sobotu ). Podnikani prinasi stres a ja me vice a vice nechut s ni probirat jeji starosti se kteryma se chtela podelit pri mem navratu z prace. Doslova mi vyhovovalo kdyz obcas zustala u rodicu prez noc nebo vikend v Praze a ja mohl mit chvili klid sam na sebe. Postupem casu jsem ji zacal vnucovat at tam zustane kdyz nebude chtit domu. Tim jak jsme spolu zili jsem ztracel mit i potrebu ***u - drive jsem naopak mel apetit obrovsky. V pozdejsim stadiu naseho vztahu jsem ji alespon zacal tak 2x tydne vozit do prace autem abych ji vanahradil cas beze me. Jeji vytky vsak neutale pribyvali ( ze se s ni nemazlim ,ze si pripada jako citovy zebrak, ze se s ni nebavim, ze nas vztah se nikam nevyviji, ze kdyz chci *** ja tak musi ale kdyz chce ona tak nechci ) atd. V lete tohoto roku se muj kamarad ozenil s dlouholetou pritelkyni a ji to samozrejme opet nahlodalo kdyz videla jak oni ve vztahu postoupili dale. Jiz od zacatku chtela deti ale ja se na ne stale necitil ( napr. z financnich duvodu nebo proto ze stale jsme bydleli v podnajmu i kdyz ona chtela koupit spolecny byt coz ja jsem nechtel - hypoteka je pro me silena predstava ). Proste jsem vedel o jejich potrebach ale snazil jsem se je odsouvat na pozdejsi cas, kdy bude vhodna chvile. Jsem tak trochu obcas vybusna povaha, ale zaroven i citovy lajdak a flegmatik - obsas plny citu obcas vyprahly. Nikdy jsem vsak po ni vevyzadoval napriklad aby varila protoze jsem nadseny kuchar - jeji jidlo mi nechutna. Jsem absolutne sobestacny a proste jsem po ni nikdy nevyzadoval typycke zenske starosti. V rijnu tohoto roku onemocnela zloutenkou typu A ( neskodna vec ) a tim jak byla sama doma a ja chodil domu jeste pozdeji tak dosla - dle jejich slov - k zaveru ze takto se mnou zit nechce. Nejdrive mi rekla ze chce pauzu, coz pro me byla rana z cisteho nebe. Slovo pauza je nesmysl. Hodne me to vykolejilo. Nepripoustel jsem si ze by to mohlo dojit az k rozchodu, coz se vsak po 14dnech stalo. Dali jsme si schuzku a tam mi to rekla. Strasne moc plakala, ja ji premlouval a presvedcoval ze s ni budu travit vice casu avsak ona me vzdy odpalkovala, ze se jiz nechce trapit ze se nezmenim atd. Toto mi psala i do smsek v prubehu pauzy. Najednou byla az neuveritelne chladna a bezcitna. Zkousel jsem vsemozne - nechal jsem ji poslat kvetiny pres poslicka, ale opet mi jen napsala zpravu, ze je to moc hezky ale ze neveri ze to zachrani nas vztah. Neuveritelne jsem trpel a stale trpim. Odstehovala se zpet k rodicum do Prahy. Dle jejich slov ji ani moc nechybim, pry obnovila vztahy se svymi znamymi a kamarady, ktere tak dlouho co byla pryc nevidela. Zacala byt vice mezi lidmi atd.( ja s ni chodil do spolecnosti pouze obcas kdyz jsem mel dost sil a nebyl unaveny praci, na dovolenou jsme jezdili 1x za rok na tyden ). Trpim jako kun, hrozne moc mi chybi, jsem ve spolecnem byte sam ( hrozne pocity co prozivam ) To vse jsem ji rekl ale ona opet chladne odsekla ze ona tady byla take vecne sama. Rekl jsem ji ze bych chtel novy zacatek naseho vztahu bez vytek z historie naseho vztahu. Zpocatku mi rikala ze je na to jeste brzo ale den pred vanoci mi rekla ze jiz nekoho ma a ze s nim jede na vanocni vikend na hory - a tim mi zasadila dalsi ranu - protoze ona byla ta ktera mi tvrdila ze nemuze jen tak 6let naseho vztahu zahodit a nekoho jineho si ihned najit. Pokazde kdyz jsme spolu me vsak alespon jednou obejme a da pusu , coz omouva slovy ze nemuze toto nedelat, kdyz to delala i predtim. Totalne se mi zhroutil svet, prace me nebavi a zanedbavam ji, coz je pruser. Nebavi me jist, neustale svymi problemy obtezuju sve kamarady a rodinu. Doma vyslovene trpim, mam deprese tady vubec byt. Stale si namlouvam ze ji to snad dojde a vrati se nebo se o to alespon pokusi ale pripada mi ze sam sobe lzu. Pristi tyden si ma zajet pro posledni veci co ma ve spolecnem bydleni a nejspise mi da i klice. Pry trpi take a nechce se v nasem vztahu neustale rypat. Pritom mam pocit ze jediny kdo trpi jsemm pouze ja, ze ona se chodi bavit atd. Chce abychom zacali kazdy zit svuj zivot . . . Ja jsem vsak takovy idiot ze si myslim ze jednoho dne ji zacnu chybet . . .

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
18. 4. 2024 22:38
11789
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video