Jo-jo efekt,drastická dieta - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

jo-jo efekt,drastická dieta

Diskuze

anonym
| 16. 11. 2015 11:41
Ahoj holky, drastická dieta nikam nevede. Když budete hladovět, tak pak vše co sníte, si tělo uloží do zásoby, pro případ dalšího hladovění, takže nic nezhubnete a bude to mít spíš opačný efekt. Je lepší si dát trochu víc práce se sestavením jídelníčku a dávat si pozor co jíme. A do toho zahrnout pravidelný pohyb. Já jsem nikdy drastickou dietu nedržela, jediné co jsem vyzkoušela byl dietní plán, který jsem si objednala na netu. Tak jsem si 14 dní chystala jídla podle toho plánu a jinak si doplňuju jídelníček proteinovým nápojem( někdy místo svačiny do práce) a snažím se vařit zdravě a mít vyváženou stravu.Když nebudete jíst, tak se pak jojo efektu nevyhnete. A budete k tomu muset ještě na víc řešit z toho vzniklou celulitidu.
potrebujem radu
stebletka
| 11. 5. 2010 15:29
Dobry den mam 31 rokov a mam problemy zo stitnou zlazou.Mam dve deticky a mam vela kil a potrebujem surne zchudnut lebo mam z toho problemy potrebovalal by som dat dole aspon 20 kil ak mozte pomozte nejakou super dietkou a inac pohyb mam asi taky ze kazdy den som vonku z detmi a plus sa snazim kazdym den asi pol hodinky na orbitreku makat a plus nejake tie brusaky dakujem za skoru odpoved z pozdravom Stebletka
jo-jo efekt
Patina
| 4. 11. 2009 17:05
Ahoj
mám skoro stejný problém jako ty. Zhubla jsem za 3 měsíce asi 8kg Vůbec jsem nic nejedla a nebo hodně málo. Přestala jsem navštěvovat fast foody, už nepiju ani sladké pití, sladkost si dám jen občas, vyhýbám se tučným věcem a jím hlavně ovoce,zeleninu a jogurty. Navíc mám bezlepkovou dietu (alergie na pšenici) kterou jsem před zhubnutím vůbec nedodržovala. Jakmile jsem přestala jíst věci z obilnin, tak jsem takhle zhubla. Taky jsem začala hodně sportovat a posilovat. Občas se mi stalo že jsem se přejedla a pak jsem měla takové výčitky svědomí,že jsem další den nic nejedla. Mám strach z jo-jo efektu. Nechci hubnout.,protože už ted vypadám pohuble a dokonce nemám ani menstruaci. Když se budu nadále stravovat tak jak doted a budu se hýbat, vyhnu se jojo efektu?? Za jak dlouhou dobu by se mohl dostavit? Jinak je mi 18let, měřím 172 cm a vážím 51kg...
P.S. Pokud jste tu někdo odborník přes výživu, hubnutí a tak. Určitě mi sem napište,měla bych více otázek. Děkujuu
Prosim o jídelníček..
BiTerinka
| 2. 9. 2009 12:36
Ahojky chtěla bych se tě zeptat jestli by jsi mi nesestavila nějakej jídelníček nevim co si představit pod vydatnou snídaní atd prosim pa terka napiš mi to na email BiTerinka@seznam.cz
Pozor!!!
Miky
| 15. 9. 2007 16:58
Koukala jsem, že ti je 15, tak to nepřeháněj, pořád rosteš a vyvíjíš se!!!!!!!!!! Postava se ti ještě změní hodně do 18 let a ustálí se až po prvním dítěti.
Je to složitější.
Miky
| 14. 9. 2007 21:12
Ahojky, váhu máš teď v pohodě. No, šla jsi na to opravdu drasticky.
Co se týká jojo efektu, tak ten nastane i v případě, že se pohybuješ, ale zase moc a hubneš rychle. Úbytek má být max. 1 kg za týden. Jakmile je to víc, často se váha zase zvedne.
Dobré je počítání KJ. Není to přesné, ale pomůže ti to začít. Zjistíš, kolik jsi vlastně doteďka přijímala energie, kolik jsi jí vydala a podle toho to upravíš. Při správném hubnutí by se měla energie snížit o 500 - 2500 KJ z původního příjmu. Je to podle bazálního metabolismu, který si spočítáš na netu, zadej bazální metabolismus a tam máš kalkulačku. Je to množství energie, které tvoje tělo nutně potřebuje na základní pochody a to musíš rozhodně za den mít. Spíš víc, protože něco ještě vydáš, tak abys nebyla v mínusu. Byla jsem překvapená kolik toho můžu. Když jsi totiž v mínusu, tj. že přijímáš moc málo nebo akorád, ale hodně pak vydáš sportem, taky nezhubneš, protože si tělo ukládá živiny, aby vůbec mohlo pokrýt svoje potřeby. Takže není dobře jíst moc, ale ani jíst málo. Podle těch KJ budeš mít dobrý přehled a i o skladbě bílkovin, tuků a cukrů, kterých máš také za den mít určité své množství. Koukni na Flora.cz, je tam na to všechno kalkulačka včetně výdeje. Je to orientační, ale pomůže ti to nějak začít a hlavně zdravě. Postupem času už budeš naučená kolik čeho si máš nebo nemáš dát, aby hodnoty byly správné a nebudeš už si muset nic počítat.
Hýbat se nepřestávej, to je fajn, ale pozor, abys nejedla moc málo a hodně nesportovala a taky aby tvůj úbytek na váze nebyll víc, jak 1 kg týdně.
Jinak na tý flora.cz je i bezplatná linka na nutriční terapeutku a ta ti zodpoví všechny otázky a poradí ti, jak na to, abys už nenabírala.
Sama jsem tam volala a byla moc ochotná. Mám od ní dlouhý mail, kdybys chtěla, ozvi se mi na icq, mám ho v profilu a já ti ho přepošlu. Hodně štěstí a nepřeháněj to ze strachu, to není dobrý.
Rychlost
Kloa
| 30. 8. 2007 19:55
To je podle mě ten největší problém, bylo to všechno rychle a ten strach, že přibereš je z toho, že sis na daný nový životní styl ještě nezvykla, protože pokud jsou to tvé stravovací návyky, tak se není čeho bát.
Základ je pochopení naprosto jednoduchého principu. Kdo chce zhubnout a štíhlý zůstat, tak změní životní styl, což trvá většinou delší dobu, tělo si na to přivykne. Ani pak člověk nemusí přemýšlet nad nějakým jídelníčkem, protože jde všechno automaticky.
Jojo efekt se dostaví, pokud své zvyklosti zase náhle změníš a vrátíš se k původním zvykům.
jo-jo efekt,drastická dieta
sendyy
| 30. 8. 2007 19:25
Ahojky holky,moc prosím o radu.Zhruba před půl rokem jsem začala držet dietu,nooo téda,spíš jsem se začala víc hejbat...jízda na kole,běhání,procházky...ale ten jídelníček sem nějak neupravovala,kila samozdřejmě nešla dolů,tak sem časem na to přestala myslet,se svým tělem se postupně smiřovala...Na prázdniny mě mamka poslala na dvoutýdenní tábor(klasický) a tím to začalo.Když sem uviděla ty krásná štíhlá dívčí tělíčka,chtělo se mi brečet,věděla jsem,že nejsem tlustá,spíš teda baculatá,ale hrozně ráda jím a takhle to dál nešlo,ikdyž se klukům líbím,prostě sem se ve svém těle necítila dobře .Moje výška je 169 a před táborem jsem vážila 64-5kg.Na táboře jsem byla ve stresu,nic sem nejedla,max tři ovoce za den,často sem omdlívala,prostě jsem uplně zblbla :( .Po 14 dnech pobytu jsem na sebe neviděla žádnou změnu,ale celá rodina mi říkala,že jsem hodně zhubla a váha ukazovala 4 kila dolů.To mě jakoby nakoplo a z dietou sem nepřestávala,trochu sem si o tom něco přečetla na internetu a začala jsem držet dost přísnou dietu,ale snažila se jíst co dvě hodiny,samozdřejmě víc než na táboře.Ovoce,zeleninu,hlavně vydatnou snídani....Začala sem studovat na internetu zdravou výživu,hodně mi zachutnaly všechny ty zdravé věci a ve zdravé výživě jsem skoro pořád ,do jídelníčku zařadím taky semtam maso,ale jen kuřecí,nebo mořské plody,ryby,piju jen čisté vody,neslazené čaje,místo sladkostí si dám třeba jablko,tedy ovoce...Zhubla sem 6 kilo(za měsíc) a začínám se vzpamatovávat s té drastické diety,moc mě štve že sem byla takhle poblbnutá a začala hubnout hodně rychle,postupně jsem ale jídelníček začala měnit,ale stále se držím zdravé stravy,jím často,snažím se pořád být v pohybu-plavání,hodinové procházky se psem-rychlá chůze,jízda na koni.Postupně zvyšuju kalorickou hodnotu a na nějaké zabijačkové lahůdky,sladkosti,bílé pečivo...na to jsem uplně zapomněla a opravdu jím zdravě,jen mám hrozný strach z JOJO EFEKTU,jde tomu nějak předejít,ikdyž se vzpamatovávám z dost drastické diety?od toho pobytu na táboře sem už začala postupně víc jíst,ale pořád sem hubla,te'd už nehubnu,čekám co bude,pořád sportuju.jde nějak předejít jojo efektu?třeba sportem?nebudu se vracet ke svým starým stravovacím zvyklostem,ale chystám se zdravě žít a udržovat váhu,prosím pomozte Děkuji moc za rady.Teď vážím 57kg,zatím nepřibírám,bojím se co bude dál...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
18. 4. 2024 22:38
11789
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video