Biokuchařka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

biokuchařka

Diskuze

Quinoa
bete
| 12. 5. 2010 08:59
Zdravím,
ráda bych začala vařit zdravě, a proto prosím o radu. Chtěla bych zkusit quinou, ale nevím, jak ji připravit. Nemáte nějaký dobrý recept?
Děkuji. :)
Čerstvé šťávy
Smeraldina
| 27. 8. 2008 10:19
Ahojky,nikde jsem tu nenašla nějaké zajímavé a chutné tipy na lisované šťávy(možná jsem špatně hledala,nevím) každopádně tady je pár mých oblíbených:
Nejraději mám asi ze tří celorových řapíků,dvou mrkví,jablek,broskví a s kousíčkem čerstvého zázvoru.Je to bomba a navíc v zimě perfektně zahřeje a rozproudí krevní oběh.
Potom si ráda dělám šťávy z knihy jste to,co jíte
Např.Klíčkové překvapení-1 jablko,175 g klíčků.6 čerstvých mátových listů 3 mrkve.
Nebo také Bobulová bomba-miska oblíbených bobulí(jahoédy,borůvky,angrešt,maliny).2 broskve a 1 jablko.V obou případech proženeme odšťavňovačem a máme fantastickou šťávu.
Potom si moc ráda dělám tyto zeleninové:
Řepná kampaň-půlka řepy,2 mrkve,1 celerový řapík,půlka malé okurky
Komu se zelení-hrst petrřelky,1 list kapusty,5 mrkví a kousek zázvoru.Určitě vyzkoušejte a napište taky nějaké.
jáhlové koule
petrasan
| 14. 7. 2008 14:58
, už jsem tu nějaký čas nebyla a taky stále pátrám po zdravých sladkostech, tak přihazuju jedny koule, asi to všechny znáte, chodívám na ně taky do CL
jáhlové koule kakaové
1 šálek vařených jáhel
3 lžíce karobu či kakaa
1lžíce instantní obilné kávy
2 lžíce rozinek namočených v horké vodě
2 lžíce marmelády či jablečného koncentrátu , lze dosladit i obilným sirupem
-dle chuti možno přidat i sojové mléko
Všechny přísady smíchejte, tvořte koule a obalujte je např. v praženém ***u nebo v rozemletých vlašských ořeších

Ještě je varianta
uvařené jáhly
jablečný koncentrát
špetka skořice
namočené rozinky
obilný sirup
a stejný postup

Máte ještě další recepty na jáhlové bábovky či koláče?
Dík
děkuji
Dorka
| 13. 7. 2008 11:43
moc Zuzance, že nezapoměla na recept . Určitě poslouží i jiným kuchařinkám.
Jestli už někdo tento mrkvový koláč pekl ať se pochlubí. Třeba poradí i nějaké vychytávky.
Má-li někdo další tipy na zdravé buchty, sem s nimi budu moc ráda. S pozdravem Dorka
bioreceptik pro Dorku
zuzu
| 12. 7. 2008 19:38
vkladam receptik pro Dorku, ktery jsem ji slibila...tak treba poslouzi i jinym biokucharkam..je to na mrkvovy kolac s mandlovym kremem.
BIO
Bublinka1978
| 3. 7. 2008 13:47
Ahoj Katerko, mohla bych požádat o nějaké recepríky na BIO vaření?? velmi děkuji za Tvou odpověd a přeji Ti krásný den Bohunka
Ahoj
Dorka
| 12. 5. 2008 15:58
Zdravím . Prosím nemá někdo recept na cizrnové měšce plněné sýrem nebo špenátem? Jedla jsem je ve zdravé výživě v Rebiu a neměly chybu . Chtěla bych si je udělat doma. Předem děkuji, pa
pomazánka z lilku a homos
petrasan
| 12. 5. 2008 12:12
Přidala bych místo jogurtu sojanezu č tofunezu a tahini, variací je mnoho
Homos - uvařit cizrnu, rozmixovat, přidat tahini, česnek, oliv. olej, dosolit asi všechny znáte z arabské kuchyně
kuskus
petrasan
| 12. 5. 2008 12:09
zajímavý, takhle jsem ještě kuskus nezkoušela, dělám ho klasicky na páře či přeleju vodou, pak přidám rozinky, mátu, kapary či olivy - nakrájené, rajčata nejlépe bez jadérek, může být i paprika vše nadrobno nakrájené, dochutím umeoctem, malinovým octem, oliv. olejem a ráda i výrazný sýr - balkám, feta
kuskus
oliv. olej, umeocet, malinový ocet
rajčata, papriky, okurka?
sýr - balkán, feta
rozinky, kapary, olivy
pro ty co jedí ryby i tuňák
cayenský pepř - ten tomu dá říz
máta i trochu meduňky
kuskus se zeleninou
Dorka
| 11. 5. 2008 12:45
dělám taky a je moc dobrý .
Recept
Smeraldina
| 8. 5. 2008 16:13
KUSKUS S PEČENOU ZELENINOU
SUROVINY:2 velké brambory,dva stroužky česneku, 5 lžic olivového oleje,4 pastináky nakrájené na větší kusy,2 lžíce umeocta, 4 lžíce vody, 300 g kuskusu.5102 g nakrájených rajčat,petrželka,pažitka,petrželka,basalkacitronová šťáva
PŘÍPRAVA:Troubu předehřejeme na 200 stupňů.Na plech vložíme brambory,česnek a přidáme olej.
Pastináky vaříme asi 2 min. a slijeme.Přidáme na plech a pečeme asi 30 min.V hrnci smícháme umeocet s vodou.Prohříváme asi 2 min a nalejeme na zeleninu.Podle návodu připravíme kuskus a na pánvi rozehřejeme rajčata.Přidáme bylinky a citro.šťávu.Podáváme s pečenou zeleninou.
Recept
Smeraldina
| 8. 5. 2008 09:20
MINIBURGERY Z FAZOLÍ ADZIKY
SUROVINY:75 g nesolené směsy ořechů, posekaných nahrubo, 180 g fazolí adziki,uvařených doměkka, 2 lžíce tahini(sezamová pasta), 50 g nahrubo nasekané cibule, 2 lžíce nasekané petrželky, 1 lžička bio bujonu v prášku. 1 lžička olivového oleje
PŘÍPRAVA:Rozehřejeme troubu na 200 stupňů.Nasypeme ořechy do mixeru a rozmixujeme je.Přidáme adzuki,tahini,cibuli,petrželku a bujon.Mixueme tak dlouho,dokud ze směsy není krémová pasta.Rukama vytvarujeme 12 kuliček vložíme je na pekáč.Rozmáčkneme do podoby malých burgerů(karbanátků).Potřeme lehce olejem a pečeme 7 min. z každé strany.Podáváme se zelen.salátem.
Recept
Smeraldina
| 8. 5. 2008 09:06
OMÁČKA Z CIZRNY A LILKU
SUROVINY: 2 lilky, 200 g konzervované cizrny, 200g nízkotučného bílého jogurtu, 60 ml citronové šťávy, 1 prolisovaný stroužek česneku, 1 lžíce nasekané máty
PŘÍPRAVA:Lilky položíme do zapékací mísy a pečeme dokud nezměknou.Poté lilky,cizrnu,jogurt,citronovou šťávu,česnek,mátu, vložíme do mixeru a rozmixujeme dohladka.Podáváme s teplým chlebem pita.
Recept
Smeraldina
| 8. 5. 2008 08:59
FAZOLOVÝ KOLÁČ S BRAMBORAMI(4 osoby)
SUROVINY:1 lžíce rostlinného oleje, 2 prolisované stroužky česneku, 2 porky(poze bílá část), 2 velké nakrájené mrkve, 400 g konzervovaných rajčat bez šťávy,400 g fazolí v tomatové omáčce bez cukru,750 g uvařených brambor, 60g nastrouhaného tofu,pepř.
PŘÍPRAVA:Ve velké pánvi rozehřejeme olej,přidáme česnek,porek,mrkev.Smažíme na mírném ohni asi 5min.Přidáme rajčata,přivedeme k varu,poté oheň zmírníme a dusíme asi 5 min.Přidáme fazole a vaříme dalších 5 min.Dochutíme pepřem.Směs vložíme do zapékací mísy,překryjeme rozmačkanými bramborami a posypeme tofu.Pečeme 2 min.
Ahoj, je tu někdo?
Dorka
| 7. 5. 2008 23:55
oprašuju Biokuchařku a hned přikládám první recept v tomto roce na:
Jemnou pohankovou pomazánku


250 ml mléka, 110g pohank.krupice, 1 tvaroh,1 Lučina, 1 bílý jogurt
nebo majolka, 2 stroužky česneku, 1 větší cibule, pepř,
citron.šťáva-nedávala jsem, sůl a petrželka

Osolíme
mléko, z pohank. krupice uvaříme hustší kaši a dáme vychadit. Vymícháme
tvaroh s Lučinou a jogurtem nebo majolkou, zředíme citron.šťávou,
přidáme prolisovaný česnek a cibuli nakrájenou nadrobno.

Všechno smícháme dohromady a dochutíme pepřem a petrželkou nebo pažitkou. Dobrou chuť
linecké cukroví
Petra
| 30. 10. 2007 13:41
Špaldovo-kukuřičné linecké sušenky

300g špaldové celozrnné mouky - hladké
200g rostlinného tuku v biokvalitě
100g sladěnky ječmenné nebo rýžového sirupu

Suroviny zpracujeme v těsto a vychladíme v lednici 1hodinu. Je to ideální těsto na všestranné využití, na koláčové korpusy nebo vánoční cukroví. Pečte v troubě při mírné teplotě/150stupňů/cca 15minut.

Varianty sušenek:
1. Základní těsto rozválejte a vykrajujte různé motivy. Po upečení je slepte kvalitním džemem bez přidaného cukru nebo oříškovým krémem (např. "karob a ořechy")

2. Přidejte do základního těsta 3lžíce strouhané mrkve a 2 lžíce strouhaného ***u. Jindy k tomu zkuste i lžičku sušeného zázvoru a vytvarujte sušenky.

3. Odeberte lžíci mouky a přidejte lžíci kakaa (nebo karobu)a 3 lžíce mletých ořechů. Plňte do formiček. A jindy přidejte i koření - tlučený hřebíček a skořici.

4. Na rozválené těsto nasypte kandovanou citrónovou nebo pomerančovou kúru(jedině pokud je bio), lehce posypte skořicí a vykrajujte sušenky.

Tip - Jednu třetinu špaldové mouky nahraďte moukou kukuřičnou nebo pohankovou. Pokud chcete doplnit zdravý tuk, odeberte ze základního receptu 100g ,mouky a přidejte 150g namletých ořechů. Je to výborný korpus třeba pod jablečný mřížkový koláč.
Kuskus
Kloa
| 29. 8. 2007 14:47
Raffaelo, tady máš v příloze ten receptík
pohanková sekaná - okara
Lindule
| 26. 7. 2007 14:13
měla jsem chviličku, tak jsem našla na netu, co je okara. Taky jsem to nevěděla.

Je to:
Drť sójových bobů vznikající při výrobě sójového mléka.


Okara se může péci a chutná podobně jako ***ové ořechy. Můžemi ji přidávat jako vlákninu do koláčů nebo jiného sladkého pečiva stejně jako do klobás.
pohanková sekaná
Petra
| 26. 7. 2007 13:20
Pohanková sekaná - 6 porcí

3šálky uvařené pohanky

2 šálky okary (nevím co je)

2 pol. lžíce lněného semínka

1/2 šálku teplé vody

2 středně velké nakrájené cibule

5pol. lžic polohrubé mouky

5pol. lžic celozrnné mouky

5 stroužků česneku

2čaj.lžičky vegety

1/2-1čaj. lžička soli

1/2čaj. lžičky oregána

1čaj. lžička majoránky

2 pol. lžíce oleje

olej na vymaštění plechu

mouka na vysypání plechu

Lněné semínko namočíme v 1/2 šálku vody a necháme 15min stát. Potom
důkladně promícháme s ostatními surovinami a hmotu rozetřeme na
vymaštěný a moukou vysypaný plech. Upečeme ve středně vyhřáté troubě
asi 30-40min.
Fazole "Mexiko"
Petra
| 5. 7. 2007 13:26
Fazole "Mexiko"

1/2 šálku nakrájené cibule

2PL oleje

1šálek na proužky nakrájené zelené papriky

1šálek na plátky nakrájených rajčat

1a1/2 PL rajského protlaku

2PL hrubé mouky

2šálky vývaru z fazolí

1ČL soli

4stroužky česneku

1/2ČL skořice

1/2ČL zázvoru

1PL sójové omáčky

4 šálky doměkka uvařených barevných fazolí

Na oleji podusíme cibuli společně s rajčaty a paprikou. Po krátkém
dušení přidáme rajský protlak, orestujeme a zaprášíme 1PL hrubé mouky.
Promícháme a zalijeme studeným vývarem z fazolí. Jemně rozšleháme,
dochutíme a povaříme. Smícháme s uvařenými fazolemi, necháme přejít
varem, za stálého míchání přisypeme 1PL hrubé mouky a po třech minutách
odstavíme. Podle potřeby ochutíme solí. Můžeme podávat s rýží.
BIO
anonym
| 11. 6. 2007 17:48
Je to pohoda, když se to pak baští..začala jsem chodit na jógu na zeštíhlení a hlavní náplní je právě BIO jídlo...Začala jsem, kila mám dole, mnohem více energie i kruhy pod očima mizí ( a spánku mám stále stejně málo )a je to i dobré, jen toho času mám míň. Mám totiž 3 dětičky Ahojky Pavla
Perník
Petra
| 16. 5. 2007 20:00
Perník /do domácí pekárny nebo i na plech/
100g ořechů, 100g sušeného ovoce
250g celozrnné mouky
1 pol. lžíce pohankových klíčků nebo pšeničných
100g cukru /dávám med/
150ml mléka/dávám vodu/
3 pol. lžíce oleje
2 vejce
1vanil. cukr - odsypu z biovanilkového cukru od Slun.brány
1 prášek do perníku - dám trochu kypřícího bez fosfátů a přidám perníkové koření od Slun. brány (voní úžasně)
1 pol. lžíce rumu

Ořechy nasekáme, ovoce nakrájíme. Z mléka, vajec, cukru, oleje, van.cukru, rumu, mouky, klíčků a prášku do perníku uděláme těsto. Nakonec vmícháme ořechy a ovoce. Pečící nádobu vytřeme tukem a vysypeme např. instantní kaší. Tsto vlijeme do pícky. Nastavíme Bake Only a tlačítkem Timer nastavíme 60min. Špejlí vyzkoušíme, zda je perník hotový. Možno přidat 5-10min.
Perník je skutečně vynikající!!! U nás se po něm vždy jen zapráší
omluva
Petra
| 16. 5. 2007 19:53
Jéé, koukám, že jsem to minule poslala 3x. To se omlouvám
Jáhlový nákyp
Petra
| 12. 5. 2007 20:43
Podle bioreceptáře se mají v květnu jíst hodně jáhly. Tak zkouším nové recepty s jáhly. Dnes jsem pekla jáhlový nákyp s tvarohem - původně jsem myslela, že to bude oběd, ale nakonec jsem k obědu udělala placičky z římského hrachu se zelím a tento nákyp máme jako moučník. Jediné co mi na něm vadí je, že v něm je hodně mléčných výrobků, ale mléko by se dalo nahradit vodou-manžel nechtěl,tak jsem jej udělala podle receptu.

Jáhelný nákyp s tvarohem
100g jáhel
1l mléka
1 tvaroh
2 vejce
3 lžíce oleje
4-5 lžic medu - dala jsem 4 a trošku biovanil.cukru
rozinky
slunečnicová semínka
skořice
muškát.květ, šafrán - nedávala jsem

Čisté jáhly uvaříme v mléce a necháme vychladnout. Do vychladlého přidáme všechny ingredience a promícháme. Dáme do vymazaného pekáčku a upečeme v troubě.
Jáhlový nákyp
Petra
| 12. 5. 2007 20:43
Podle bioreceptáře se mají v květnu jíst hodně jáhly. Tak zkouším nové recepty s jáhly. Dnes jsem pekla jáhlový nákyp s tvarohem - původně jsem myslela, že to bude oběd, ale nakonec jsem k obědu udělala placičky z římského hrachu se zelím a tento nákyp máme jako moučník. Jediné co mi na něm vadí je, že v něm je hodně mléčných výrobků, ale mléko by se dalo nahradit vodou-manžel nechtěl,tak jsem jej udělala podle receptu.

Jáhelný nákyp s tvarohem
100g jáhel
1l mléka
1 tvaroh
2 vejce
3 lžíce oleje
4-5 lžic medu - dala jsem 4 a trošku biovanil.cukru
rozinky
slunečnicová semínka
skořice
muškát.květ, šafrán - nedávala jsem

Čisté jáhly uvaříme v mléce a necháme vychladnout. Do vychladlého přidáme všechny ingredience a promícháme. Dáme do vymazaného pekáčku a upečeme v troubě.
Jáhlový nákyp
Petra
| 12. 5. 2007 20:43
Podle bioreceptáře se mají v květnu jíst hodně jáhly. Tak zkouším nové recepty s jáhly. Dnes jsem pekla jáhlový nákyp s tvarohem - původně jsem myslela, že to bude oběd, ale nakonec jsem k obědu udělala placičky z římského hrachu se zelím a tento nákyp máme jako moučník. Jediné co mi na něm vadí je, že v něm je hodně mléčných výrobků, ale mléko by se dalo nahradit vodou-manžel nechtěl,tak jsem jej udělala podle receptu.

Jáhelný nákyp s tvarohem
100g jáhel
1l mléka
1 tvaroh
2 vejce
3 lžíce oleje
4-5 lžic medu - dala jsem 4 a trošku biovanil.cukru
rozinky
slunečnicová semínka
skořice
muškát.květ, šafrán - nedávala jsem

Čisté jáhly uvaříme v mléce a necháme vychladnout. Do vychladlého přidáme všechny ingredience a promícháme. Dáme do vymazaného pekáčku a upečeme v troubě.
kokosový olej
Petra
| 12. 5. 2007 20:36
***ový olej si můžeš objednat v biosféře. Mají ho tam asi za 227Kč. Je jak k péči o pokožku,tak ke konzumaci.
kokosový olej
anonym
| 17. 4. 2007 10:48
Můžete mi poradit, kde se dá koupit ***ový olej do jídla.
pro Petru
vendy
| 10. 4. 2007 09:43
Peťo, makovec se mi taky krásně povedl a všem moc chutnal , hned jsem tvůj recept zařadila mezi oblíbené .
Díky !
pro Petru
vendy
| 5. 4. 2007 12:31
Péťo díky za typ zrovna jsem přemýšlela co upeču sebou na chatu a tak hned zkusím ten makovec !

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
2112Hana
18. 4. 2024 19:21
11788
jirinaova
18. 4. 2024 15:58
70244
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video