Chci žít zdravě a co vy? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

chci žít zdravě a co vy?

Diskuze

anonym
| 25. 7. 2013 17:50
Ahoj,já když jsem se rozhodla že začnu zdravě žít, vyzkoušela jsem produkty firmy herbalife. Původně jsem si myslela že jde pouze o produkty na hubnutí, ale když jsem chtěla vědět více, zjistila jsem že lze nastavit výživový program i když nechcete hubnout, ale třeba se jen zdravě stravovat. Dostala jsem svého osbního výživového poradce, který mi se všým dodnes pomáha, volá mi každý týden a pomáhá mi vytvořit zdraví jídelníček přesně pro mě. Mohu jen doporučit. Pro zájemce více na http://www.tip.na-hubnuti.cz/
Morise
| 23. 5. 2013 16:16
Naprosto souhlasím, taky proto jsem si pořídila knížku Pryč s kyselostí! od Kurta Tepperweina. Co všechno jsem do sebe schopní nacpat je až zarážející, tolik nezdravého a hlavně kyselého!!! Díky tomu kyselému prostředí můžeme dostat klidně i rakovinu... fakt stojí za uváženou, jak se člověk stravuje a jak vůbec celkově žije :)
Zdraví
Verun
| 1. 6. 2010 19:08
Vyzkoušela jsem na vlastní kůži vynikající přírodní produkty, nejen že si bez problémů držím svoji ideální váhu, ale zmizeli mi každodenní křeče a problémy se zažíváním, zlepšil se mi krevní tlak, cítím se výborně a mám spoustu energie. Samozřejmě, že to stojí nějaké peníze, ale nic není zadarmo a cítit se zdravě a mít lepší kondici je pro mě i pro mou rodinu důležité a tyto výrobky jsou k nezaplacení.
zdraví
hanickaT
| 1. 6. 2010 09:26
Taky se snazim zdrave zit, biostrava mi pripada moc draha, kupuju vyrobky a klasa, aspon teda tomu verim
Nejlepsi je vse ze zahradky, ale kdyz ji nemam, co delat? Pro podporu zdravi beru i vitaminy navic, curenzym - na imunitu, a bylinne caje.
taky chci být zdravá
hanickaT
| 19. 5. 2010 19:50
undefined

Já se snažím se jíst hodněsyrového ovoce a zeleniny, mít hodně pohybu na čerstvém vzduchu, pitný režim,doplňky stravy preventivne s vitaminem c na odolnost proti virům, tj. curenzymod apotexundefined
Moje zkušenosti s výživou jsem si doplnil na internetu
ales1
| 29. 12. 2009 01:44
Zdravím a co se týče výživy, zdraví a zelených potravin nebo i odšťavňovačů doporučuji se podívat na stránky www.odstavnovace.info tj. dlouholeté specializované firmy v Kladně. Mají tam i v Novinkách super film o výživě a videa u jednotlivých odšťavňovačů, jak pracují... docela zajímavé...doporučuji se na film podívat. Aleš
..
monika111
| 9. 12. 2009 19:32
Ahoj taky chci začít jíst zdravě:)..Před létem jsem se toho docela držela a vyhovovalo mi to...Ale pak přišlo léto a s ním i uplna zmena meho zivotniho stylu:(..a uz jsem se znovu nezabehla, ale ted chci a vim ,ze se mi to urcite povede:))Tak nechecs jit do toho se mnou?:)..
žít zdravě
Rogorka
| 7. 11. 2009 21:44
ahoj - já jsem začala žít zdravě přesně před rokem a to na programu od Herbalife. Je to naprosto špičková chutná a jednoduchá,ale hlavně 100% výživa. Zůstávám na ní pořád formou zdravé snídaně.Celkem mám dole 16kg.Už bych neměnila,protože tak důkladně naservírované živiny si v jídelníčku neposkládáte.To je ale jen moje zkušenost.
žít zdrave
Leenuuliinkaa
| 7. 11. 2009 16:51
ahojky, taky se snažím dlouho zhubnout,žít zdravji, cvičit a ráda bych někoho našla k sobe at už realne nebo dopisovani po netu,,,budu rada když se ozveš. :) Lenka
Framboise
Mar2
| 4. 8. 2009 12:49
Ahoj, ja se taky pripojim k diskusi. Napsala jsi to krasne a drzim ti palce.
Taky se snazim. I kdyz tedka nejsem tak fanaticka s tim jidlem, jak jsem byla. Byla jsem skoro 10 let vegetariankou, nektere obdobi jsem nejedla ani vajicka ani mlecne vyrobky. Byla jsem hodne ovlivnena knizkou Fit pro zivot. Dodrzovala jsem kazdy patek cistici den, tzn. jedla jsem jen syrovou zeleninu + ovoce. Postupem casu, tak jsem to trochu uvolnila. Jim vajicka, snazim se ze je to od slepic, ktere nejsou v kleci, ale kdyz nejsou, tak se nic nedeje. Mleko se vzdy snazim kupovat v biokvalite. Taky obcas myslim, ze bych mela omezit mlecne vyrobky. Mam rada hlavne syry, ty si nemuzu odrict. To bych mohla snist cely baleni 250g na posezeni. I maso si dam, hlavne jime ryby, kure (snazim se aby bylo chovane prirozene), kralika, morske plody ale obcas uvarim i veprove nebo hovezi.
Vzhledem k tomu, ze jsem momentalne doma, tak se snazim toho vyuzit a snazim se co nejvice veci doma vyrobit. Vcera jsem upekla celozr. buchty, mnam.
Dost casto delam celozr. psen. placky, livance atd.. K obedu delam ovocny dzusy, napr. jsem rozmixovala vodni meloun a k tomu jsem dala trochu vody, aby to nebylo tak husty a ani cukr jsem nepridala, protoze ten meloun byl tak sladky. (Obcas do nekterych dzusu pridavam hnedy cukr, ja bych to sice pila i bez, ale protoze mam syna a manzela a ti by to nepili, tak ho tam dam. )

Taky se snazim rano trochu cvicit nebo aspon protahnout. A co je pro me dulezity, kazdy den aspon si najdu chvilku, kdy si v duchu reknu, ze dekuju za veci, co se staly a co mam, takze se celkove uklidnim a je mi dobre.
zdravý životní styl
framboise
| 4. 8. 2009 12:08
Také jsem změnila svůj životní styl. Chci jíst zdravě
a kvalitně celý život, nejde mi jen o dietu, chci svému tělu dodávat to
co potřebuje. Ale nic není ideální-já například jím hlavní jídlo dne až
večer-večeřím s přítelem až dojde z práce. Přemýšlela jsem o zařazení
svačinek, ale nevím jestli je to dobrý nápad, jestli je radši
nevynechat když mám jako hlavní jídlo večeři.

Tady jsou některé mé tipy:
přemýšlím
o jídle, vychutnávám si ho a soustředím se na něj všemi pěti smysly,
nedívám se u jídla na tv, nečtu si a nejsem u jídla na pc, nejím za
pochodu nebo ve stoje, snažím se mít dostatek všeho co mé tělo
potřebuje, včetně zeleniny, snažím se udržet poměr jídla, pití a
pohybu, vždy se snažím snídat, snažím se abych neměla hlad, ale také
nebyla nikdy přejezená, upřednostňuji kvalitu před kvantitou, ráda si
jídlo vařím-vím pak přesně co v něm je, snažím se chodit dost pěšky

-Co jde to kupuji bio
-každý den piji 0,5l maté, 0,25l zeleného čaje a 1,75l vody
-snažím se vyhýbat 3 bílým jedům (bílá mouka,
bílý cukr, kravské mléko), dále všemu co je instantní, dietní, velmi
chemicky upravované, slazené apod. konkrétně se snažím vyhýbat:
Uzeninám, kravskému mléku, umělým sladidlám, cukru, sladkým nápojům,
perlivým vodám, černému čaji, bílé mouce - bílému pečivu, smaženému,
zrajícím sýrům (to se mi vůbec nedaří, takže hermelín a nivu si občas
dávám), instantním výrobkům, konzervám, polotovarům, fast foodům, light
výrobkům (bez tuku/bez cukru), sířenému sušenému ovoci, margarínům,
levným olejům, vnitřnostem, taveným sýrům, sladkostem, sójovým
výrobkům.

Ještě bych chtěla zařadit nějaký pohyb, možná něco v přírodě.

Jinak mi hodně k tomu abych vydržela pomáhá to, že víkendy mám
"volné"-přes týden se stravuji zdravě a o víkendu si dám i nezdravé,
ale jen v malých porcích.

Např. to co jím přes týden:
-snídaně: jogurtový nápoj
-svačina: ovoce
-oběd: celozrrný chléb + cottage sýr / tvrdý sýr / máslo /med / povidla / ...
-svačina: čerstvá zelenina
-večeře:
"maso" (1x týdně kuřecí prsa / vepřová pečeně, 1x rybí prsty / krabí
tyčinky, 1x luštěnina / vejce, 1x sýr, smetana / tuňák, 1x pangasius /
jiná ryba) + příloha (2x týdně brambory, 1 x těstoviny, 1x rýže
natural, 1x bulgur / jáhly / kuskus / ...) + velká porce zeleniny
-2. večeře: bílý jogurt

Ale přijde mi, že mám těch mléčných výrobků až moc, ale nevím jak je nahradit.
test dlouhověkosti
framboise
| 4. 8. 2009 10:46
http://www.amps.cz/…ouhovekosti.html sice ej to nereálné, aby jsme se dožili tolika kolik vychází v tomto testu, ale už samotné otázky námmůžou být inspirací
zdravý životní styl
framboise
| 4. 8. 2009 09:48
Je tahle diskuze ještě aktuální?
skvělé stránky-wenda
anonym
| 19. 6. 2007 16:13
jenom bych se tě chtěla zeptat,jestli jsi cvičila jenom tu kalanetiku a za jak dlouho si viděla první výsledky.už druhý týden se snažím jíst pravidelně a každý den cvičím tak půl hoďky jógu,ale zatím nic...myslíš,že něco dělám špatně nebo jsou výsledky vidět až po několika týdnech?
skvělé stránky
wenda
| 19. 6. 2007 15:47
Od té doby, co jsem objevila tyto stránky, přestala jsem držet drastické diety a vyčerpávat se neúčinným cvičením ...
Začala jsem pravidelně jíst, svičit kalanetiku a díky tomuto postupu jsem si vypracovala během 2 měsíců postavu a zhubla o 3 kila ...
Mám teď mnohem lepší pocity a jsem šťastnější než dřív
Kde jste kdo ???
anonym
| 6. 6. 2007 15:09
Ahoj , vcera jsem poprve narazila na tyto stranky a chtela bych se pridat, ale... chodi sem jeste nekdo ?!
Mariana
Mikorka
| 3. 4. 2007 21:42

Tenhle styl je Majo moje parketa
Mikorka
anonym
| 3. 4. 2007 21:27
No Mikorko, kde ses vzala v téhle rubrice?
Ryba
Mikorka
| 3. 4. 2007 18:43
Ahoj ! Škoda, já bych si s tebou ráda popovídala úplně o všem !
Mikorka
ryba
| 3. 4. 2007 10:26
Nééé
Ryba
Mikorka
| 3. 4. 2007 08:09

Zdravím Tě, máš SKYPE ?
Mikorka
ryba
| 3. 4. 2007 06:07
To jsi napsala moc hezky .Je na tom kus pravdy.
Z vlastní zkušenosti vím,že když se necítím dobře je to všude vidět.
Zdravý životní styl
Mikorka
| 2. 4. 2007 09:05

S radostí zdravím Vlastinku , Marianu , Viki a Ivbaru !
Zdravý životní styl
Mikorka
| 2. 4. 2007 08:27
Teď jsem našla tyhle stránky a raduju se ! Zdravý životní styl ...! Co pro to dělám ? Tak jako Vy ...používám spoustu bylinek, hlídám si co jím, hodně piju , a jsem v pohybu .Pozitivní myšlení považuju za velice významnou složku k celkové harmonii osobnosti. A taky pohyb. Kde je pohyb, tam je radost. Kde je radost, tam je i optimismus.Kde je radost a optimismus, tam není nemoc ( vlastní zkušenost ) . A kde není nemoc , tam je nakročeno k pozitivnímu myšlení...
zdravý životní styl
anonym
| 29. 3. 2007 14:24
Ahoj, máte-li zájem o to povídat si o všem co se týká zdravého způsobu života, piště na mejl venonek@centrum.cz . Ráda poradím a předám zkušenosti.
Slunko
Viki
| 17. 3. 2007 17:47
Vždy na jaře tak 3-4 týdny, ráno navařím tak 2 l čaje a celý den popíjím. Někdy přidám i listy pampelišky. V létě pak míchám i listy malin, černého rybízu , máty, meduňky atd..

Listy kopřiv taky spařím a nasypu s pampeliškou na salát, ale to jen sobě.

Kopřivy taky můžeš přidat do špenátu.
čistící čaj
Este
| 17. 3. 2007 15:48
na pročištění mám vyzkoušenou směs kopřivy, měsíčku a květu řebříčku.
není to žádná zvláštní kúra. prostě si uvařím konvici čaje a průběžně přes den ho piju
Viki
slunko
| 17. 3. 2007 15:41
Ještě mi prosím napiš, jak tu kopřivovou kúru realizuješ - piješ třikrát denně? Jaké množství? Já ji budu dělat poprvé. A děláš z kopřiv něco víc? Já je chci přidávat do salátů, taktét pampeliškové lístky. Používáš to? Můžeš mi něco doporučit? Díky :)
Slunko
Viki
| 17. 3. 2007 15:35
taky se už těším na mladé lístečky. Vždy , když jdu ráno na čerstvé jarní kopřivy, tak si natrhám listky pampelišky a jitrocele a ty sním. To má taky spojitost s jarní očistnou kůrou.
Viki
slunko
| 17. 3. 2007 13:24
Ahojky, já se na kopřivovou kůru chystám. už pokokuju, jestlinějaká ta kopřiva se nedere ven, že bychji hned použila :). Jinak mám doma sušenou kopřivua kdykoli ji vypiju, cítím jak čistí, pořád po ní lítám na záchod :). Jo a taky čistí krev, takže než jedu darovat krev, tak tu kopřivu taky víc piju, aby měli pacienti z čeho čerpat ;)
Jo a dnes jsem na zahrádce našla první pampeliškové lístečky, takže je asi dám do salátu už, prý jsout též moc ¨zdravé :)

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
15. 4. 2024 17:44
70217
helena.07
15. 4. 2024 14:30
11772
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video