Fekální inkontinence - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

fekální inkontinence

Diskuze

anonym
| 10. 10. 2014 09:08
Mě taky Ive pomohlo. Líbí se mě, že do sebe nedávám žádnou chemii a že účinkuje vcelku rychle.
anonym
| 10. 10. 2014 09:52
Tato diskuze je zaměřená na nechunkčnost svěračů konečníku a né na únik moči. To si pletete jablka s hruškama....
anonym
| 10. 10. 2014 09:08
Mě taky Ive pomohlo. Líbí se mě, že do sebe nedávám žádnou chemii a že účinkuje vcelku rychle.
anonym
| 23. 5. 2014 07:25
Ive jsem teď dobrala a jsem moc spokojená! Pomohly mě i cviky, které jsou napsány v balení a jdu pro jistotu pro další balení :)
anonym
| 7. 5. 2014 13:12
Známá mě poradila Ive a od té doby jej kupuji pořád. K tomu přidávám i cvičení z příručky, která je v balení a musím klepat., že jsem vložky a shánění toalety na výletech vynechala :)
anonym
| 24. 6. 2013 21:26
Taky jsem to tak měla a byla z toho ještě více ve stresu! Známa mi poradila at si koupím tobolky Elison, které mi prý pomůžou. Beru je poctivě asi měsíc a klobouk dolů! Je to paráda a zase jsem konečně omládla, protože se nebojím jít mezi lidi, že bych nestihla dojít na záchod a cosi,kdesi..Určitě doporučuji
anonym
| 21. 11. 2013 14:03
TO Běla: Elison se užívá při úniku moče.Tady je řeč o fekální inkontinenci.
anonym
| 3. 1. 2014 09:32
TO Běla: Ale někteří jako já třeba řeší únik moči. Já Elison znám, doporučila mi jej kamarádka a jsem za to vděčná, protože mi na zastavení inkontinence moc pomohl.
anonym
| 14. 6. 2013 22:37
dobry den, tiez by ma zaujimalo, ci je aj ina sanca ako operacna pri rieseni fekalnej inkontinencie. Kamoska ma dost vazny problem po porode a operacie sa pre pripadny neuspech, resp. zhorsenie stavu, desi. Je to mlada baba (lahko cez 30) a musi nosit MoliPants (plienkove kalhotky od Molimedu)
anonym
| 14. 5. 2013 12:02
Nevím, co je to za dobu s těma důchodama! Mi se vše naštěstí spravilo a díky Elison jsem zase ve formě. únik moči už neřeším, a ten zbytek okolo našeho věku mě taky přešel :) Elison zabral velice rychle a hlavně čím mě zaujal je, že je nehormonální, což moc přípravků není. Hlavně tak účinných.
anonym
| 10. 6. 2013 16:43
TO Věrka:
Elison je zřejmě na únik moči,nikoli na to když nefungují svěrače konečníku.Na to asi není Elison účinný.
Jtinacz
| 10. 6. 2013 20:38
TO Věrka:
Zrovna jsem to chtěla napsat, ale už to tu někdo psal, že Elison muze (ale taky nemusi) pomoci pri inkontinence močové, ale určitě ne fekální. My jsme tento problém řešily před pár lety se starou tetou, vyzkoušeli jsme opravdu kdeco, ale operace už nebyla možná. Takže jsme se snažili hlavně o to, aby jí tyto problémy působily co nejméně potíží a aby se aspon citila maximalne komfortne. Takze jsme pouzivali podlozky do postele a plenkové kalhotky. Zkouseli jsme ruzne znacky, nakonec sedel nejlip asi od Molimedu MoliCare Super Plus - ty maji nejvyšší savost.
To by me vlastne zajimalo, kdyz podstoupite operaci, tak pak uz je vsechno uplne v poradku, takze inkontinencni potreby jako jsou vlozky a plenkove kalhotky uz nepotrebujete? Nebo jak to vlastne je po te operaci? Diky za odpoved!
anonym
| 11. 6. 2013 09:26
TO Jtinacz: Podstoupila jsem plastiku vnějšího svěrače a podruhé vnitřního svěrače,obě bohužel bez efektu.Jsem na tom hůř než před těma operacema.Potom jsem měla jít na ten stimulátor,jak níže popisuje Eva,ale na to nemám odvahu,o tom jsem taky už psala.
Jtinacz
| 14. 6. 2013 19:17
TO Anonym: Dobry den, diky za odpoved, to me mrzi, ze to neklaplo ani u jedne operace Tak drzim pesti, aby se situace zlepsila, pokud je to vubec mozne. Mohu se Vas jen zeptat, jak se resi s pojistovnou proplaceni inkont. pomucek? Jak casto se musi k lekari pro potvrzeni, aby pomucky proplacela pojistovna? A muze si clovek vybrat znacku, kterou chce uzivat? Nam doporucili nekolik znacek, ale nevim, jestli je mozne rici doktorce treba: Chteli bychom predepsat inkontinencni plenky Molimed z toho a toho důvodu....je to mozne?
U nas to s tetou bylo dost rychle (ale mela zase i jine problemy), takze jsme vlastne poradne nestihli nic vyridit. Nicmene kamaradka resi podobny problem, tak by mne zajimalo, jak to vlastne je. Pokud vam to tedy nevadi....dekuji moc
anonym
| 15. 6. 2013 14:42
TO Jtinacz: Tak já zatím žádné pomůcky nepoužívám,ale když potřebuji,tak musím jít hned,naučila jsem se po ránu pravidelně snídat abych si v klidu došla,veškeré vyřizování a nákupy nechávám na odpoledne,pokud musím ráno někam jet (jedině autem-autobus je vyloučený),tak vstávám o dvě hodiny dřív,abych to zvládla v klidu doma.Ale psychika je potvora a někdy jdu i třikrát za sebou.Zatím to tak nějak zvládám,ale co bude do budoucna.......Raději na to nemyslet.
stimulátor
eva3
| 30. 4. 2011 16:39
Dobrý den.Chci Vám dát další informace o mém zdraví.Nyní je situace taková,že jsem přišla o práci.Vůbec však nejsem nešťastná,protože jsem stejně chtěla odejít do předčasného důchodu.Takto se to aspoň urychlilo a tak jsem to uvítala.Prostě jsem neprošla prevent.prohlídkou a bylo to.Nyní jsem již skoro rok po zákroku a je to trochu lepší.Vůbec se nebojte.Tím zákrokem nemůžete nic zkazit.Ten strojek vůbec necítím a dá se kdykoliv vypnout.Když mám nějakou akci ,tak tam navolím větší číslo a je to.Zatím se nemrzím že jsem to podstoupila.Jo a požádala jsem o invalidní důchod a přiznali mi ho.Milá paní.Hlavu vzhůru a dejte se do boje a já Vám držím oba palce.Zase prosím napište!
anonym
| 22. 5. 2012 07:09
TO eva3: Dobrý den,tak jsem s hrůzou čekala,jak letos dopadnu u posud. komise,jestli mi neseberou důchod,když teď na všech stranách šetří......Musela jsem vyplnit profesní dotazník,navštívit ob.doktorku,ta z toho byla taky na větvi,co všechno po nás chtějí.......,ale v pátek mi přišlo rozhodnutí posud. komise konané bez mé přítomnosti s tím,že míra poklesu pracovní schopnosti je 70% a důchod ponechán již bez nutných kontrol.
A co Vy? Lepší se to?
Kdybych měla kam dát tatínka,už bych neváhala a šla bych do toho.Moc Vás zdravím ze Šumavy.
Valenka2
| 9. 9. 2015 08:59
TO eva3: Dobrý den,tak jsem opět zavítala na tyto stránky. Je něco nového z Vaší strany? U mě žádné změny.Budu ráda když se ozvete. Zdravím ze Šumavy
Valenka2
| 9. 9. 2015 09:01
TO eva3: Ta liva je Valenka2
eva3
Valenka2
| 28. 4. 2011 19:57
Dobrý den.


Jak se Vám vede?Kontaktoval mě pan doktor,ale já nemám odvahu to podstoupit.


Ještě ke všemu mám na starosti tatínka,má strašně špatnou paměť a nechat ho tady samotného,to prostě nejde.


Dost často na Vás myslím.


Zatím nashledanou.
zdraví
eva3
| 26. 10. 2010 12:06
Dobrý den. Nyní jsem již 4 měsíce po zákroku a první měsíc pracuju.Snažím se pracovat jako normálně ,ale je to těžké.Výsledky ukázali na značná zlepšení. Na přístroji z 0 na 40 a ostatní hodnoty také, ale problém bude asi v hlavě.Doktor říkal že je potřeba asi rok na testování tak uvidím.Zatím nashledanou.Přeju Vám hodně zdraví.
eva3
Valenka2
| 25. 10. 2010 08:20
Dobrý den.

Tak na Vás myslím, jak se Vám vede.Byla jsem u svého gynekologa, tak zatím reoperace nehrozí, sice mi vnitřek klesl dolu, ale zatím to drží.Moč udržím normálně, ale jak mě upozorňoval pan doktor, tak bude obtížné vyprazdňování, což měl pravdu.

A co Vy, jak se Vám daří?Jak to zvládáte v práci pokud Vás už uschopnili.Budu moc vděčná za každé informace, jak pozitivní, tak i negativní.

Děkuju, nashledanou.
omluva
eva3
| 23. 7. 2010 10:57
Nešlo to odeslat a tak to máte dvakrát.Berte to tak,že vám přeju hodně odvahy.Nashledanou
stimulátor
eva3
| 23. 7. 2010 10:51
Dobrý den.Nedivím se Vám,že máte obavy z další operace.Stimulátor pracuje tak,že si jej ovládáte sama.K tomu co je pod kůží máte dálkové ovládání a tím si pak regulujete intenzitu kterou potřebujete.Když je to zapnuté, tak pociťujete kolem konečníku slabé brnění, na které si člověk zvykne a nevnímá ho.Přístroj však funguje.Když se snažíte zadržet stolici, tak to cítíte.Já to při opakované stolici vypínám.Stimulátor funguje,ale ne tak, aby vám prasklo střevo. Nevím zda budu moct komunikovat protože i když se přihlásím správně píše mi to že je to špatně.Proto eva3. Krásnž den.
stimulátor
eva3
| 23. 7. 2010 10:51
Dobrý den.Nedivím se Vám,že máte obavy z další operace.Stimulátor pracuje tak,že si jej ovládáte sama.K tomu co je pod kůží máte dálkové ovládání a tím si pak regulujete intenzitu kterou potřebujete.Když je to zapnuté, tak pociťujete kolem konečníku slabé brnění, na které si člověk zvykne a nevnímá ho.Přístroj však funguje.Když se snažíte zadržet stolici, tak to cítíte.Já to při opakované stolici vypínám.Stimulátor funguje,ale ne tak, aby vám prasklo střevo. Nevím zda budu moct komunikovat protože i když se přihlásím správně píše mi to že je to špatně.Proto eva3. Krásnž den.
stimulátor
eva3
| 23. 7. 2010 10:51
Dobrý den.Nedivím se Vám,že máte obavy z další operace.Stimulátor pracuje tak,že si jej ovládáte sama.K tomu co je pod kůží máte dálkové ovládání a tím si pak regulujete intenzitu kterou potřebujete.Když je to zapnuté, tak pociťujete kolem konečníku slabé brnění, na které si člověk zvykne a nevnímá ho.Přístroj však funguje.Když se snažíte zadržet stolici, tak to cítíte.Já to při opakované stolici vypínám.Stimulátor funguje,ale ne tak, aby vám prasklo střevo. Nevím zda budu moct komunikovat protože i když se přihlásím správně píše mi to že je to špatně.Proto eva3. Krásnž den.
tak nevím
Valenka2
| 22. 7. 2010 14:46
Milá paní.

Toho se právě obávám, zda to bude pracovat tak jak má.Jak se odhadne, kdy jít na WC,aby třeba nebylo pozdě a střeva nepraskla, nebo se něco nestalo se stimulátorem a takových otázek se my honí hlavou spousta a doktor na Bulovce(bohužel dr.Šlauf tam nebyl)jen řekl že je to v začátcích a zkouší na pacientech u kterých to půjde.Dvakrát jsem byla na plastice vnějšího a vnitřního svěrače a jsem na tom hůř než před těma dvěma operacema a doktor se divil, že nemám odvahu podstoupit další pokus.

Bylo by to báječný, kdyby to zase fungovalo jako dřív, ale co když ne.Teď mám plný invalidní důchod a co bude potom?Jako píšete Vy,co bude po neschopence?

To cvičení, jak popisujete, cvičím od ledna co jsem byla na hysterektomii, na posílení moč. měchýře.Nemám s ním žádný problém, ale při poslední návštěvě doktor zjistil, že my vnitřek klesl dolu, proto ty bolesti břicha.

Jsem moc ráda, že můžu informace a zkušenosti získávat od Vás, když od doktorů se toho člověk moc nedozví.

Zdravím a děkuji.
nemoc
eva3
| 22. 7. 2010 10:20
Vážená paní.Stimulátor mám měsíc a zatím se s ním učím žít.Vše je totiž v hlavě.A to je na dlouho.Kolikrát to funguje dobře,ale já jsem spocená a celá nervozní .Zatím jsem na neschopence, ale pak to bude horší.A ještě k tomu cvičím .Snažím se v lehu stahovat dírku na čurání tak jako když si zapínáte u kalhot zip a to silou.Zatím vám držím palce.
Bulovka
Valenka2
| 22. 7. 2010 07:39
Dobrý den.

Váš příspěvek jsem našla až dnes, děkuji za něj.

Jsem pacientka doktora Šlafa, už my operoval dvakrát zmíněné svěrače.Volal my v lednu, kvůli této nové operaci, ale při mé smůle už jsem byla objednána na ginekologickou operaci.Byla jsem v červnu v Praze, chtěli my udělat oředoperační vyšetření s tím že bych šla v září na tu operaci, jenomže más stále problémy po té hysterektomii,tak jsem to musela odmítnout.

Jsem taky dost nedůvěřivá a po těch dvou operacích jsem na tom s nervama dost špatně a teď ještě ty problémy po hysterektomii.

Byla bych moc ráda když my napíšete, jak se Vám po té operaci daří a jak to vlastně funguje.

Pěkný den ze Šumavy.
špatné držení stolice
eva3
| 25. 6. 2010 13:38
Dobrý den.Jsem na této stránce nová.Nezoufejte a obraťte se na Mudr.Petra Šlaufa,Praha Bulovka.Jsem po zákroku a mám v kosti křížové elektrody a pod kůží na zadku malý stimulátorek.Je velký asi jako pětikačka.K tomu je takové dálkové ovládání malá krabička kde si nastavujete intenzitu impulsú.Kolem konečníku to slabě brní.držím Vam palce.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
18. 4. 2024 11:55
11784
jirinaova
18. 4. 2024 10:40
70239
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video