Rovnátka po třicítce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

rovnátka po třicítce

Diskuze

anonym
| 21. 3. 2017 21:19
Dobrý den,

nedalo mi to, abych se nepřipojila do diskuze. Četla jsem příspěvek od Lentilky o léčbě u MUDr. Tichého. Je to dost odstrašující. Já se léčím u MUDr. Mydlové, pracuje na klinice Ortovia na Barrandově a jsem tam moc spokojená. Nechala jsem si dát fixy s keramickými zámky a není to vůbec vidět. Celkový přístup všech je super. Doktorka vysvětlí léčbu a asi ředitelka finanční rozpočet, všechno v klidu, mají na to vyhrazeno dost času. Po nasazení rovnátka asistentka podrobně řekne a předvede jak s ním fungovat. Všechno je tam na jednom místě, ordinace, RTG, hygienistka a zubní laboratoř. To je asi dost důležité, protože rovnátka po sundání fixů dávají za pár hodin, případně okamžitě, aby se zuby nepohnuly. Už se na ně těším, zuby mám srovnané, budu končit. Je to fajn - je mi už hodně přes třicet..
jumbo78
| 26. 6. 2016 15:28
Jsem přestěhovaná v jiném městě, a ještě jsem si nenašla zubaře. Tak se chci zeptat, když si někoho najdu, objednám se normálně na prohlídku/kontrolu, musím něco platit? Nějaký vstupní poplatek? A druhá otázka. Co vše hradí pojišťovna? Citim že asi budu mit minimalně 2-3 problemy v puse ale nevim jak je to s plombami
anonym
| 26. 5. 2015 11:12
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, je mi 20let a mám jít na vytrhnutí mléčného řezáku, aby potom doktoři mohli ukotvit a otevřeli cestu novému zubu, který zůstal uvnitř kosti. S tím souvisí nasazení rovnátek na horní čelist. Navíc musí dát rovnátka na pevno i na spodní čelist a to kvůli špatnému skusu zubů-mám spodní čtyři zubu před vrchními. Nemohly byste mi poradit jestli jít do toho a případně nějaké fotografie, jak to vypadá. Děkuji MK
anonym
| 29. 4. 2015 06:30
Ahoj lidi včera jsem byla se svoji dceru na rovnátkách na kontrole ,vždy je mela sundavací a ted nam doktor řekl ze se to nelepsi a ze musí mít fiksní je to hrůza ale pro moji dceru udelam cokoliv na svete
anonym
| 29. 4. 2015 06:33
dcera mi tady brecí ze fiksní nechce
anonym
| 25. 4. 2015 15:42
ahoj lidi, nevíte,jak je to s rovnátkama a pojistovnama?
anonym
| 21. 10. 2014 19:58
Nechci hned někoho hanit, ale chci na druhou stranu napsat svůj názor a mé zkušenosti. V červnu 2014 jsem se rozhodla ve svých 24 letech pro rovnátka, takže jsem začala hledat ortodentistu. Z mého kraje žádný doktor nové pacienty, ještě k tomu dospělé, nebral. Takže jsem se obrátila na Prahu, kde jsem si vytipovala pár doktorů včetně MUDr. Tichého (hledala jsem recenze atp.). Po pár telefonátech, kdy mi nabízeli termíny v prosinci a dýl (tzn. další rok) nebo případně mi říkali, že zase neberou, jsem se dovolala k MUDr. Tichému, kde jsem dostala termín v září. S nadšením jsem přijala. V září jsem dorazila na první prohlídku. Doktor mi hned řekl, že mi dá rovnátka na horní a po nějaké době i na dolní, lehce se zmínil o mé vadě, ale v podstatě mi ani nic podrobnějšího neřekl. Udělal mi obtisk, RTG ne, což mě překvapilo, protože prý se běžně dělá. Hned mě i objednali na nandání o pár týdnů později. Já si myslela, že ještě bude nějaká prohlídka mezi, kdy mi vysvětlí plán léčby, co doporučuje a nabídne mi variatny rovnátek. Nic takového, takže jsem hned řekla, že si přeji průhledná rovnátka, na což mi bylo odpovězeno, že ani jiná nedělají a že jedno patro vyjde na 6.700,- Kč. Překvapilo mě, že jiná nedělají, ale stejně jsem chtěla keramiku, takže jsem to víc neřešila a odcházela s tím, že se jedná o keramická rovnátka...Dnes jsem dorazila na nandání horního patra. Hned jsem usedla do křesla a kdybych nezačala konverzaci, tak doktor hned začne pracovat na nasazování bez toho, aniž by mi k tomu něco řekl...Můj první dotaz zněl, o jaký materiál se jedná. Bylo mi řečeno, že plast...Tak jsem doktorovi vytkla to, že mi to ani neřekl a kdybych se nezeptala, tak se to asi ani nedozvím a že mi to přijde neprofesionální, když mi ani k těm rovnátkům a léčbě nic neřekne...Že jí žila v tom, že je to keramika. Řekl mi, že by to vyšlo v keramice tak na 50 000 (kde tu cenu vzal? Co jsem dohledala, tak jedno patro v keramice od 10 tisíc víc). Byla jsem trochu naštvaná, ale doktor mi k těm rovnátům řekl, že se toho nemusím bát a že to vypadá stejně a že to vyjde nastejno atp. Svolila jsem, že si je teda nechám nandat, byť jsem byla na pochybách, jestli dělám dobře. Ale to pomyšlení, že jsem došla až sem a měla bych jít zase o krok zpět a hledat a čekat mě asi drásalo víc....Doktor mi toho ani po nasazení moc k tomu neřekl, nevysvětlil styl čištění, kdybych se nezeptala, za jak zhruba dlouho mi nasadí spodek, tak mi zase nic neřekne...hlavně, že si dělá srandičky, že mě to večer asi bude bolet, tak že abych se přes den nějak unavila, např. procházkou nebo milováním....a ke konci návštěvy mi v klídku oznámí, že zhruba za rok chce ordinaci zavřít a chce jít do regulérního důchodu...Tak to mě teda jako dorazil, protože říct mi to před nasazením, tak asi ty plasty odmítnu....Prostě zklamání a ještě k tomu jsem platila 6700Kč, přičemž co jsem tak dohledala, tak plastová rovnátka vyjdou kolem 2-4 tisíc, takže já zaplatila zhruba o půlku, ne-li o dvě třetiny, víc než u jiného doktora, pokud bych chtěla plastová rovnátka. A fakt nechápu vybavení ordinace tohoto doktora, jak může nabízet jen nejlevnější variantu - plastová rovnátka, k tomu za cenu minimálně kovových rovnátek, ale kovnátka, která jsou obecně základ co se týče fixních rovnátek, nenabízí? Chápala bych keramiku, ale že nedělá kov? To mi jako hlava nebere...o tom, že má jen základní barvu drátku a ne třeba bílou, kterou jsem chtěla zkusit, nebo více barev gumiček, ani nemluvě...chtěla jsem např. zkusit mléčnou barvu gumiček, protože jsem se dočetla, že průhledné se rychle zabarvují...ale měl jen průhledné, nebo pak takové perleťové do modra...tak jsem zkusila ty průhledné, třeba aspoň v tom budu mít štěstí....Přestože si uvědomuji, že je vina i na mé straně, měla jsem se více snažit zjistit info, mluvit konkrétnějši, na druhou stranu, si myslím, že schůzky by měl vést doktor a měl by v nich sdělit vše, co je potřeba....Takže za mě nedoporučuji, neprofesionální přístup, plastová rovnátka, která dle mého kvalitou prostě neodpovídají kovu ani keramice, a k tomu doktor příští rok zavírá ordinaci...z mého pohled by profesionál neměl tedy brát nové pacienty, když ví, že jejich léčba bude trvat minimálně rok a půl, spíš dva...
anonym
| 12. 10. 2014 20:10
dobry den, byla jsem uz na otiskach a za dva dny mam jit nasazovat rovnatka, ale rozmyslela jsem si to ,protoze je to velmi drahe. jak dal pokracovat? budu platit nejakou pokutu za zruseni ?? mockrat dekuji
anonym
| 17. 6. 2014 12:56
Ahoj. Je mi 12 a ortodontka mi dala na výběr mezi fixníma a nasazovacíma rovnátkama, které by jste si vybrali? Přemýšlím o fixních rovnátkách, ale mám obavy z toho, že se mi zničí zámky... máte s tím nějaké zkušenosti? Jak a z čeho se vám to stalo? A kolik stála oprava? Chodím na zpěv a nechtěla bych šišlat... jsou s tím nějaké problémy? A když ano, tak na jak dlouho? Děkuji
anonym
| 23. 5. 2014 08:32
Ahoj všichni,

je mi 38 a rovnátka mám druhý den... vrchní patro a příští týden mě čeká spodní patro.
Mám zuby dost natěsnané a trochu předkus. Myslím, že mi zuby hodně zkřivily osmičky. Nic méně osmičky jsou již dávno pryč a teď mi ještě vytrhli všechny 5.
Zatím žádná hrozná bolest, trochu tlak. Mám takový nepříjemný pocit jako by mi ty rovnátka vylézaly z pusy, ale to jde asi o zvyk. Manžel říkal, že to není moc vidět a syn se málem počůral smíchy , tak nevim... Jsem ráda, že jsem do toho šla a určitě se to dá všechno vydržet. Těším se, až se mi zuby začnou viditelně rovnat a jsem zvědavá za jak dlouho to bude. Kdo uvažujete o rovnátkách pusťte se do toho. Čím dříve tím lépe a máte to za sebou. Zase napíši své poznatky. Mějte se fajn a držím palce
anonym
| 15. 5. 2014 21:48
Ahojky, když to tak pročítám, tak mám asi ako jedna z mála uplně opačný problém, než většina: Ve svých 32 letech jsem se také rozhodla pro rovnátka. Moje zuby na první pohled nejsou nijak zvlášt křivé, ale co mi vadí, že jsou vpáčené dovnitř. Do ted jsem si myslela, že s tím nelze nic dělat, ale po návštěvě u nového zubaře mi bylo zdělěno, že to není žádný problém a lze to srovnat...
tak jsem tedy navštívila ortodontistu, který mi řekl, též , že to nebude problem. Při druhé navštěvě mki udělal otisky a při třetí navštěvě mi sdělil, že musí ven obě dolní osmičky. z čehož jedna není vůbec prořezaná a druhá jen z půlky.
Což jsem tedy odmítla a našla si jiného ortodontistu, který mi rovnátka nasadí i bez extrakcí zubů.(i když jsem se hecla a jednu osmičku jsem si přeci jen vyndat nechala, jelikož mě občas zlobila).
Takže první návštěva nezávazná konzultace, druhá návštěva rtg , otisky a foto a třetí návštěva za další dva a týdny, kdy už rovnou dostanu horní rovnátka.
Tak nic nevzdávat a zkusit klidně nezávazně více ortodontistů. Každý má své postupy.
anonym
| 16. 10. 2013 15:50
Ahoj, tak si nechavam ve svych pokrocilych 30tinach lepit strojek na zuby, chci mit hezky usmev... pokud mate zajem sledovat mou cestu, je to tady:

http://www.onewomanblogging.com/…-este-mozem.html
anonym
| 24. 3. 2013 22:50
Máte někdo zkušenosti s nošením rovnátek v dospělosti? Chci si je nechat dát na klinice http://www.praguedentalclinic.cz/ , ale mé zaměstnání vyžaduje docela dost času na telefonování. Nevadí rovnátka v řeči?
rovnátka bez bolesti
lucie79
| 3. 5. 2010 10:14
Ahoj, nechala jsem si nasadit rovnátka asi před měsícem a vůbec o nich nevím. Dnes jsem byla u své ortodontistky a žádná bolest se nekoná. Trochu mě děsí představa, že je mám jen na "ozdobu". Myslíte že je normální, když po úpřavě drátku necítím na zubech žádný tlak ani bolest? K tomu mám další termín úpravy drátku až za dva měsíce. Není to moc za dlouho?
rovnátka
Leuska
| 28. 8. 2008 18:51
Ahoj, když už je tu to téma, tak se zeptám zkušených
Mám přední zuby natěsnaný hodně na sobě (mám jich holt trošku víc na svou čelist) a možná i trošičku dopředu, dolní mám úplně křivý. Nikdy mi to nějak moc nevadilo, měla jsem aspoň takový ten plný úsměv a dolní zuby vidět přeci pořádně nejsou ... jenže teď mi rostou osmičky a ty horní přední zuby se mi začínají křivit.
Na ortodoncii mi řekli, že mi budou muset vytrhnout 2 a 2 zuby. Upozorňovali mě ale na to, že mi potom ty zuby budou vlastně tlačit k sobě a tím se mi trochu zmenší rty, protože nebudou podepřený předníma zubama jako teď. Mám z toho trošku obavy, nevim jestli do toho jít nebo ne, protože mám větší nos a nemít k tomu ještě plný rty... byl by to trošku nepoměr. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti - jestli se vám nezmenšily rty nějak moc viditělně, případně jestli fakt ty zuby nějak moc neztlačí dozadu a nejsou pak jako zapadlý - že v puse nejsou moc vidět... Nedokážu si to vůbec nějak reálně představit Mám trochu strach, abych pak nevypadala hůř než teď Díky
rovnátka
Shania
| 27. 12. 2007 23:41
Mám rovnátka asi 5 měsíců. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo problémy s dásněmi. V poslední době se mi tam, kam se při čištění kvůli drátkům špatně dostanu (kolem zubů), zvedají. Asi to bude zánět dásní... Nemáte nějaké tipy, jak proti tomu bojovat? Mám obavy z toho, jak budu vypadat za rok
rovnátka
kacule
| 15. 11. 2007 11:22
Mám fixní rovnátka na horních zubech 3-tí den a mám z nich smíšené
pocity. Největší problém mám s drátky, které mě dřou a gel moc
nepomáhá. Dále pak mám problémy s mluvením, což je u mě dost problém v
zaměstnání. O konzumaci jídla ani nemluvím, nevadí mi následné čištění,
byla jsem zvyklá si zuby čistit i před rovnátky, ale každé kousnutí tak
bolí, že raději skoro vůbec nejím. Někdy mám chuť vše vzdát a nechat si
to sundat. Počítala jsem s nepříjemnostmi, ale jsou větší než jsem si
myslela. Jestli máte někdo radu jak na nepříjemnosti s rovnátky budu
ráda.
rovnátka
BarborkaS
| 4. 11. 2007 13:21
ahojky,


sama zubarka ti mela dat tak tokovy gelovy tycinky ktery si na ty zamecky pridelas a nebude se tit to tolika odirat o dasne a vnitrek ust. Ja osobne jeste pouzivala corsodyl na vyplachovani a po tom se to lepe hoji a neboli to tolika.


Přeji at to přestane brzy bolet ale ze zacatku to je trosku nezvyk. papa
rovnátka
saraa
| 1. 11. 2007 20:47
Ahoj, mám fixní rovnátka dole i nahoře pár dnů a moc mě bolí dásně a jazyk. Nemůžu ani mluvit. Nevíte, čím si mám odřeniny potírat??
zkušenost s rovnátky
BarborkaS
| 24. 10. 2007 15:39
ahojky,
tímto Vás všechny zdravím.
Já osobně mela fixní rovnátka 5 let a ted mám 3 roky sundávací "na noc" a už si to neumím bez nich představit.
Původně jsem mělw mit fixi na 3 roky ale ze jsem měla špatně vyrostlou spodní čelist tak jsem sla po 3 a půl letech na operaci, kdymi spodní celist lékař zlomil a "prodlouzil", kdy jsem 3 týdny jen pila pomocí brčka a pak 3 týdny jedla tekutou stravu.
Ale když se podívám na své zuby pred a po rovnátkách, je to obrovská změna a kdykoliv bych do toho sla klidne znovu.
I kdyz po te operaci mi neby¨lo moc do smichu ale jsem rada ze jsem do toho sla.
Uz mám i vytrzené vsechny 4 moudráky a mám krásné zuby.
Tak chci říci všem kteří se rozmýslí jestli rovnátka ano nebo nebo ne, tak at do toho jsou.
Me to vyslo asi na 20 000,- ale nelituji toho. Byla to nejlepší investice.
papa
a zese rovnatka:-]
anonym
| 16. 5. 2007 23:59
Dobry vecer,

tak jsem si precetla radu prispevku a diky vam vsem uz vim co mam tak trosku ocekavat.
Je mi 'cerstvych' 22 let a v mladi jsem mela nosit nasazovaci rovnatka kvuli velikosti prednich zubu. Mam je jaksi hodne natesnene u sebe a tak si spis pripadam, jako kralik, protoze 2 predni jsou vic vycnivaji. Asi nemusim pripominat, ze jako zenska s tim mam trosku problem. Takze jsem se opet rozhodla, ze si poridim na pevno rovnatka.
Prala bych si /asi jako kazdy /, aby byly co nejmene videt. Slysela jsem neco o 2 typech nasazovacich. Jedny zelezne co vydrzi a druhe keramicke, ktere nejsou tolik videt,ale jsou drazsi a ne tak kvalitni. Mate s tim nekdo zkusenosti?
A dalsi problem je, ze jsem v cizine. Premyslela jsem, ze bych tedy kazde 2-3 mesice doletela na utazeni. Coz nevim, jestli bude problem.
A jak dlouho ta cela procedura trva? myslim od obtisku az po nasazeni rovnatek? TEd budu v CR na sest tydnu tak nevim, jestli se to da stihnout.
Predem diky za odpoved/i
anonym
| 8. 4. 2014 11:18
TO :
Ahojky, jako prvni si budes muset vybrat ortodontistu - obejit je jich treba i vice a na vse se poptat. Jen ortodontista ti dokaze rict, jestli by se zuby musely vytrhnout, kolik a ktere, jak dlouho by lecba tvrala a jaky typ rovnatek je pro tebe nejlepsi. To, ze by keramicke rovnatka byly nejak nekvalitni neni vubec pravda, taky se nehodi na uplne vsechny typy anomalii. Jsou drazsi a trosicku vetsi, kazdopadne jsou naprosto pruhledne a tak nejdou skoro videt Pokud ma jeste k tomu nekdo alergii na kov, tak jsou jedinym resenim... Keramiku mam taky, ted to bude rok a vubec si nemuzu stezovat. Navic neter ma klasicke kovove a ma porad pusu plnou bolaku a aftu, coz ja resit nemusim, pokud mi nedaji na keramiku nejake kovove pomucky, to si pak musim zvykat Behem 6 tydnu to asi taky nestihnes, musis si vybrat ortodontistu, pak ti musi udelat rentgen, potom jdes na vytrhavani zubu - u me to byly 2 dole, 2 nahore - stolicky...a to fakt neni sranda. Taky prvni se nasazuji horni rovnatka a za 2-3 mesice spodni - mezitim dalsi trhani, apod. Na kontrolu/utahovani chodis kazdych 4-6 tydnu, podle toho, co je potreba udelat... Taky se urcite poptej na cenu...ja treba zaplatilla pulku a zbytek po mesici doplacim, kazdopadne uz nic vic platit nemusim (taky se mi za ten rok ani nestalo, ze by se mi neco pokazilo), znama chodi jinam, zaplatila asi tretinu ceny a chodi tam porad, protoze se ji ulamuji zamecky, atd., a za kazdou navstevu plati - takze z ni jenom tahaji penize...
Kazdopadne se budes muset prvni domluvit se svym ortodontistou, ale urcite do toho jdi, muzu jenom doporucit
zkušenosti s rovnátky
anonym
| 18. 4. 2007 17:42
Dobrý den, připravuju pro ženský časopis článek o rovnátkách a hledám dívku či ženu (20-40 let, z Prahy), která by byla ochotna si se mnou popovídat o zkušenostech s nošením rovnátek. Děkuji předem za váš zájem a rychlou odpověď. M. Coufalová, email: mcoufalova@bauermedia.cz
rovnatka
anonym
| 9. 4. 2007 11:01
Ahoj, je mi 26 roku a take se chystam na rovnatka, rozhodla jsem se asi po roce, kdy jsem byla na ortodencii se zeptat, jestli by se to nedalo vyresit jinou cestou, ale bohuzel ne.. Tehdy jsem je odmitla, ale ted jsem se rozhodla, ze to 2 nebo vice let vydrzim, protoze to stoji za to. Akorat mam problem, protoze se s pritelem chystame tak na rok do zahranici, takze nevim, jestli bude stacit prijet domu jednou za 2 mesice na utahovani. Pry se musi chodit kazdy mesic.. Je to pravda? Moc lidi ve svem okoli s rovnatky neznam, tak nevim.
TAky nevim, jestli se vzdycky trhaji osmicky? Mi ted zrovna zacaly rust.. teda jen jedna, ale nechci ji vytrhnout. Doktorka mi rikala, ze mi bude muset vytrhnout vsechny ctyrky, tak to by snad mohlo stacit, nevite?
Diky za odpoved
rovnátka po třicítce
anonym
| 2. 4. 2007 11:41
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s keramickými rovnátky, nemůžu se rozhodnout, jestli si mám nechat keramické, nebo "drátěnou klasiku", děkuji
rovnátka
anonym
| 19. 3. 2007 14:30
Ve dvaceti jsem byla stará na rovnátka a tedˇ ve 43 letech mi sundavají fixní rovnátka. Přežila jsem a zuby mám pěkné. Takže rovnátka - ANO
Rovnátka
molarka
| 19. 3. 2007 12:26
Ahoj všem co se chystáte na rovnátka a nebo s tím váháte.. , jako zdravotní sestra, která pracuje u zubaře Vám chci říct, že učitě do rovnátek běžte..je to investice, která se vyplatí..., s věkem narůstá délka nošení rovnátek, takže čím dříve tím lépe...Je to ze začátku sice nepříjemné, sama jsem je nosila, ale dá se to zvládnout a výsledek je úžasný...a máte to na celý život.. A věřte, že každý sklouzne pohledem na zuby..je to první čeho si lidé všimnou...Takže hodně odvahy a krásný úsměv..
rovnátka
anonym
| 19. 3. 2007 11:22
Ahoj, dnes je mi 32 a v pátek mi budou lepit rovnátka, už mám vytrženou 5, je to docela nepříjemný pocit, ale snad se to srovná, zeptéjte se mě za dva a půl roku, to už by mělo být po všem. Zdravotní sesře od vedlejší paní zubařky je asi 40 a taky měla rovnátka. marcela
rovnátka po třicítce
anonym
| 13. 3. 2007 10:36
Zdravím všechny, kdo tyto útrapy prožili či je to teprve čeká a váhají.. Jen směle do toho! Já nosila rovnátka taky někdy v 10ti letech,ale nijak zvlášť mi to nepomohlo. S věkem si zuby začaly dělat co chtěly, tak mě stomatoložka doporučila ortodontistu. Mé rozhodnutí bylo ze dne na den a znělo "ANO" .Dnes ve svých 36ti mám rovnátka nahoře i dole, dopřála jsem si průhledná, pro můj lepší pocit. To ovšem nic nemění na tom, jako moc jsem zkraje trpěla, když se zuby daly do pohybu. Dnes je mám 4 měsíce a už vidím změny k lepšímu..to vám je pocit! Rok dva utečou a já budu mít ze sebe radost. Nebojte se toho, stojí to za to!
Rovnátka
anonym
| 15. 2. 2007 19:57
Je mi 33 let a půlka chrupu se mi křiví (levá strana). Docela by mě také zajímalo, zda to nějak pomůže...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
16. 4. 2024 12:44
11773
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video