Jak na lupénku? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jak na lupénku?

Diskuze

Vera Adamkova
| 4. 2. 2023 19:49
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Ann F
| 8. 9. 2022 12:15
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Lupenka
Uivatel_5557137
| 3. 12. 2021 20:48
Dobry den. verim, ze by jste mi mohli pomoc. Moje maminka ma lupenku, krom suchych zacervenalych mist na tele, ktere nejsou tak hrozne, ma zasazena i chodidla. Jeji chodidla jsou rozpraskana do hloubky a uplne ziva, ma to v takovem stadiu, ze nemuze skoro ani stat. Lekari ji predepsali biolecbu, kterou formou injekci uziva jiz pul roku, jen bohuzel nejspis patri do 10% pacientu, kterym nezabira 😔Je naprosto zoufala a vyzkouseli jsme uz snad vse a bez uspechu. Nase teta je zdravotni sestra a tvrdi, ze to muze mit od jater, ale nekde jsem cetla, ze lupenka muze byt od strev. Nemate prosim s necim podobnym zkusenosti a nemohli by jste nam poradit 🙏 nekolikrat uz mela diky velkym prasklinam i infekci v celem tele. Mockrat dekuji, budeme radi za kazdou radu 🙏 preji krasny den.
Re: Lupenka
Uivatel_5563251
| 18. 1. 2022 09:39
Dobrý den, myslím, že byste se mohla zkusit inspirovat příběhem Martina Doleleka. Moje teta trpí také lupénkou a ač používala různé mastičky od dermatologů atd., nikdy jí to moc nepomohlo. Vždy když k nám přijela z Prahy na návštěvu a změnila prostředí a i vodu, ve které se koupala, vždy jí to pomohlo. Pak ale přišlo zhoršení a praskání kůže atd. Bylo mi jí hrozně líto a začala jsem hledat právě rady, co pomohlo a teta naštěstí byla všemu otevřená a i ochotná lecos změnit. Když půjdete přírodní cestou, bude to mít efektivnější účinky, ale je třeba počítat s tím, že přijde zprvopočátku zhoršení v důsledku čištění těma. Začali jsme klasicky zdravým životním stylem a doplnili jsme ho o různé vitamíny, minerály a určitě bych doporučila ostropestřec. Ten čistí játra a pomáhá právě hodně i na ekzém (jsem toho příkladem). A pak hodně mazat. Je fakt, že nám (mně na ekzém a tetě na lupénku) se nikdy moc extra neosvědčila drahá kosmetika z lékáren, ale každý to může mít jinak. Kosmetiku, kterou teta používá a říká, že jí opravdu sedí, nedráždí atd., tak je kosmetika od Reparexu. Používá konkrétně tuším, že psoricol, který je na lupénku. Mají i hezky napsané články, právě i na lupénku, tak zkuste přečíst. https://www.reparexshop.cz/blog/psoriaza/
Skuste sorion
Vera Adamkova
| 4. 2. 2023 20:29
Skuste sorion creme.mam s tím super zkušenosti.jde ale jen sehnat přes Amazon nebo nejstore cz.kde jsem ho konečně zase sehnala a byl tam za polovinu. i když je drahý tak ho koupím zase.nepouzivam ho moc přes léto ale především v zimě.nema se totiž používat v kombinaci se slunenim.a někdy stačí jen 1 denně než 2 krát.stoji dost peněz ale radši si něco odpouštím než bych se uskrabala k smrti i když používám kortikoidy na kterých jsem už opravdu závislá.krem sorion mi je opravdu nejen nahradil.a to už jsem do toho dala sakra velké peníze a bez výsledku.jen reklamy.vera
Uivatel_5551941
| 22. 11. 2021 13:03
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Příběh
Martin Dolelek
| 17. 6. 2021 22:11
foto Ahoj,
chtěl bych se s Vámi podělit o svůj příběh. Mám lupenku už 10 let. Začlo to na základní škole zhruba v šesté třídě, když jsem chtěl skočit z okna. Byl to ten moment a spouštěč, kdy to všechno začlo. Ze začátku se mi to rozjelo v hlavě a postupně se to přeneslo na celé tělo. Na kožním mi dávali různé smradlavé kortikoidy, nebo steroidy, které nebyli úplně příjemné. Různé masti, které byly mastné natolik, až jsem měl mastné i veškeré oblečení. Tohle jsem praktikoval dlouhých šest let a vždy to pomohlo jen na chvíli. Pak se nasadila jejich takzvaná udržovací léčba a tam se to zhoršilo ještě víc. Poté mi navrhovali jen léky. Zpočátku to znělo skvěle jednou týdně si dát prášek a hotovo. Ale po přečtení, co všechno obsahují jsem si řekl a dost. Nikam to nevede. Zkusím alternativní léčbu. Samozřejmě se to doktorce nelíbilo, protože by přišla o svého pacienta. Řekla mi, že mě to onemocnění sežere, že mi dává 3 roky života. I tak jsem se do toho pustil. Začal jsem kompletně měnit stravu a stav těla se výrazně zhoršil. Z důvodu čištění těla. Po pár měsících přišlo zlepšení, ale stale to bylo jako na houpačce. Kvůli par přešlapům ve stravě, které jsem udělal. A aby jste se těchto přešlapů vyvarovali Vy. Vám nabízím pomoc. Spolupracuji s pánem, který má zkušenosti s vyléčením lupenky. Chci Vám dát tuhle možnost. Podporovat Vás a poskytnout Vám kompletní vzdělaní ohledně toho, co a jak dělat, aby jste se mohli vyléčit napořád.

Tímto bych vás chtěl bych Vás motivovat k tomu, aby jste to s lupénkou nevzdali a převzali plnou zodpovědnost za své zdraví, protože jediný, kdo Vás dokáže vyléčit, jste vy sami!
Co si myslím, že je to nejdůležitější:
- Začněte se vzdělávat v oblasti zdraví
- Změňte stravovací návyky
- Změňte své myšlení, zbavte se negativních přesvědčení
- Mějte se svým tělem trpělivost - trpělivost je klíč k úspěchu
Teprve poté jste schopni dosáhnout toho, že se opravdu vyléčíte
Pokud by jste chtěli poradit, klidně mi napište.
Uivatel_5548310
| 30. 9. 2021 10:22
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
lenka3kubi...
| 31. 3. 2021 07:49
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Re:---
Uivatel_5286489
| 30. 3. 2021 19:13
Máš s něčím takovým zkušenost ? Dojde tam potom k nějakému zlepšení ?
lupénka a cbg a cbd kapky
lenka3kubi...
| 12. 3. 2021 21:45
Na lupénku jsou výborné cbd a cbg mastičky a nebo olej, který se dá užívat buď vnitřně nebo zevně.
patis67
| 18. 1. 2020 22:54
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
slana.evka
| 22. 3. 2016 20:31
Pro boj s lupenkou bych doporučila vyzkoušet něco s obsahem cannabidiolu, nebo třeba zařadit do jidelničku konopny olej.
Re:
alexiss
| 22. 11. 2020 19:57
můžu jenom potvrdit, ten konopný olej je dobrý celkově pro tělo, má dobrý vliv na organismus, ale ještě bych k tomu používala nějaký konopný krém určený přímo na tu lupenku
vanilka78
| 2. 12. 2015 15:11
Mě pomohla aloe vera
jaruska.80
| 27. 9. 2015 23:11
Můj manžel již pár let trpí lupenkou. Přestal chodit do bazénu a v létě chodí také stále dosti oblečený. Jeden z pokusů byla chytra houba. Musím říci, že celkem pomohla. Ložiska se hodně zmenšila. Jen se muselo hodně promazávat.
lenickamik...
| 7. 10. 2015 13:42
TO jaruska.80: Mohu mít dotaz? Co je to chytra houba?
hadatkolen...
| 26. 8. 2015 09:43
Dámy, co vám pomáhá na lupénku? Pomozte, jsem vážně zoufalá. těch vedrech, c byla jsem raději ani nechodila ven, ptž jsem se styděla za sebe
anonym
| 2. 9. 2015 10:47
TO hadatkolenka@gmail.com: Hej, hádátko, když se podíváš na netu, tak ti vyjede spousta způsobů, jak se účinně zbavit lupénky. Třeba mojí kámošce pomohly rašelinové zábaly...Ale já mám nejlepší zkušenost s baobabovým olejem.
anonym
| 8. 9. 2015 13:56
TO Mikulenka: Vážně? A jako opravdu ti pomohly? A za jak dlouho?
Re:
patis67
| 18. 1. 2020 22:59
Lupenka není nemoc kůže ,ale nemocný žlučník.
Sorion creme
Vera Adamkova
| 4. 2. 2023 20:34
Skuste sorion creme.je úžasný. Bohužel je dražší a dá se špatně sehnat.amazon nebo nejstore cz.kde jsem ho sehnala nedávno za polovinu .nemá se po použití chodit na slunce takže více účinkuje v zimě.taky mám zkušenost že než 2 krát tak 1 denně .jinak je hotový zázrak.vera
anonym
| 16. 4. 2015 08:18
Dobrý den,
přítel má lupénku a tak už zkoušel všechno možné.. Chtěla bych všechny VAROVAT před jedním určitým přípravkem, který nedávno rozjel velikou reklamní kampaň, Dr. Michaels. Předražené přípravky (malá sada za cca 2500 Kč) která vydržela asi 3 týdny, možná ani to ne, a lupénka se po tom rapidně zhoršila! S následným zhoršením stavu si přítel došel na kožní, kde mu doktorka (bývalá primářka!) řekla, že není sám, kdo s tímto přípravkem má velice negativní zkušenosti a označila to jen za veliký podvod. Sama jsem jim napsala na oficiální stránky negativní komentář a ten následně smazali, tak jsem napsala druhý, kopíruji ho sem k přečtení.
"Dobrý den,
nejprve chci upozornit, že jsem na tento web již jednou psala negativní komentář a byl smazán. Byla bych ráda, aby se to již neopakovalo.
Psala jsem, že můj přítel má lupénku. V naději jsme koupili sadu Dr. Michaels a věřili jsme tomu tak dlouho, že jsme vypotřebovali malý krém v sadě a dokupovali jsme ještě velký, 250g. Vyhodilo se na to bez mála 5000,- Kč. Zbytečně. Absolutně to nepomohlo, a to jsme mazali opravdu pravidělně a pečlivě, dokonce i když jsme byli unavení po noční jsme zodpovědně mazali. Nicméně lupénka se dokonce začala zhoršovat.
Napsala jsem sem tedy negativní příspěvěk. Ten byl následně odebrán. Na email se mi ale ozvala jistá paní (nejspíše ředitelka společnosti?), ukázala ochotu, že bychom se mohli sejít a probrat, proč to nefungovalo, že nám prý dá další přípravky zdarma na 2 měsíce a pokud to nepomůže, tak nám proplatí vše, co jsme za to utratili. Dokonce ochotně poslala i rozsáhlý dotazník, prý přímo pro Dr. Michaelse, kde se dotazovali na různé věci týkající se životosprávy apod. Celou dobu jsme byli nadšení z jejich zájmu. Bohužel, když jsem odepsala na email, že bychom se chtěli setkat a kdy by to bylo možné, nedostala jsem již žádnou odpověď. Od té doby je ticho po pěšině. Proto můžu se smutkem říct, že mi tento přípravek připadá pouze jako velký byznys, který těží z neštěstí a nemoci druhých.. My opravdu doufali, že to pomůže... Za nás tedy radíme NEKUPOVAT..."
Po tomto příspěvku se mi sice opět ozvali, ale s nařčením, že nikdy neměli agresivnějšího pacienta, ale že jim dále velice snaží na naší spokojenosti a bla bla bla... Chlubí se nějakými 80% (nevím přesně) úspěšnosti u pacientů, ale pokud všechny negativní příspěvky mažou tak jako ten můj předešlý.... Každopádně jsou "chránění" 20% u kterých mohou říct "Bohužel, u vás léčba nezabírá..."

Chtěla bych tedy varovat všechny před tímto přípravkem, my za něj jenom zbytečně vyhodili peníze A obávám se, že navrácení je v nedohlednu....
anonym
| 11. 8. 2014 12:55
Já trpím ložiskovou formou lupénky, převážně na rukou a ve vlasech, nejvíc se mi osvědčila konopná kosmetika z řady Atopos od Cannadermu, pokožka je pak dlouhodobě zvláčněná a nešupí se tolik.
anonym
| 25. 7. 2014 08:25
Slyšela jsem, že nejúčinnější na lupénku je konopná kosmetika, kamarád používá značku Cannaderm , výrobky se jmenují nějak Atopas, nebo Atapos, nevím přesně, ale a říkal, že je to zatím nejlepší, co objevil. A že toho už vyzkoušel, chudák tím taky trpí od mala. Konopí všeobecně pomáhá na spoustu vyrážek, ekzémů, tak si myslím, že na lupénku pomůže určitě taky.
anonym
| 23. 7. 2014 21:02
Mamka používá baobabový olej. Trpí lupenkou a tohle ji dost pomohlo.
anonym
| 17. 12. 2013 10:52
ahoj, já trpím lupénkou od puberty. Až teď po několikaletý léčbě mastičkama, pobytu u mrtvého moře atd... jsem si našla na internetu stránky www.klinika-praha-krc.cz a hned se objednala na laser X-TRAC. Výsledky jsem tam viděla po 5 aplikaci a byla jsem fakt překvapená. Od únorá to má být hrazené pojišťovnou, takže ještě lepší. Chodím tam 2-3x týdně a celkem to trvá asi 10 minut a naprosto to nebolí, jenom pěkně hřeje, takže moc času to nezabare. Musela jsem se s Vámi o takovou novinku podělit. Opravdu doporučuju
anonym
| 17. 12. 2013 10:49
Dobrý den, já mám lupénku asi 5 let. Zkoušela jsem všechno možné, ale nic nezabíralo, nebo jen na chvilku. Pak jsem našla na internetu stránku Kliniky Praha Krč, kde mají laser, který toto onemocnění léčí. Už po 3. ošetření jsem viděla změnu a teď jak tam chodím pravidelně tak vidím, jak to postupně krásne mizí úplně. Všem bych tuo kliniku doporučila
anonym
| 24. 1. 2013 14:54
ahoj já mám lupénku ale zatím jen na loktech a trochu na nohách..když jsem zjistila,že mám tuto nemoc byla jsem dost v šoku..mě pomáhá obyčejná vazelína.a dokonce když jsem otěhotněla tak jsem neměla ani flíček..a asi deset měsíců po porodu se mi zase ukazuje.mám jí od dvanácti let a už mi prostě nevadí..nakažlivé to není tak co,akorát co je nejhorší tak to,že je to neestetické.
Lupénka
1janka
| 10. 9. 2010 14:38
Ahoj, já mám tetu, která donedávna trpěla lupénkou. Někdo ji poradil ať zkusí LKVB6. Dnes je z fešná ženská s vysokým sebevědomím. LKVB6 je přírodní produkt a sehnala ho na www.zdrave-doplnky.cz. Tak mnoho spokojených uživatelů

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
16. 4. 2024 19:53
11775
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video