Sex po hysterektomii - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Sex po hysterektomii

Diskuze

Fraa usta
| 21. 6. 2021 14:35
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Re: Prozba
Vlasta Manel
| 27. 4. 2023 13:32
Fraa usta Pokud mohu z pohledu muže. Žena, 54 let, je momentálně 3 měsíve po LAVH s obostrannou adnexektomií z důvodu zvětšujícího se myomu po menopauze. K takto radikálnímu zákroku bylo přistoupeno proto, že v rodiě mé ženy se jak u předků, tak u sourozenců vyskytovala poměrně často onkologická onemocnění. Operace a následná rekonvalescence bez jakýchkoli problémů. Těch 6 týdnů od operace jsem se na intimní život ani neptal . Jinak, žena nebyla ani před zákrokem nějaká vášnivka, aktivní jsem byl vždy já a i jednou za měsíc pro ni bylo dost. Já jsem založený spíš na alternativní řešení. A také jsem zvídavý a hodně jsem toho v této oblasti přečetl. Tak trochu jsem počítal se zhoršením a tak žena týden po zákroku začala užívat bylinný extrakt od české firmy, který pomáhá i mladším ženám, ale po menopauze vyrovnává hormonální nerovnováhu, zklidňuke, pomáhá proti osteoporóze a kloubním problémům, působí lehce afrodiziakálně a napomáhá lepšímu prokrvení orgánů pánevního dna a obsahuje hodně tzv fytoestrogenů, tedy látek, které umí tak trochu poblafnout receptory estrogenu a ty se pak tváří, jakoby estrogen měly. I cvičení pánevního dna má blahodárný vliv na intimní život. No a na doplnění, především proto, že je poměrně účinný na odbourávání uloženého tuku (po odstranění vaječníků dojde k dalšímu skokovému snížení estrogenu v tomto věku o cca 15-20% a ženy, které mají problémy s váhou začnou být náchylné na přibírání). Dalším špatným efektem odebraných vaječníků je zhoršení kvality pleti a vlasů a zvýšené riziko osteoporózy. A také jsem radikálně změnil život, kromě toho, že jsem za ni skoro vše doma dělal, až ji to štvalo, tak, protože je OSVČ a provozuje hospodu, tak jsem s těžkou prací chodil pomáhat i tam. Ale hlavně, my nikdy nebývali, kromě pusinky na nějaké něžnosti. Tak že od operace, při každé příležitoosti jsem ji pohladil, objal, políbil, před spaním chytil za ruku. No a jak ta intimita dopadla v reakci.
Re: Prozba
Vlasta Manel
| 27. 4. 2023 13:51
Po dvou měsících jsme se dohodli, že to zkusíme, katastrofa, žena nebyla schopna udržet vzrušení, natož vyvrcholení. Byli jsme z toho špatní, tak jsem dál hledal rady. Doporučení lékařů je ne***ovat 6 týdnů. Ale ono je to u jednotlivých žen dost individuální. Dohodli jsme se, že když to nepůjde, požádá v srpnu na kontrole gynekologa o nějaké řešení, třeba hormonální a také jsme se dohodli, že si dámě klidně měsíc nebo dýl pauzu, až prostě žena ucítí, že by chtěla. Žena dál užívala bylinné kapky 3x denně 10 kapek tři týdny a týden vypustit a 2x denně po jidle kotvičník 1 tobolku (ten jsem zapoměl výše napsat). Asi po dvanácti týdnech jsme se tak mazlili v posteli, líbali, hladil jsem ji na hlavě, na krku, na ramenou a najednou mě žena požádala, abych ji začal dráždit. A bylo z toho milování jak ve třiceti. Neházejte flintu do obilí. Hodně problémů je v hlavě a ženské tělo, i když je to provedeno laparoskopicky, je po takovém zákroku hodně oslabené a rekonvalescence je individuální. Také je někdy třeba změnit zažité praktiky. Mluvit spolu o tom, co pomáhá, co ne, většinou je třeba dost prodloužit předehru. Tak že, podpořtě vitalitu, podpořte chuť, prokrvte orgány bylinkami, změňte se, buďte k sobě daleko něžnější, posune vás to v životě dál, buďte trpěliví, některé ženy to mohou zpracovánat i několik měsíců. Chtějte zlepšení oba, bavte se o tom a hledejte možnosti, jak nejlépe. A ono to přijde.
Re: Prozba
Vlasta Manel
| 27. 4. 2023 14:01
Na trhu je hromada přípravků, nevím, jak se všechny jmenují, napadá mě momentálně jen nějaký Merilin a ArginMax pro ženy. My jsme zvolili Estrozin od Diochi, jak píšu 10 kapek 3 x denně po tři týdny a týden vynechat a jako doplněk 2 x denně po jídle kotvičník tobolku (čaj je prý hnusný) A počítejte s tím, že to jsou bylinky, u citlivějších mohou přijít první vlaštovky tak po měsíci, po dvou, většinou přijde znatelný efekt po třech měsících. Ony ty kapičky začínají detoxem orgánů, včetně těch pohlavních, povzbuzují funkce orgánů a zlepšují prokrvení, mírně roztahují cévy a tedy mírně snižují tlak. Fylozofie těch ka***k vychází z čínské medicíny, zatím nemohu z dlouhodobého hlediska hodnotit, ale působí na mě tak, že účinkují a to včetně zklidnění. Hledejte cesty, ona ta intimita nebude jaká byla, ale nemusí být horší nebo žádná. Bude prostě jiná a může být i nadále krásná.
anonym
| 20. 6. 2016 18:14
Dobrý den. Jsem měsíc po abdominální histerektomii a vím, že mám snížené libido. Kolegyně z práce byla už po operaci naladěná. Zkusím to řešit nejprve se svým gynekologem a když to nezabere, tak budu zkoušet dál hledat na internetu. Doufám, že najdu nějaké řešení ať už od pana gynekologa a nebo sama. Mám totiž mladšího partnera a to by pro mne byla katastrofa
anonym
| 28. 4. 2016 18:16
já jsem 2 měsíce po operaci bez dělohy a vejcovodů, *** o 100 procent lepší, svému gynekologovi jsenm vděčná a určitě mi přidal smysl ***.života,manžel se nestačí divit,že žena v 55 létech zažívá milostný život lépe nž za mlada,
anonym
| 3. 11. 2015 22:27
U nas doma po kompletni hysterektomii velka bida, nejdrive bolestive pokusy a casem uplna ztrata libida a nezajem o cokoli.
anonym
| 20. 12. 2015 16:16
TO ronaldo:
Tak to je škoda. Já se musela během týdne srovnat s tím, že asi mám rakovinu v pokročilém stadiu. Chtěla jsem jen přežít. Po operaci jsem byla šťastná, že nemám střevo vyvedený do pytlíku na břiše. Pak mi řekli, že to není rakovina a mám 80% šanci na pětileté přežití. A najednou byl život super. Když se vagíně nechce, no tak mám tlapky a rozumný chlap to nehrotí.Asi proto začínáme fungovat úplně normálně.
anonym
| 23. 4. 2015 14:30
Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou požádat o pomoc. Jsem studentka 3. ročníku Fakulty humanitních studii ve Zlíně, a zpracovávám bakalářskou práci na téma problematika ***uality žen po gynekologické operaci. Tímto bych Vás chtěla požádat, zda-li byste byli ochotné vyplnit krátký dotazník, který je zcela anonymní. Děkuji http://www.survio.com/…9R9E4L6T7K4M2U6Q
anonym
| 23. 4. 2015 14:26
Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou požádat o pomoc. Jsem studentka 3. ročníku Fakulty humanitních studii ve Zlíně, a zpracovávám bakalářskou práci na téma problematika ***uality žen po gynekologické operaci. Tímto bych Vás chtěla požádat, zda-li byste byli ochotné vyplnit krátký dotazník, který je zcela anonymní. Děkuji http://www. survio. com/…4L6T7K4M2U6Q
anonym
| 8. 5. 2013 15:47
Já jsem prodělala robotickou operaci v r.2010 a od té doby jsem měla ze ***u strach,protože po prodělaných ozářkách,mně trápí opakovaně krvácející prasklinka na hrázi u poševního vchodu.Manžel to nechtěl akceptovat a tak jsem se ***u vyhýbala.Po určité době jsme se rozešli.Teď jsem si našla fantastického partnera se kterým je to bez problémů a *** si užívám plnými doušky.
anonym
| 4. 5. 2012 17:23
Prosím o informaci , zda je pocitově k otázce ***u , lepší kompletní odstranění dělohy, nebo částečné, kdy zůstává děložní čípek
Děkuji
Andrea
anonym
| 6. 5. 2012 19:44
TO Anonym: na *** nemá vliv,jestli máš nebo nemáš vaječníky ani dělohu.Jsem půl roku po kompletní hysterektomii a *** je úplně stejný.To znamená,že je stejná chuť,zvlhčení i ***.Já jsem žádnou změnu nezaznamenala.Ono totiž taky záleží,jaký byl *** před operací.A když byl dobrý,bude dobrý zase.Fakt to na to nemá vliv.vůbec se neboj.Aještě se nemusím starat o antikoncepci a ten menzes je navždy fuč.Paráda.Navíc už nehrozí rakovina vaječníků,či dělohy.
anonym
| 19. 11. 2013 19:51
TO Anonym: souhlasím :)

anonym
| 18. 8. 2015 10:54
TO Anonym: ano, souhlasím :)
Sex po hysterektomii
veverunka
| 1. 5. 2011 07:03
Mám po operaci téměř 10 let a *** si užívám jako nikdy před tím.Před operací jsem měla strach,že se budu cítít míň jako ženská,bylo mi teprve 38 let,ale není to tak.Žádný strach z otěhotnění,žádné "moje dny",žádná antikoncepce ani jiné prášky,cítím se skvěle.Je to všechno asi o psychice,jen si věřit.
rozalin
Valenka2
| 27. 3. 2011 08:07
ano, máš pravdu i hormony za to můžou, já sice mám vaječníky, je mi 48, ale jak správně píšeš, ta chuť vymizela.Hodně jsem trpěla na mykózy a jsem omezena dá se říct ve všem a musím si dávat velký pozor, jinak hned něco chytí a mám i jiné zdr. problémy, takže proto i ta psychika u mě.Holt jsme jen lidi.Zdravím liv
liva
rozalin
| 26. 3. 2011 20:58
je mi 53, manžel patří do tvé první skupiny. To znamená do 80 a stále dál... Psychicky jsem na tom normálně , ale ta chuť vymizela. Myslím si, že je to tím, že vymizely hormony. Když nejsou vaječníky, tak nejsou. Jinak jsem v poho. Možná to je fakt i tím věkem pa
pro rozalin
Valenka2
| 26. 3. 2011 07:31
nesouhlasím s Tebou, že když nemáš dělohu ani vaječníky, tak nejsi žena, to s tím nesouvisí, to je v něčem jiném, ale jsem na tom úplně stejně jako Ty, ta chuť na *** není.U mě je to určitě psychika, ta hraje velkou roli, možná i věk?Každá jsme jiná i chlapy, některý může i v 80 a jiný už v 50 nic.Ten můj se bohužel řadí do první kategorie.Můžu se zeptat kolik Ti je?Zdravím liv.
hysterektomie
Yvus
| 25. 3. 2011 16:24
Ahojky,nedalo mi to nenapsat,kdyz tady ctu vase nazory.Vloni v cervnu jsem byla na operaci-hysterektomii,trochu jsem se toho bala,protoze v mych 32 letech jsem si myslela,ze uz ze me nikdy nebude zenska.. Zkouseli to prvni vpichama,ale skrz srusty me rozrezali ve stejne jizve po cisaracich,asi 2 tydny jsem si uzila bolesti,ale pak to uz bylo cim dal lepsi.Asi po mesici jsem prestala uplne spinit a po 3 mesicich jsem mela od doktora povoleny pohl.styk..,ktereho jsem se trochu bala,ale muzu rict,ze od te doby si ho uzivam mnohem lip,nez predtim.Vsechno funguje jak ma,chute mam fakt nekolikrat denne,dokonce i hodne vlhcim-toho jsem se taky bala,ze to zmizi...,snad jeste nikdy se mi *** tak nelibil jako ted.Zadne stresy z toho,ze budu opet krvacet..,kdyz clovek vi,ze uz pro me tehdy neprijemna menstruace nebude i pro psychycke strance je to uplne v pohode,dokonce i manzel si libuje,ze zevnitr to nejde vubec poznat,ze bych byla po nejake operaci a je take rad,ze nase starosti skoncili...
pity
rozalin
| 25. 3. 2011 10:47
nemám dělohu ani vaječníky, tak že jako vůbec nic. vzrušení je delší a to o dost, ale chuť na ***-to je pro mne dosti neznámý pojem. Kdysi 3 krát týdně. Dnes , když je dobře tak 1 týdně ale to si to musím dát jako úkol. Ta pravá chuť už není. A jako lajk si myslím- z čeho, když nemáš nic, co tě dělá ženou. pa zdravotní problémy nemám.
anonym
| 18. 8. 2015 10:57
TO rozalin: ...jem dva roky po odstr dělohy i vaječníků- je mi 52 let...*** před operací - s uper- manžel ví, jak na mě :)...po operaci také moc fajn- *** ANO- delší než před operací, ale manžel se musí víc snažit :)...je to opravdu i hodně o psychice a souhře partnerů...
anonym
| 7. 10. 2015 15:47
Prodělat operaci odstranění vaječníků a pak tvrdit, jak je *** úžasný nevěřím.Znám ženy, které prodělaly takovou operaci a říkají, že jsou dole prázdné. Jinak vaječníky i po přechodu produkují hormony, blahodárné pro zdraví ženy. A pokud gynekolog tvrdí něco jiného, zeptejte se ho, zda by si nechal preventivně vyoperovat prostatu a varlata. I muži mají přechod- to jest pokles testosteronu. Jen na rozdíl od žen zůstávájí plodní. Ale to zřejmě souvisí s tím, že ženino tělo pro těhotenství musí být dostatečně silné a v mladším věku.
hysterektomie, od pity ze dne 13.3.2011 15:05
Ewelina
| 24. 3. 2011 11:02
Pokud Ti to pomůže, tak se ozvi. Čau.
o sexíku
Ewelina
| 24. 3. 2011 10:50
Ahoj, nevím jestli sem někdo chodíte, ale musím napsat to, že jsem už přes 20 let po operaci, při které mi vzali dělohu a ***ík je od té doby suprový. *** je jako dřív a ještě lepší, manžel si nemusí dávat pozor.
Zatím čau a ozvěte se.
sex po hysterektomii
Ivuu
| 22. 3. 2011 22:11
*** po hysterektomii. Tu jsem podstoupila v lednu loňského roku. Ze začátku to vypadalo, že to bude fajn. Ale s postupem času, nevím, je chyba ve mně nebo partnerovi? Bojím se, že to bude bolet, potom někdy trošku špiním. Je to určitě horší. I když jinak, v jiných oblastech jsem snad úplně v poho. Snad. Byla bych tu jinak?
bohužel...
greys
| 13. 3. 2011 22:27
Není to jako dřív...je to hodně špatný,nevím jestli to je pooperačním "celibátu",ale technika na kterou jsme byli s manželem zvyklí mi připadá cizí až nepříjemná...přitom vzrušivá jsem pořád stejně jen to opadne když by nemělo pořád si říkáme,že se to třeba zlepší...
anonym
| 4. 4. 2015 08:14
Jsem 6 týdnu po odstranění dělohy, ale *** mě nevzrušuje, přítel je na mě hodně něžný ale prostě jsem suchá a vzrušit se nemužu, bojím se že se to nezlepší .:
sex po hysterektomii
kapujda
| 13. 3. 2011 17:06
Ja jsem dva roky po odstraneni delohy a *** me pripada lepsi, nez byl. Je pravda, ze mi zustaly vajecniky a nejsem v prechodu. Myslim , ze je to tim, ze nemusim brat hormonalni antikoncepci. Na dotaznik rada zodpovim. Jestli nevadi jen, ze mam odstranenou delohu, jinak nic.
hysterektomie
Petour
| 13. 3. 2011 15:05
Milé ženy,
jsem studentkou VŠ oboru porodní asistentka a zpracovávám bakalářskou práci na téma Psychosomatické změny žen po hysterektomii. Pokud by byla některá z Vás ochotná vyplnit anonymní dotazník týkající se tématu hysterektomie, byla bych Vám velice vděčná. V případě zájmu mě kontaktujte na mail: Petra7cech@seznam.cz.
Děkuji a přeji mnoho radostí a spokojenosti v životě.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
16. 4. 2024 09:17
70219
helena.07
15. 4. 2024 14:30
11772
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video