Cysta na vaječníku - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Cysta na vaječníku

Diskuze

Eveeelin123
| 6. 8. 2018 17:01
Ahoj holky,
byla jsem o víkendu na pohotovosti s ukrutnou bolestí břicha i zad. Při UTZ mi zjistili opravdu velkou cystu (vodovou). Mám teď MS, takže operaci mi dali na příští týden... Hned jsem začala pít čaj z kontryhele... Cysta je navíc tak velká, že chtějí udělat klasický řez a ne laparoskopii. Mám nějakou naději, že cysta bude za týden menší? A ještě plánuji brát B-komplex a ostropestřec na játra...
anonym
| 19. 9. 2016 10:36
Včera doktor nasel na ultrazvuku dve cysty jedna ma 1cm a druha 0,7 přišla jsem do nemocnice s podezrenim na slepe strevo mela jsemsvadny teploty zvracela jsem a boli me v pravem podbrisku. Jenze dve a pul hodinycekani nez me vzali na ultrazvuk a dalsi trictvrte hodina na gynekologii n kterou uz jsem se s mymi nervy nedostavila. Nevim zda to ma cenu resit, kdyz jsou tak male.pry nekdy sami zmizi. Poradte prosim
anonym
| 13. 7. 2016 19:57
Ahoj holky, mám už v ústí od roku 2012, vždy byla malá 2cm a a menzesem odešla.. Nyní ji mám opět na 5,6cm a po men.neobešla. Doktor mě objednal na gyncentrum, ale lékař který me má vyšetřit na dovolenou a do srpna. Mám strach aby nepraskla a neměla jsem komplikace. Co si o tom myslíte? Mám být v klidu a počkat měsíc? A také ty ktrery z vás berou kyselinu listovou stloustly jste? Děkuju za rady!
anonym
| 13. 7. 2016 20:00
TO Anonym: omlouvám se za chyby telefon mně opravuje.. Ústí=cysta neobešla=neodesla
anonym
| 6. 7. 2016 13:30
Ahojte letos mi bude ctrnact let a ve dvou letech jsem mela rakovinu vajecniku, priskrceny vejcovod a cystu na vajecniku. Dosud tomu moc nerozumim ani nikdo jiny ale vim ze lekari rikali ze jsem mela na male a ze se to v takovych letech nestava spise ve 40-57 letech nebo vic. Neni to nic prijemneho, ale tak byla jsem mala a nevedela. Nevim jen tak jsem chtela rict ze i v tak nizkem veku to jde. Mam omezene zvedani tezkych veci a kdyz behavam ve skole tak mam zavrate, v deviti letech mi zacla menstruace a mam bolesti. Vajecnik mi odebrali a ten druhy mi pracuje za oba. Dekuji ze jste si to precetli zase se mi o cosi ulevilo
anonym
| 30. 4. 2016 08:13
Ahoj, psala jsem sem 10.10 a po kontrole teď v dubnu se paní doktorka divila,že cysty které tam byly na podzim už nejsou. Opravdu stačí B komplex a kyselina listová a vydržet dva měsíce polykat. Lída
anonym
| 27. 4. 2016 10:39
Muze cysta 6cm zmizet po 3tydnu
anonym
| 19. 4. 2016 18:46
Ahoj dnes mi doktorka zjistila cysty na jednom 5cm a na druhém 4 cm a na tom pravém se ji nezdá ze by tam byla jen tekutina docela me vyděsila zítra jdu na krev a pak prý antibiotika nebo laparoskopie chci se zeptat jak dlouho to vše trvá celý zákrok pobyt v nemocnici a pak neschopnost děkuji
anonym
| 21. 3. 2016 21:38
Ahoj holky,
i ja si již s cystami užila své. Před čtyřmi roky mě odvezla sanita s šílenou bolesti podbrisku do nemocnice, kde zjistili prasklou cystu na vaječníku. Poté me gynekolog začal více hlídat a dnes mam za sebou již druhou laparoskopickou operaci. Pokaždé se jim povedlo cystu vyloupnout a tak mam stále ještě oba "zdravé" vaječníky (to jen pro informaci a povzbuzení pro ty, které jdou na zákrok poprvé, ze ne vždy je musí hned vzít, záleží na druhu), ale uz mi začínají vyhrožovat, ze když jsem si neporidila do 34 let děti asi o ne nestojím a zda bych nezvazila možnost odstranění všeho...ufff...v tu chvíli jsem chtěla říci: Pane doktore, vy jste studovaný člověk, tak víte, ze si ho jako singl z prstu nevycucam!! :) Nyní jsem začala jist B-komplex, snažím se nestresovat a užívat život, tak uvidime zda se ty mrchy zase ukáží :)
anonym
| 13. 11. 2015 18:47
Ahoj holky..před víc jak týdnem mi doktor našel cystu na pravém vaječníku cca 67mm*45mm..píchnul mi Agolutin a že mám po menzes přijít na ulyrazvuk. Dnes jsem byla na kontrole. Cysta je tam pořád,zmenšila se na 52mm*40mm, vzal mi krev na markry a pak se uvidí co dál. Mám hrozný strach. Ale uklidňuju se,že pokud by to snad byl nějaký nádor,tak by se spíš zvěčoval nebo ne?
anonym
| 1. 10. 2015 14:29
Ahoj....
Nejméně 3 měsíce jsem chodila k nejmenovanému gykologovi,že mám velké potíže,bolesti a podobne.Nijak mě nevysetril a vždy mě odbyl s tvrzenim, že mě nemá co bolet,že jsem mladá!Na tento popud jsem tedy vyhledala jinou gynekolozku.A ta mi oznámila,že mám na vaječníku cystu a ,že pokud se mi po menstruaci nevstreba,musíme to řešit laparoskopii.Vzhledem k tomu jak dlouho už mě bolí,asi ani nedoufam,že se vstřebá.Znamená to tedy,že by mi vzaly i vaječník?
anonym
| 28. 8. 2015 23:03
Dobrý den...Tento měsíc mi vynechala menstruace, a tak se chci zeptat, jestli to může být kvůli mé cystě na vaječníku a nebo jestli je vůbec možné, že bych byla těhotná? Díky za odpověď!
anonym
| 28. 8. 2015 15:50
Ahojte,
závisí, aký druh cysty máte. Ja mám endometriálnu, t.j .naplnenú krvou. Je vstrebateľná, benígna. Keď mi ju zistili bola veľká 4x4 cm, po 2 mesiacoch sa mi zmenšila na polovicu. Musela som ale prestať športovať (aktívne som predtým cvičila 3x do týždňa, takže to pre mňa nebolo vôbec lahké), upraviť životosprávu a začala som sa samoliečiť bylinkovými prípravkami a čajmi. Pri tom treba byť dôsledný !!! Tieto cysty sú dôsledkom poruchy imunity, hormonálnej nerovnováhy. Za odbúravanie nadmerného množstva hormónov v tele sú zodpovedné játra. Ak nefungujú správne, aj hormóny zblbnú + ak máte stresy (práca, vzťahy s mužom atď), veľa to tomu nepomáha. Takisto ak sa stravujete zle, vela smažených, ťažkých jedál, sladkostí, sacharidov (pečivo atď).

Chcela by som Vám poradiť, aby ste začali zdravšie žiť, jesť vela zeleniny, vylúčiť sladkosti, kávu (4-5 šálok kávy denne spôsobuje nárast v produkcii hormónu estrogénu až o 70% !!!), alkohol.

Bylinky, ktoré mi pomohli:
shatawari - indická špargla - buď ako tabletky, alebo čaj - táto rastlina pomohla nejednej žene s cystami, je velmi protizápalový, berú ho onkologickí pacienti
echinacea - čaj - výrazne podopruje imunitu
rebríček (neviem český názov) - čaj - pozitívne vplýva na ženské veci, hormóny atď
koreň z púpavy - čaj - pijú ho onkologickí pacienti - výrazne protizápalový, proti tumorom, cystám, myómom
+ ja som brala wobenzym 5 tabliet 3x denne

toto som do seba cpala 2 mesiace odkedy mi zisitli tú cystu, na kontrolnom vyšetrení zistii, že je o polovicu menšia. Pokračujem ďalej v pití bylinkových čajov a ostatných vecí, ako som vyššie spomínala.

Cysty sa netreba báť. Je to iba reakcia na to, že vo vašom organizme nie je niečo v poraidku. Namiesto operácií by ste mali pouvažovať nad tým, čo vo vašej životospráve nie je správne, zmeniť životný štýl, dať sa do poriadku. Ide to aj prírodnými prostriedkami, len treba byť dôslený, neflákať to. Inak sa vám cysty môžu aj po dlhej hormonálnej liečbe a operácii, kedykoľvek vrátiť.
Držím vám palce !!! sama viem, že to neskutočne obmedzuje kvalitu života, mávala som častné zápaly pošvy, hrozné bolesti v podbrušku.
anonym
| 16. 9. 2015 22:35
Dobrý večer , mám jen takový dotaz , taky mně našli cystu a chtějí mi ji odoperovat , dali mi měsíc na to kdyby se náhodou ta cysta vstřebala. Jsem instruktor pilates , cvičím každý den třeba 3 hodiny , Vy tady píšete , že jste musela přestat cvičit , jak, že je to lepší neprovovozovat cvičení aby se ta cysta zmenšila ? Děkuji Daniela
anonym
| 8. 10. 2015 21:48
TO AnonymDobrý večer , má úplně stejný problém jako Vy . Dali mě měsíc jestli se cysta zmenší, ale opak je pravdou naopak se mi zvětšuje , takže už mám termín operace. Jsem také instruktorka pilates a nemohla jsem zas tak úplně necvičit . Říkám si , že kdybych třeba ten měsíc necvičila , tak by se cysta mohla vstřebat nebo zmenšit . Cvičením se asi stále prokrvuje a roste zajímalo by mě jak to řešíte Vy ?
Děkuji za odpověď a jestli můžete tak na e-mail
daniela.atelier@seznam.cz
Daniela
anonym
| 10. 10. 2015 21:05
TO Anonym: Mě na cysty před třemi lety doktor napsal Thiamin a Acidum Folicum , což jsou vitamíny B. Brala jsem je dva měsíce a bylo po cystách.Teď opět mě začalo bolet v podbřišku i v kříži,tak jsem si sama nasadila B a do druhého dne se to podstatně vylepšilo.Zkuste to Lída
anonym
| 12. 8. 2015 12:03
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu. V 01/2014 mi našli cystu na vaječníku. Gynekológ to nejak neriešil a tvrdil, že sa vstrebe. V 10/2014 som mala bolesti brucha a podrobila som sa vyšetreniam a taktiež ultrazvuku kde mi doktor oznámil, že mám cystu ( čo som vedela od môjho gynekológa, ktorý mi tvrdil, že sa vstrebe). Okamžite som asolvovala prehliadku u iného gynekologa a ten nariadil, že je nutne cystu odstrániť operatívne. V 12/ 2014 som teda absolvovala operáciu, kde mi odstránili cystu, vaječníky, maternicu a uzliny. Po histologii vyšli výsledky, že cysta bola zhubná a tak od 01/2015 - 06/2015 som absolvovala chemoterapiu, následne som prekonala trombózu, prešla všetky vyšetrenia na onkológii, kde vylúčili metastázy a pri kontrole u gynekológa mi opäť prišli na to, že mám pooperačnú cystu, ktorá sa vraj vstrebe. Dnes 12.8. po ultrazvuku bolo opäť nariadené cystu okamžite operatívne odstrániť. Na môj dotaz, či je to vážne mi bolo povedané, že sa to bude vedieť po operácii a histologii. Vyšetrenie na markery mám v poriadku, ale to bolo aj v tom 1. prípade a cysta bola predsa zhubná. Prosím chcela by som sa len informovať, je to normálne, že markery sú v poriadku a cysta zhubná? Ďakujem moc krát.
anonym
| 25. 7. 2015 23:50
Ahoj, je mi 20, (nikdy jsem nepotratila, děti nemám) a trpím na cysty. Vytvářejí se mi pravidelně po dobu 4 měsíců. Průměr kolem 3,5 - 4 cm. Týden před menstruací mám bolesti podbřišku a křeče, také mě doprovází plynatost (což je velmi trapné ve společnosti..) Antikoncepci užívat nemohu, jsem migrenička. Umí mi někdo poradit nebo se s tím nedá nic dělat jak mi tvrdí doktoři? Děkuji
anonym
| 29. 5. 2015 19:19
Dobrý den ....příznaky prasknutí části je bolet břicha a na zvracení...?.. Ale co potom ..ked to zachvilu přejde?
anonym
| 22. 4. 2015 14:19
dobry den zeny jemi 50 temer 5 let sem nebyla u gynekologa cas tak plynul ze sem si to ani nevedomila ze jeto tak dlouho take mam cystu 5cm v prumeru a po tri mesicnim cekani zda odejde sama stejne zitra nastupuji na laparo muj lekar meto doporucil vzhledem ktomu ze vubec nevi jak dlouho ji tam muzu mit kdyz sem tak dlouho nebyla na kontrole je mozne ze pujde i vajecnik ven mesicky mam skoro dva roky nepravidelne nekdy i vynechali myslela jsem ze jeto k prechodu a ono toto take mam strach ale nic jineho nezbyva jinak sem ok vice jak 30 let sem nemarodila tak to promne bude hrozne peklo
anonym
| 12. 2. 2015 11:03
Dobrý den,
je i 23 let a před Vánoci jsem byla na preventivní prohlídce kde mi doktor náhodně nalezl cystu 8*5 cm vlekou, divil se, že nic nebolí a že jdu jen na prevenci.
Nasadil mi prášky na vstřebání, které se používají po operacích a ještě Wobenzym.
Za 14 dní jsem šla na kontrolu,samozřejmně jsme měla zakázaný jakykoliv sport a to jsem před tím aktivně sportovala. Na ultrazvuku zjistil, že se cysta zmenšila ale nyní tam jsou 2 okolo 3 cm.
Dále čekám, nechce mě operovat, říká že při každé operaci se z vaječníku jakoby trochu uř ízne a kdyby měl operovat každou cystu vždy mohla bych také o vaječník přijít.
Jo a pravděpodobně se mi vytvořila v důvodu vysazení antikoncepce
Za měsíc jdu na další kontrolu ale začalo mě trápit špinění mezi cykly trochu se bojím, měla bych zajít raději hned? nic mě nebolí..
anonym
| 9. 2. 2015 02:11
Ahoj holky
Jsem tři měsíce naNovém Zélandu a už mého začátku mě trápí bolesti podbříšku. Mam zkušenosti se zánětel dělohy, zánětem močových cest, zánětem ledvin.. Ale tahle bolest je jiná, občas pěkně bodavá.
Šla jsem na CT s podezřením na ledvinové kameny, ale byla mi oběvena cysta na pravém vaječníku o velikosti 4x5 cm
Dokotor mi k tomu nic víc neřekl, vlastně mi to ani neoznámil. Dozvěděla jsem se to pak z lékařské zprávy. Takže jsem znovu zavítala k vysvětlení a bylo mi řečeno jen, že je to normální a že to se ženám dělá často.
Teď mě alespoň jeden týden v měsíci trápí vždy velké bolesti podbříšku. Hlavně na pravé straně, které vystřelují až do třísla a pupíku. Jnení to bolest trvalého rázu.. Chvíli jsem bez bolesti a pak to příjde tak že dokážu jen sedět..
Několikrát jsem byla u doktora s obavamí že je to slepé střevo, dělali mi doběry krve, spousta jiných odběrů.
V České republice bych normálně šla ke gynekologovi, bohužel na NZ klasická gynekologie není. Človék se na CT musí obědnávat, ject do velkého města a vše trvá dlouho.. Navíc to stojí obrovské peníze, tudíž nemohu navštěvovat každý týden doktora jen protože mam bolesti a myslím si...
Prosím máte ňáká zkušenost s bolestí cyst?
anonym
| 7. 9. 2015 22:57
TO Bara: Ahoj Báro, náhodou jsem teď narazila na Tvou zprávu.Jsem taky na Novém Zélandu a taky mám problém s cystami.Loni jsem měla endometriální cystu, se kterou jsem musela na operaci, předtím jsem byla úplně bez potíží. Po operaci jsem to zkoušela řešit přírodně,ale před odletem na Nz jsem raději začla brát hormony,které mi můj gynekolog doporučil.Měla jsem tady relatině pokoj,ale teď téměř o roce me začla bolet levá strana podbřišku i záda na levé straně a to celkem dost, chystala jsem se tady k doktorovi, ale jak říkáš, je to drahé a kolikrát ti ani nic moc neřeknou..Shodou náhod jsme teď zjistili, že si musíme udělat nový pas, tak jedem na měsíc domů a tam si zajdu na gyndu. Ale chápu tě a vím, jak se cítíš, jsou to stresy..Ale doufám, že už jsi ok a už si užíváš Zéland. Určitě to bylo tou cystou. A on ti ani neřekl, jestli je tam čirý obsah nebo ne?To by měl vidět. Měla jsem po té operaci ještě vodovou cystu, taky bolela, ale pak zmizela a bolesti přestaly..Ty velké bolesti jsi mohla mít hlavně v průběhu ovulace, ono to někdy tak dělá ,ještě když je tam cysta..A ty jsi na nz nebyla normálně na gynekologii?Ja jsem myslela, že to jde se objednat normálně ke gynekologovi, chtěla jsem to tak i udělat, ale už to nechám na doma..
evelinruzi...
| 21. 1. 2015 20:51
Cystu mi našli před 4 lety-tenkrát měla 4x3 cm.Chodila jsem každé 3 měsíce na kontrolu ultrazvukem a na kontrolu krve ,kde sledovali markry. Zkusila jsem užívat bylinkové čaje na cysty a kapky Gynex. Boužel cysta se stále zvětšovala.Letos už měla velikost 8x7 cm a již jsem s ní měla velké problémy- bolesti v podbřišku, tlak na močový měchýř atd. Musela jsem tedy na operaci. Operace proběhla laparoskopicky 15.1. v celkové anestezii u Apolináře v Praze.Je to krátká hospitalizace -druhý den mě již pustili domů. Cysta byla vedle levého vaječníku a tak mi po dohodě- jelikož ještě nejsem po přechodu- vzali jen tu cystu. Na břiše mám 4 ranky po operaci se stehy- nejvíc jich je v oblasti pupíku. Po operaci počítejte s měsíční neschopenkou a ještě s tím, že musíte asi 3 týdny čekat na výsledky hystologie.
anonym
| 19. 1. 2015 21:06
Ahoj,trpěla jsem na malé cysty,dělaly se mi po nitroděložním tělísku až mi doktorka doporučila hormonální antikoncepci,nechtěla jsem a tak jsem přečetla vče o cystách a nasadila bylinné čaje na pročistění jater a ledvin a za 3měsíce na příští kontrole zmizely,pouze jsem krvácela jak mi asi praskly,tak nezoufejte,jde to i bez operace.
anonym
| 12. 1. 2015 21:38
Já mám cystu velkou 28cm :-\ Vůbec žádné bolesti nemám, jen někdy nafouklé břicho a vážím 55kg...Doktoři straší s rakovinou, ale já jim moc nevěřím...Během 3 týdnů budu operovaná laparotomicky, nejprve se bude muset trochu odsát, pak vyndat a poslat na histologii...Prý budu v nemocnici jen 3 dny..Jsem po ultrasound, CT, krevní testy též dobré....Jen ty doktoři jsou vždycky takový tajnůstkáři...Nic se od nich nedozvím, tak hledám informace na internetu Vaječníky mi nechají a prý i dělohu, protože jsem mladá a chci mít děti...Takhle velká cysta prý nemá vliv na otěhotnění...Přeji všem hodně štěstí a nebojte se, ale hlídejte se....
anonym
| 9. 3. 2016 11:46
ahoj me nasly cystu 13 cm a rekl mi ze nevi jestli ho zachrani(ten vajecnik) a na druhem mam asi 5 cm
Eveeelin123
| 6. 8. 2018 17:49
TO Zaneta: Kde ti dělali laparoskopii tak velké cysty? Poslala bys mi jméno lékaře?
anonym
| 28. 12. 2014 14:11
Ahoj, potřebovala bych poradit, před 2 týdny mi odoperovali cystu na pravém vaječníku. Tak bych se chtěla zeptat jestli mám normálně v tělocviku cvičit nebo ne. Gynekolog mi nic neřekl a na internetu sem nic nenašla.
Avatar - ♥Jarka*Alice♥
♥Jarka*Alice♥
| 8. 1. 2015 18:57
TO Anonym: Tak já po laparoskopii cysty měla doporučený klid tři týdny.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
cudlik
15. 4. 2024 17:44
70217
helena.07
15. 4. 2024 14:30
11772
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video