BAP - maniodeprese - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

BAP - maniodeprese

Diskuze

anonym
| 22. 4. 2017 01:37
Tak přidám něco i já. Měl jsem přítelkyni s BAP. Pred par tydny jsme se rozešli.
Bohužel si nikdy nepřiznala, že má problém. Ale trápí tím své blízké okolí.
Ze začátku vztahu se stávalo, že když mně měli někam jít. Tak vše bylo v poradku a pak z cista jasna. Postel a plac. Byl jsem zamilovány a blbí k tomu. Takže jsem vždy to vydržel a byl u ní a snažil jí dostat do nálady.
Ke konci jsem si připadal, že žiji s 2 osobami. Jedna byla v pohodě. Milá holka.
Druha byla osoba. Zlá a deptající vas za úplné malichernosti,která vás sraží.

Poučení. Pokud v začátcích vztahu zjistíte toto poruchu u partnera. Prchejte. Tady Štastné konce nejsou.
anonym
| 10. 2. 2017 14:53
ahoj, máte někdo zkušenosti s vyléčeným člověkem? Mám přítele, zjistila sem že tim trpí, ale moc na něm nepozoruju příznaky, spíš vůbec......jsme spolu teprv krátce (cca 1,5 měsíce) tak by mě zajímalo co od toho čekat dál? Jinak léčí se, prášky bere, dokonce drží nějaký režimy spánku aby měl lepší náladu.....Upřímně sem milejšího a hodnějšího kluka nepotkala, tak mě děsí co tady píšou jiní za zkušenosti....
anonym
| 22. 2. 2017 15:59
TO noname:
No za 1,5mesice opravdu asi nic nezaznamenas..a jak dlouho o nemoci.vi?
anonym
| 17. 7. 2017 01:33
TO Anonym: tak nějak sem zapoměla odepsat a ted už je to půl roku, co sem s ním a žádné příznaky sem nezaznamenala, vlastně ani nevím jak dlouho tím trpí, ale už dost dlouho...přes zimu říkal že má deprese, ale neřekla bych že by na tom byl nějak špatně, vyrazili ho z vejšky, čím taky přišel o studenský víza, měl problémy s tim aby pomohl máme v cizině a do toho byla zima a málo světla (je cizinec, z californie, říkal že mu v ČR v zimě chybí dost sluníčka a má z toho špatnou náladu), no a upřímně mi přišel přiměřeně smutnej těmhle věcem....Nevyhýbal se lidem, chtěl chodit na různý místa, plánoval výlety, ale jo byl trochu posmutnělej.....tak nevim, trochu mi přijde jestli to u doktora nepřehání a jestli ho neléčí s něčím co nemá, ale doktor nejsem tak nevím .....rozhodně do toho co sem četla od jiných co touto nemocí trpí mi přijde že to má hrozně daleko.....
anonym
| 5. 5. 2017 15:08
TO noname: Také se léčím s bap. Dlouho jsem byla špatně diagnostikovaná, vršily se prášky. Zdálo se, že se přepracovávám,až jsem úplně zkolabovala. Teď už rok a půl vím,že jde o tuhle nemoc, a snažím se žít co nejnormálnějším životem, ale znamená to dodržovat režim dne, brát léky, chodit k psychiatrovi a ještě zvažovat, zda nenakupuju zbytečné věci , protože jsem v hypománii. Rodina mě podporuje a hodně chválí - já se snažím a oni někdy jen řeknou:"Mami, nemoc." A já zmlknu...
anonym
| 16. 1. 2017 10:17
Ahoj, trpim BAP a mam pritelkyni je mi jasne, ze nas vztah je ted trosku horsi. Obcas mne nalada zniceho nic prekvapi a jsem plna energie aoptimismu, mam velke plany a vize a nekdy se to z minuty na minutu zmeni a ja jsem protivna az zla.... a prot mne zajimaji vase pribehy, jak sezije lidem, kteri jsou ve vztahu s takto postizenymi,
Napiste mi prosim sve pribehx a zkusenosti na mail alerson@seznam.cz
anonym
| 15. 1. 2017 22:49
S nespavosti pouze u manie.Spal tak hodinu dve,podobne chovani lidi na pervitinu.Kazdy ma jinou formu teto nemoci,taky zalezi na tom,jestli dotycny nema přidružené jeste jine psych.onemocneni.Na tom se následně odviji i stupen nebezpecnosti vuci okoli.
anonym
| 27. 12. 2016 01:44
Radim od cloveka s BAP odejit.Pokud se chcete nechat dal nicit,zůstaňte.Chapu,ze milujete,ale koho?Kdyz dotycny ani nevi koho miluje a koho nenavidi,jednou tak nebo onak,jedno milej,podruhe agresivni.Ma slitovani s vama,jako vy s nim?Myslim,ze ne.Ja vydrzela rok a to jsme to nevedeli.A mame dite.Diagnostikovali nedavno po jeho silenych excesech..
anonym
| 29. 12. 2016 08:18
TO Denisa: dobry den... Pochopila jsem spravne, ze jste žila rok s člověkem, ktery ma BAP a dítě mate spolu? Vim, ze je to velice dědičné, ale trva, nez na to lékaři prijdou, take myslim, ze se to nedá diagnostikovat nejak brzy...
anonym
| 29. 12. 2016 18:10
TO Nevim: Dobry den,ano,zili jsme spolu a mame male dite.Nechci to tady vice rozmazavat,ale prosla jsem s nim peklem nez se to zjistilo.Ted mam klid,ale porad se s tim nedokazu smirit.Pokud chcete,napisi vam vice na vas email.Psala jsem zde pro ty,co vahaji co dal,vim ze he těžké,odejit,ale versinou to stejne tak driv nebo pozdeji skonci.
anonym
| 30. 12. 2016 00:13
TO Denisa: dobrý den... Úplně Vás chápu, take zde nechci psat nic moc konkrétního a zrovna u me je to tak, ze s tim bojujeme... Nekdy je to horsi, nekdy lepsi. Ale snazim se... Držte se a preji Vam at Vas v zivote potká jen to dobre..
anonym
| 31. 12. 2016 00:47
TO Nevím: To vy bojujete s tim vasim pritelem?podle nicku asi ano...cetla jsem co pisete,a jak jsem jiz rekla,nenechte se nicit,chapu laska je laska,driv nebo pozdeji to stejne na tomhle pohori,pokud se nechce lecit nemoc se bude zhorsovat a davejte si pozor aby vam jednoho dne neublizil,pak bude hned po lasce....
anonym
| 10. 1. 2017 10:49
TO Denisa: Máte naprostou pravdu, akorát nebojuji proti němu, ale snažím se jak mohu, abychom jeho nálady zvládali, vím, že mi nikdy nic neudělá to ne, raději odejde, než aby mi něco udělal. Takže bojujeme spolu proti jeho "nemoci" někdy je to horší, někdy lepší. Nepochybuji o tom, že s ním chci být, spíš hledám tomu, jak předcházet sporům... Je to na hlavu, ale pokud se rozejdeme,, nebude to v našem případě kvůli jeho nemoci. Teď máme těžké období, ale to jistě potvrdí každý kdo má BAP- podzim, zima je těžké na větší deprese. Těším se na jaro,léto jsem optimista a vždy se mám na co těšit, to mě drží a věřím, že bude lépe...

DOTAZ PRO VŠECHNY: jakou máte zkušenost s nespavostí u lidí trpících BAP?
anonym
| 3. 12. 2016 13:42
Jak uz mnozí víte, přispívám zde ve chvílích, kdy uz nevim kudy kam... Přítel je zrovna ve sve šílené depresi a ja jsem jen terčem jeho zuřivosti, at delam co delam, vse je spatne, nevim kde je chyba... Za tech par let co jsme spolu jsem mu přítelkyni, milenkou, kamarádem, služkou, poskokem a zaměstnancem, kazdy den běhám od rana do večera, abych splnila vsechny ukoly, ktere mi dal a stejne dostanu vynadano, ze ten a ten udělal spatne to s ja jsem to nevedela... Miluji jej a chci s nim byt, ale potrebuji vedle sebe partnera, ktery mi bude oporou a bude me milovat aspon z poloviny jako ja jej... Bydlíme spolu, spime v jedne posteli, ale vidíme se tak málo a jsme si tak vzdáleni...

Sama potrebuju psychiatra, protoze s takovou za chvili skoncim v blázinci... Jednodušší by bylo udelat za vztahem tlustou caru a jit z toho pryc, ale co bych bez nej delala, je to prvni chlap, pro ktereho bych dokázala dýchat...

Vsem kteří zažívají podobne pocity jako ja držím pesti... Ostatním radim, pokud maji jen kapku sily, běžte ze vztahu pryc, bude to jen a jen horsi...
anonym
| 21. 2. 2016 17:13
Ahoj všem také jsem si našla přítele s touto poruchou. Jsme spolu cca 6 měsíců. Poprvé se se mnou rozešel po 2 měsících a dnes je to tady znovu. Kvůli úplné kravině se naštval a řekl mi že už se nechce scházet. Je to pro lidi s touto poruchou normální? že se takhle jednoduše rozejdnou a pak se vrátí?
Já to také můžu řešit tak akorát práškem na spaní ( ovšem kdybych nějaký měla) a celé bych to nejraději zaspala. Je to dost peklo. člověk se trápí, obviňuje a přitom nic tak strašného ani neudělal.
anonym
| 5. 5. 2017 14:49
TO Beny: Ano, je to úplně možné. Jsem skoro 30 let šťastně vdaná a ve chvílích střídání nálad jsem schopná naplánovat, že se i s malou dcerkou odstěhuju, a další měsíc manžela miluju jako na počátku našeho vztahu. Vždy ho obdivuju, že dokáže být stále v pohodě. Často si své chování uvědomím až ex post, bohužel.
anonym
| 15. 1. 2016 18:54
Je to tady zpět...
Muj přítel s BAP mi vcera rekl, ze me ma plne zuby, at mu nevolám, nepíšu a zablokoval si me v telefonu, domu přišel kolem 1hod rano a nemluvil se mnou, dnes je kolik je k tomu patek a on ma údajně moc práce.

To vse jen diky tomu, ze jsem nestihla v jeho termínu kvuli sve práce vyzvednout co potřebuje, i kdyz rekl, ze to staci az druhy den a k tomu mu jeho maminka rikala, ze si myslim, ze je žárlivy.

Nemyslim si, ze na me žárli, dokonce si ani nemyslim, ze me miluje, kdyz mi toto dela. Kdo z Vas by nereagoval na SMS typu... Chybis mi potrebuji Te...
No, co dodat, od vcerejska mi neni dobre, jak se v teto situaci vubec chovat. Hmm, nenapadá me nic lepšího, nez uklidit, vzit si prášek na spaní a vse zaspat...

Prožívá tyto stavy a pocity nejistoty jeste nekdo?
anonym
| 25. 9. 2016 19:50
TO Nevim: ahoj. Zazivam to same jak pres kopirak. Akorad delsi dobu ,nekolik let .Jsem z toho uz vycerpana a premyslim,ze to ukoncene uz necham je to porad dokola.a ma cim dal krutejsi reci co me boli.Vsude ctu jit od toho je opravdu asi pravda .sama sebe nechapu ze ho muzu mit rada. Eli
anonym
| 3. 12. 2016 13:43
TO Anonym: omlouvam se, ze jsem nenapsala drive... Moc zde nechodím... Jak to u Vas vypada? Jak to zvladas?
anonym
| 11. 9. 2015 03:39
Žít s někým kdo trpí BAP je katastrofálně vysilující!!! nemocný člověk z Vás doslova "vysává" veškerou vaši energii. Žila jsem pár měsíců s klukem, který trpí touto poruchou. Když byl malý (7) zemřela mu matka. Normálního člověka to srazí, ale podle jeho slov necítil absolutně nic... pry ani nebrečel. Jak šel čas dál začal chodit se slečnou, které zemřela matka. A V TU CHVÍLI mu prý propukla nemoc. když viděl jak je z toho přítelkyně zdrcená uvědomil si, že on měl přece také takhle reagovat.... že to je "normální".... Bohužel BAP není jediná porucha, kterou trpí...! Po 2 měsícech soužití s ním sem si uvědomila, kolik lidí může být v našem okolí... což mě obrovsky vyděsilo vzhledem k tomu, že v mánickýh stavech byl silně... opravdu SILNĚ agresivní!!! Byla jsem fyzicky i psychickyy týraná... nenávidím ho za to!!!! ale na druhou sranu je mi ho strašně líto!!! žít s něčím takovým... to bych tady vážně radši nebyla!!! zničil tu klidnou vyrovnanou osobu, kterou sem byla za pouhé 2 měsíce!!! máte také s touto agresí při mánii zkušenosti?
vendysah
| 12. 8. 2015 07:48
Dobrý den,mám prosbicku...bapící co vy a ***?
anonym
| 27. 1. 2015 17:07
ŽE budu někdy psát na podobné stránky pro ženy, tak to bych si nikdy nemyslel Ale říká se, že sdílené problémy jsou menší problémy. Byť to třeba někomu pomůže...

Mám BAP... že je to svinstvo totálního rozměru už jsem několikrát zjistil. Počátek této nemoci byl extremní stres (diagnostikována rakovina mé mamkya po pár letech smrt bratra). Doteď jsem si myslel, ze depresivní ataka je horší... možná pro pacienta, nikoliv pro okolí. Podnikám... když mi je hodně zle, prostě nemusím nutně fungovat... odložím projekty, deleguji atd. Zavřu se do sebe, jdu fotit, píšu... zvládal jsem to. Prostě jsem věděl, že ta potvora za pár dní zase odkráčí. Nikdy jsem si nemyslel, ze manie je ten hlavní problém pro okolí. V manické fázi jsem vzteklej, nejlepší na světě, zahleděnej sám do sebe a ničím si vztahy, což se mi právě před pár dny stalo a já koukal doslova jako blbec... jako cože? Proč? Pak mi to samozřejmě došlo... nikdy jsem nechtěl medikaci. Jak už tu někdo psal... nechtěl jsem přijít o sebe, o některé svoje vlastnosti. Bral jsem BAP jako něco, co mě utváří a i mi hodně dalo... nadhled, vděk, přemýšlivost... ale ted mi došlo, že jsem kvůli BAP přišel možná o něco mnohem více... o vztah, kterého jsem si poprvé v životě opravdu vážil. Podotýkám, že mi není 15 a dokážu poznat poražené ego od zralé úvahy, že ona za to stála opravdu. Pochopil jsem, že to s BIPO přítelem asi není med... vím, že to z její strany dříve byla velká láska a přesto to nevydržela. Co byla první věc, když jsem po třech dnech byl schopen alespoň trochu fungovat? Nechal jsem si konečně napsat medikaci a brzy mám první sezení. Netuším, jestli kvůli ní... ale už nikdy nechci ztrati něco, co je svým způsobem cennější, než já a moje zvláštní osobnost. Držím palce všem... zvládneme to, nebo alespoň budeme bojovat
anonym
| 3. 9. 2015 21:51
TO Sova:

Kdyz ctu Tvuj prispevek, ktery jsi psal tak davno, chce se mi brecet... Po nekolika zivotnich chybach jsem poznala cloveká ktereho miluji z celeho srdce, dychala bych za nej, libala zem po ktere chodi... Proste je to ten s kterym chci zestarnout... Muj pritel ma BIPO, vedela jsem to na zacatku vztahu a jsem odhodlana s tim bojovat, zvladat zmeny nalad, byt mu oporou, byt pro nej vsim, stejne jako on je pro me...
Jen je to nekdy moc tezke pochopit, ze je schopen mi rict at mu dam pokoj, ze na me nema naladu, nebo od nej jen slyset co delam spatne a citit, ze ma na me zlost... Nedokazu vecer usnout s pocitem, ze na me muj muz nema naladu...ptam se, snazim se to urovnat a vzdy mu naladu jen pokazim tim, ze to nechapu, je nazlobenejsi a nazlobenejsi a ja s brekem odchazim do jine mistnosti... Hrozne me to nici a taky jej potrebuju, vse pisu ve zkratce, ale z pohledu zeny je opravdu tezke byt s clovekem, ktery vas jednou muse snist a podruhe posilat pryc... Sama bych v tyto tezke chvile potrebovala prasky stesti at mam silu pochopit to a jit dal... Take se nechce lecit, jedine co bere jsou silne prasky na spani, ktere stejne jiz nepomahaji... K lekarum a lidem celkove duveru nema, kdyz jej chci nekdy smerovat k pomoci ja, ma pocit, ze s nim manipuluji a nechci jej takovy jaky je...
No, je to ze me venku, je mnoho situaci... Z me strany nepochopenych, ale jsem si jista, ze at me v zivote potka cokoliv, bude to s nim...

DRZIM PALCE VSEM VZTAHUM
anonym
| 9. 11. 2015 16:27
TO Nevim:
Ahoj, Tvůj příspěvek je kopie mého vztahu. Dneska jsem vztah ukončila. Miluji svého Honzu, ale vím, že by mě zničil. Je to těžké, ale rozum zvítězil. Pamatuj na sebe. Ahoj Eli
anonym
| 2. 1. 2016 21:29
TO eli: ahoj Eli, moc tuto diskusi nesleduji, jen zrejme kdyz jsem uplne bezradna a citim se uplne sama. Musis byt velice silna osobnost, kdyz dokážeš odejít od cloveka, kterého milujes. Ja stale verim na zázraky a verim, ze mi ve sve manii vse oplati a užijí si jej, nebo jak nerada sobecka rikam- cekam na stav mánie, kdy mi svou depresi vynahradi.
Mame ted za sebou tezke období depresi, kdy jsem i ja potrebovala psychicky podržet a misto podpory jsem se dočkala jen vycitek, ze on potřebuje at ja jsem ta silna a ne at mu pridelavam starosti, ze jich ma dost ze sebou.

Nikdy, nikdy na me nevztahuje ruku, jen mi uz rekl tolik skaredych veci, ze jsem uplne psychicky vyčerpána, bere si mou energii, ale nedokážu si predstavit byt s někým jiným.

Zvykla jsem si na to, ze musi byt důkladně uklizeno, vse na svém miste, vim, ze potřebuje perlivou vyschlazenou vodu, ze mu rano musim uvařit kavu a prines popelnik a počkat az se probere at se jej mohu dotknout. Vim, ze doma musi byt vse co potřebuje at se nema duvod zlobit. Take vim, ze si nemohu stěžovat na nic co je kolem me, včetně prace, kterou mam. Proste vyžaduje dokonalost, tak se snazim to dodržovat..,

Nekdy to neklapne a ja v něčem selžu.., no a pak me ceka par dni vycitek a spatne nálady...

Je to tezke, bojím se, ze prijde nekdo, kdo mi da to co chci od nej. Lasku ve dne v noci, kazdy moment v životě, chci at žije pro nas, pro deti a me.

Je to tezke, pochopí to jen clovek, ktery v tom žije.

Mala rada: vzdy v tech nejhorších chvílích myslet na to krasne co mezi vami je, pekne vety, ktere vam rekne v manii...
anonym
| 5. 8. 2013 12:25
Ahojky lidi, myslím si, že moc řešíte vztahy a nemoci... Já žiju s otcem, který má rakovinu a teď jsem se seznámila s klukem, co se mi přiznal, že má maniodepresi a že užívá léky. Neberu je jako nemocný lidi, protože každý máme něco, každý si v životě prožil utrpení (a závidím lidem, kteří ne), nemoci. Beru je jako normální lidi... Já si myslím, že jsem psychicky zdravá, ale taky mám svůj týden, kdy si raději ,,zalezu do nory,, nemám náladu na nikoho a pak týden, kdy chci být ve společnosti a bavit se, ale to je prostě normální... A měla jsem přítele co byli psychický zdraví, ale dokázala jsem je vytočit, že mě chtěli někdy ,,zabít,,... A myslíte si, že teď se budu chovat jinak? Proč? Protože bych měla mít strach a ohledy?
anonym
| 7. 12. 2013 22:49
TO Lůca:

Ahoj Lůco a všichni ostatní, každý zvolíme nějaký způsob jak se s věcmi smířit..to proč lide řeši nemoci ..je to diskutabilní, buď se můžem tvářit jako že tu nejsou, ale bohužel na ty nemoci lidé umírají. Zaleži moc jak se k tomu postaví ti co tím trpí. Proč někdo na rakovinu zemře a někdo se vyléči? Je to o tom nepřipustit si to. toje rozhodnutí každého. Musím ale říci ačkoliv jsem a vždy jsem byla velký optimista jako ty..maniodeprese není jako rakovina ale jako kyselina. Podle mého se dá i vyléčit jako každý psych. problém, ale ne léky, ty fungují jen jako poklička na hrnci. Problém je pořad. Ale alespoň díky nim lidé dokáži fungovat ve společnosti, jestliže dodržují vše tak jak mají při léčbě. To není zrovna případ mého přítele. Zkráceně, dnes jsme spolu 2 a půl roku , teprve po roce, jsem se dozvěděla , že tím trpí a to při jeho manii, kdy se tedy se mnou rozešel, protože byl zuřivý a s nikým nevydržel..navíc si skoro nic z toho nepamatuje, byl to uplně jiný a zlý člověk..nikomu to nepřeji zažít..No neřekl mi to ačkoliv už měl manickou a depresivní přihodu od svých dvacetilet 3krátobojí, apak osm let klid. Takže si myslel , jako to ti lidé mívají ve zvyku, že už j o.k. a stzděl se za to. Když se díky lekum vrátil do normálního stavu, omluvil se mi, vše mi vysvětlil, a po půl roce jsme se k sobě vrátili. Teď je to další půl rok, ale i přes léky nebo jestli je to těmi léky mi přijde, že má velké výkyvy nálad, není to ten čověk kterého jsem poznala. Ikdyž do manie naštěstí ani do derese uplné nespadl. má sklony k závislostem a celkově je to dost vyčerpávající, asi záleží člověk od člověka.
No chtěla jsem tim říci, že se můžeš chovat jak chceš, ale to jak a co se stane, zaleží jen na těch lidech co to mají. Tak ti přeji aby tvůj přítel byl v klidu a dobře se mu dařilo..
anonym
| 17. 10. 2011 01:03
je to rakovina psychiky a já s ní musím a chci bojovat nechci to vzdát pokud vás zajímá můj příběh můžete se mi ozvat na mail patulinka@seznamc.cz
dotaz k maniodepresi
nelaa
| 29. 5. 2010 23:49
Prosim sdelte mi nekdo, mate pri BAP velke bolesti zad a kloubu, treba i otoky kloubu? Zvysene teploty, stavy, kdy nemuzete rano vstat, ale treba az ve 3 hod. trochu lepe je nekdy vecer komem 7 hod. Bolesti v krku, pocit ze omdlite, bila barva obliceje, rozmazane videni. Budu rada, kdyz odpovite. Dekuji mooooc. Priste napisi vic. ted uz nevidim moc.
anonym
| 17. 10. 2011 01:00
TO : chtěla jsem se zaregistrovat ale jaksi asi si s tím nevím rady trpím maniodepresí od roku 2005 možná trochu dřív těžko říct nikam jsem s tím nešla ale oficiálně potvrzenou ji mám od roku 2007 a slovo trpím je asi slabé slovo na to čím procházím. ano žít s psychicky nemocným člověkem je věc určitě velmi těžká možná nemožná tuto otázku jako spousta jiných zodpovězených nemám. nesnáším ji je jako cholera kam se hneš je za tebou bere sebou všechno jako velká vodaa já hledám únik ven a zpátky můj život jak mám radit jak žít s nemocným člověkem když sama nevím jak mám žít sama se sebou. ano všechno má svůj příběh a samozřejmě i ten můj pokud o něj budete mít někdo zájem budu velmi ráda už dlouho hledám komunitu lidí postiožených stejnou nemocí jako já. jmenuju se patricie

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video