Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 279 .. 558 .. 836 .. 1114 Další »
   
Řadit:
16705
příspěvků
Správce: rozalin
Kamarádka nemá fotografii.

Prosim o radu ,jak asi dlouho po operaci jste letěli letadlem? Máme zamluvenou dovolenou a nevím zda ji nemám rušit. Dekuji za vaše názory či zkušenosti.

Kamarádka nemá fotografii.

TO verdaberda77@seznam.cz:Dobrý večer. U mě to je,nebo spíše bylo ted už podobné,co se týče těch větrů.A unavená jsem taky stále.12.3.to je měsíc,co jsem po operaci laparoskop.Bude lépe,uvidíte.A co se týče toho bolení v podbřišku,taky je mívám..Ale to je prý normální takhle brzy po operaci..Taky jsem zvyklá spávat na břiše,ale bohužel to ještě nejde.Muzsíme vydržet.Tak se mějte zatím a vydržte:))

Kamarádka nemá fotografii.

Ahoj. Děkuju za reakci.Tak už je to ohodně lepší.Já si koupila docela obyčejnou Šaratici a pomohla.Je to o mnoho lepší.A jinak ohledně toho cvičení.Zkouším už pomalu rotoped.Ale je to asi brzy.12.3. jsem teprve měsíc po operaci.Zkoušela jsem 15. min.ale břicho bylo cítit.Tak nevím,li ještě počkat..Jinak ano,byla jsem laparoskop...

Kamarádka nemá fotografii.

TO marketasvarc@seznam.cz: Osobně doporučuji čípky cicatridina, navíc jsem užívala antibiotické čipky asi týden po propouštění co mi napsali v nemocnici. Do šesti neděl je asi možné čekat lecos... tělo se čistí. Ale krvácení žadné , ani výtok. Někdy je možné zakrvácet slabounce, to je tím, jak se uvolní stehy.

Kamarádka nemá fotografii.

TO verdaberda77@seznam.cz: Zdravím, ahoj :-)
stav, který popisuješ je v normě, opravdu. Bolest a únava do šesti neděl byla, ale pak se to rychle otočilo. Na břiše jsem spala dobře až po dvou měsícich a byla jsem operována laparoskopicky. Já fakt můžu řict, že to šestinedělí je skutečně, přesně tak,,, do té doby to chtělo klidnější režim, sice jsem do práce naskočila už za tři neděle, ale jen do kanceláře a na pár hodin. Ani cesta autem mi nedělala dobře. Vydržte, bude jen lip. Ivka clamp

Kamarádka nemá fotografii.

TO verdaberda77@seznam.cz: Dobrý večer,já ve středu byla měsíc po operaci hysterektomie,zákrok byl řezem,a můžu říct,ze jsem na tom podobně jako Vy.Také jsem si myslela,ze po měsíci budu už fungovat aspoň na 85%,ale řekla bych ze je to tak na 60%,dva dny se cítím dobře,a další den me poboliva v podbřišku většinou na levé straně,někdy je ta bolest stipava az tahava jako by me tahal steh (nevím jestli je to možné,ale nevím jak to popsat),doma dělám běžné veci,které mi trvají déle,než normálně,takže hodně polehavam,jsem rychle unavená,při procházce po chvíli jdu do předklonu,neboť me začne tahat břicho,takže chodim jako důchodce :-[ ,v týdnů jsem byla na kontrole,vše jsem doktor.popsala jak se cítím,říkal ze se to ještě hojí,tak tomu dávám ještě čas,na břiše také ještě nespavam,a Těším se az to bude možné ,snad jednou, ;-) ,jinak při jakémkoliv otáčení se také stále budim,tak nevím jestli jsem Vas tímto aspoň trochu povzbudila,ze v tom nejste sama,tak vydrzme a verme,ze bude lépe flower Marketa

Kamarádka nemá fotografii.

Dobrý večer. Konečně jsem našla nějaké stránky o hysterektomii. Zítra to bude měsíc co jsem po operaci. Po pravdě jsem si myslela že v tuto dobu budu už o.k. Bohužel jsem stále unavená. Zvládnu s manželem dojet na nákup,ale po půl hodině se vleču ,jak šnek. Dost mě trápí větry. Hlavně ráno to jsou strašné křeče než to projde :-) . Také výtok z toho jsem špatná. Používám rozalgin,ale zatím bez změny. Ale na co se chci optat. Přes den mě občas bolí v podbřišku. Nic strašného, ale v noci jsem z toho již zoufalá. Neumím spát na zádech. Takže když usnu automaticky se otáčím na bok. Nevím jak dlouho tak spím,ale vždy mě vzbudí bolest břicha až to pulzuje dolů. Takže mě to vzdubí a celý zbytek noci se převalují s bolestí. Za jak dlouho se vám vše zahojilo a šlo spát na břiše?

Kamarádka nemá fotografii.

TO svaca.s@seznam.cz: ahoj no to je divné, mě v nemocnici chodila už den po operaci sestra a domů jsem dostala leták se cviky. Je to jednoduché, ležet na zádech a zatahovat spodek, opakovat 15x aspoň 2krát denně, dále vleže zvedat pánev zatáhnout a vydržet pár vteřin, po pár dnech cítíte, jak krásně zatahujete, no a a pak vestoje, držet se židle a podsazovat pánev, to dělám v kanceláři :-) :-) Nebo stačí v autě, když stojíte na křižovatce tak zatahovat :-) :-) myslím, že to cvičení je hrozně důležité, aby se vytrénovalo svalstvo. Já běhám, trošku jsem se toho bála, aby to nevadilo, ale lékař mi to doporučil, že naopak běh je dobrý. Když jsem dělohu měla a velkou, běhala jsem pořád, hlavě ty poslední měsíce, kdy to zlobilo hodně, několikrát v noci jsem chodila na wc, dneska spím celou noc. Šestinedělí po operaci jsem fakt cvičila denně, teď po půl roce skoro od operace, už na to trošku kašlu ,,,ale cítím se opravdu dobře a pravidelně běhám. Držte se . Ivka :-) :-)

Kamarádka nemá fotografii.

TO itaubrova@seznam.cz: Mockrát děkuji, to je velice cenná rada, moc si toho vážím,mě teda v nemocnici neřekli nic. Ani pořádně nevím jak to pánevní dno cvičit, něco jsem našla na internetu, tak se snažím, ale nevím zda to dělám dobře. Ale opravdu Vám moc děkuji :-)

Kamarádka nemá fotografii.

TO svaca.s@seznam.cz: Není vůbec zač, klidně pište na mail:-) mě akorát v nemocnici poradili koupit vag. čípky cicatridina ty jsou fakt super, brala jsem je dvě balení, nejdřív denně a pak když jsem cítila diskomfort. Vřele doporučuji. Sice jsou docela drahé ale dělali mi moc dobře, hlavně teď odpočinek a cvičit pánevní svaly, aby se to všechno zpevnilo :-) :-)

Kamarádka nemá fotografii.

TO itaubrova@seznam.cz: Děkuji za odpověď a rady,:-) těch informací z nemocnice není mnoho. :-(

Kamarádka nemá fotografii.

TO svaca.s@seznam.cz: Jinak do práce jsem šla tři neděle po operaci, ale za stolem jsem vydržela pár hodin. Pokud můžete hodně polehávejte, chce to klid, malá procházka a ležet. Břicho si samo řekne. Mě poloha vleže tedy dělala dobře, do šesti neděl byla i únava. Pak už dobře. Osm týdnů po operaci jsem začala pomalu sportovat, ale to je hodně individuální. Tři měsíce po operaci běhám 3-4 týdně 7-9 km. Jde všechno :-)

Kamarádka nemá fotografii.

TO svaca.s@seznam.cz: Dobrý den, pokud Vám ponechali vaječníky hormonální hladina se nezměnila, budetet se cítit jako dřív, nebojte. Tři týdny jsou brzy. Já osobně jsem měla problémy s větry, ty umějí bolet pořádně. Jinak jsem po zákroku už skoro půl roku a o břichu vím když jde změna počasí, jinak sportuji a cítím se rozhodně líp než před operací. Vydržte, ono si to sedne, za šest neděl budete úplně jinde :-) Já mívám předmenstruační syndrom hodně výrazný, prsa bolí tak moc, že mě to i budí v noci. I po operaci přesně poznám kdy má být menses a ovulace. S tím se dá žít, s krvácením tři týdny v měsíci ne :-) osobně mě zklidní bylinky ze zahrádky, meduňka, mateřídouška, heřmánek. Nebojte bude líp, ještě zdaleka nejste zhojená. Ivana

Kamarádka nemá fotografii.

Dobrý den, jsem 3týdny po LAHV, vaječníky ponechány,je mi 45 let, necítím se moc dobře, hlavně v noci mívám bolesti břicha a stavy jako před menzes, bolestivá prsa, noční pocení, bušení srdce, třes, nespavost...mívala jsem to i před operací, ale ted to je silnější. Máte některá takové potíže? Jak to řešíte? Děkuji

Kamarádka nemá fotografii.

TO maaraakovaa@seznam.cz: Jinak pávnevní dno jsem cvičila se sestrou už v nemocnici a cvičím stále, jsem pět měsíců po, a posilování břicha po měcíci, pomalu, 8 týden po operaci už normálně.

1 2 3 4 .. 279 .. 558 .. 836 .. 1114 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění