Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 282 .. 563 .. 843 .. 1124 Další »

Řadit:
16853
Kamarádka nemá fotografii.

TO nadeje5555@seznam.cz: Děkuji za reakcí. Já nakonec začala Angeliq brát, ale po dvou týdnech začaly nevolnosti, přestala jsem jíst, zhubla jsem 5kg. K tomu šílená deprese, opět jsem nespala. Už předtím jsem brala Paroxetin (antidepresivum),zatím ani po zvýšení dávky to není o moc lepší. Takže jsem se rozhodla hormony přestat brát. Zatím netuším, co bude dal, musím na gynekologii i na psychiatrii co nejdřív.

TO nadeje5555@seznam.cz: Bohužel máte pravdu :-(

Rozarka81 Poslat vzkaz | 31.12.2018 21:37

TO Sára 73:
Ahoj Saro, vsimla jsem si az ted po upozorneni. Omlouvam se :-! Odpovim. Rozarka

TO Rozarka81: viz rekce 31.12.2018 - nadeje5555...

Dovolím si reagovat - je mi 58 let, hysterektomii jsem podstoupila také v 50 letech (myomy). Čas nevrátím, ale tuto operaci (dnes se již kvůli myomům neoperuje, a když tak vaječníky jsou ponechány, odebere se vzorek a ženy se sledují) bych dnes již nepodstoupila!!! Jen v případě, že bych měla onkologický nález. Vaječníky hrají v životě ženy i po menopauze velkou roli. Bohužel nejsme všechny lékaři dostatečně informováni - gynekolog to tenkrát viděl ze své strany - po operaci jsem začala mít potíže s imunitou, beru léky na štítnou žlázu, srdeční arytmie - prostě najednou je vše jinde. Vysychání kůže, sliznic, zhoršení zraku - to jsou jen „maličkosti“. Zkoušela jsem bez substituční léčby - deprese, začala jsem užívat Estrofem (beru ho již 7 let), u užívání hormonů je důležitá pravidelná kontrola prsů. Přírodní doplňky mi nepomohly ... bez Estrofemu nevím, co by bylo dál.Doporučení - prosím, děvčata, než budete souhlasit s operací - hysterektomií - zjistěte si i negativní dopad, čas zpátky nevrátíte.

Sára 73 Poslat vzkaz | 30.12.2018 20:33

TO Rozarka81: Ahoj.
Posílala jsem soukromou zprávu. Nedošla?
Sára

Rozarka81 Poslat vzkaz | 28.12.2018 20:28

Dobrý den, 7.12.2018 jsem absolovala laparoskopickou myomektomii (odstranění 5 cm myomu ze zevní strany dělohy). Nemocnice u Apolináře. Operoval docent Michal Mára. Průběh velmi podobný, který popisovala paní Gabulinka v říjnu 2018. Nástup 6.12, výkon 7.12., propuštění 8.12. Byla to moje první operace a vše dopadlo nad očekávání dobře. Nastoupily jsme tři, já šla jako první v 8.00 hod ráno (jupí :-)). Zhruba v 9.45 hod jsem se probrala na JIP a už do večera nespala. Po anestezii žádná nevolnost, motání hlavy, zimnice, bolesti od plynu. Žádné krvácení. Vím, že je to hodně individuální. Pár hodin mě pobolíval podbřišek, nic zásadního a dostávala jsem kapačku proti bolesti. Na noc opiátovou injekci. Pár hodin mě monitorovali a po odpojení jsem si mohla hrát s mobilem. Pravděpodobně pro tento nekomplikovaný pooperační stav jsem jako jedna z mála vyfasovala na JIP večeři i snídani :-)) . Vadila mi jedině zavedená cévka, kterou jsem měla až do druhého dne do rána. Ráno snídaně, WC, snídaně a šup domů. Pooperační období také bez problémů. „Nejhorší“ byl ten první den /den propuštění/ při pohybu z/do postele (tlak na jizvy), při ležení jsem nic nepříjemného necítila.. Od druhého dne v pohodě. Zhruba třetí den se objevil hematom v podbřišku. První týden jsem si pomáhala analgetiky. Ne ale pro velkou bolest, spíše pro nepříjemný tlak (i kvůli tomu hematomu). Na WC jsem šla sama čtvrtý den. MS dorazila v termínu. Druhý týden jsem skoro nevěděla, že jsem na operaci byla (při dodržení klidového režimu). Samozřejmě na nějaké tancování /sport to stále není. Přidám dobrou radu. Pokud u Apolináře cokoliv doplácíte a den propuštění /= úhrada platby/ připadá na víkend, počítejte s platbou bankovní kartou přes automat (sestry rády nasměrují).. Pokladna je o víkendu zavřená. Já si objednala antiadhezní gel (Hyalobarrier gel). Cena cca 3 500 Kč.

Havala Poslat vzkaz | 28.12.2018 17:36

Ahoj holky, moc Vás prosím o vyplnění tohoto anonymního, krátkého dotazníku na téma vliv hysterektomie na život ženy. O:-) O:-) Z této diskuze jsem čerpala otázky do dotazníku. Výsledky výzkumu Vám sem pak dám k dispozici. Výzkum dělám do bakalářské práce, která bude věnovaná ženám, které jdou na hysterektomii. Vaše odpovědi mi hrozně moc pomůžou. Děkuji :-*

https://goo.gl/forms/0Tbs5oV6cqCKmCaW2

TO zuzana-foltynova@seznam.cz: tak takový problém jsem tedy neměla, spíš jsem musela několik dnů po návratu domů použít projímadlo Lactulosu, abych mohla na WC jít a nemusela tlačit, před čím mě varovali před propuštěním. A břicho mě bolelo jen trošku a jen asi týden po operaci. Ale každá to máme jiné.Jen se obávám, že jít třikrát denně takový „maraton“ není úplně dobře. Já jsem třeba dostala doporučené tři týdny proležet a pak pozvolna. Byla jsem na operaci 16.10.2018 a když jsem šla 1.11. na jeden den do práce si pro papíry, abych mohla dělat z domova, tak jsem toho měla docela dost. A ty takto běháš 3x denně. Raději fakt opatrně, nemohl by tě někdo na čas s venčením zastoupit?

Ahoj všem,
19.12.2018 jsem byla na LAVH, po operaci druhý den dopoledne šílená bolest hlavy a zvracení až do 21.12.
Od 23.12. Jsem doma, nyní už sama. Musím se psem 3x za den na venčení, schody do 4 patra. Břicho pocit jako při MS. 25.12. jsem si musela doma udělat klystyr, nemohla jsem se vyprázdnit, nemohla jsem zatlačit. Nyní už je to lepší. Nicméně nikam nemůžu, protože asi 10x za den najednou z ničeho nic křeč, bodava bolest, musím letět na WC na velkou. Chci se jen zeptat, kdy asi ten tlak na konečník zmizí a kdy se zhruba ustali ta velká potřeba? Chodila jsem vždy jen ráno, max jednou odpoledne, ale tohle je dost omezující. Klid na lůžku dodrzuji, ale ráda bych i ven na procházky. Děkuji všem za poznatky.

Dobrý den,
Je mi 30let a před 2tydny jsem prodělala hysterektomii s přední plastickou a síťkou na zadní stěnu. Po porodu jsem měla utržené všechny vazy držící delohu a močový měchýř, kde již došlo k neuplnemu výřezu dělohy, těžké retrokele a cystokela. Propuštěna jsem byla po 12dnech. Museli mi znovu vracet cevku, jelikož jsem se nemohla vycurat a v mechyri zůstával stále přes 500ml. Bohužel i po propuštění nemohu pořádně čůrat, lze to jen trochu ve stoje, řeže mě to a tlačí v podbřišku a nedochází k úplnému vyprázdnění... Stále beru antibiotika, ale zánět tam snad nebyl... Mohu vědět, zda měl někdo stejný problém a jak to dopadlo? Děkuji Michaela

TO ivana.k88@seznam.cz:S tím padání vlasú ne,ale prsa mě bolívala hodně.Jsem 3 roky po operaci,a už dobré.

Máte stim některá zkušenost?

Zdravím, jsem 3 měsíce po hysterektomii vaječníky ponechany. Před týdnem mě ale začali dost bolet prsa (jako bych měla začít kojit) a stim i padat extrémně vlasy. Mám strach že budu do nového roku plešatá

Dobrý den, jsem 5týdnů po hysterektomii, vzali mi dělohu i vejcovody a dělali plastiku přední stěny poševní. Včera jsem byla na kontrolním vyšetření u gynekologa, kontroloval mě vaginálně a dneska se mi objevil hnědý výtok. Je to normální nebo mám jít na pohotovost? Nemohl mi gynekolog porušit ty stehy? Děkuji za odpovědi

1 2 3 4 .. 282 .. 563 .. 843 .. 1124 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění