Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 281 .. 562 .. 842 .. 1122 Další »

Řadit:
16819
Kamarádka nemá fotografii.
Rozarka81 Poslat vzkaz | 11.10.2018 18:37

TO Sára 73:

Ahoj, jéé to budeš moc hodná. Vážím si toho. Přeji hodně štěstí. :-) ;-) Já bych šla raději taky teď než v době adventu. Tak snad budu do Vánoc v pohodě :-\

Sára 73 Poslat vzkaz | 11.10.2018 07:00

TO Rozarka81:Ahoj. Napíšu Ti koncem října. Budeš to mít z první ruky. Já jdu na myomektomii 23.10.... :-)

Rozarka81 Poslat vzkaz | 10.10.2018 20:29

Ahoj všem, dovoluji si do tohoto tématu vstoupit a prosím o informaci, zda má některá z Vás zkušenost s myomektomií /odstranění myomu z dělohy/. V prosinci mě čeká laparoskopická myomektomie pro 5 cm myom. Myom za poslední 2 roky zdvojnásobil svoji velikost. Jsem bezdětná a děti určitě plánuji, aktuálně bez partnera, věk 36. Jsem z Prahy. Akutní problémy žádné nemám. Doporučeno další sledování nebo odstranění. Navzdory strachu (moje první operace a anestezie) nechci nic odkládat. Myom jistě sám nezmizí, spíše poroste a může ohrozit těhotenství v budoucnu. Navíc riskuji, že v budoucnu nepůjde myom pro svoji velikost odstranit laparoskopicky. Operace naplánována u Apolináře u docenta Máry. V tuto chvíli brouzdám internetem a snažím se najít odpovědi na moje dotazy. Prosím o jakékoliv zkušenosti s tímo typem zákroku. Moc informací k myomektomii na internetu není. Zajímá mě úplně vše, od příjmu až po odchod z nemocnice, celkové pocity, návrat do práce (pracuji v kanceláři) atd. Předem děkuji za informace :-) Až budu mít za sebou, ráda se o zkušenosti také podělím.

TO sarkavondrova@seznam.cz: Šárko, díky za pokus o uklidnění, jsem hrozná, manžel by měl mít svatozář, že to se mnou vydrží. Mám přes sebou moji mámu, která na operaci byla v roce 1987-tehdy jak jinak než břichem a celé to velmi špatně snášela, hodně i přibrala, sex tedy nevím, ale vím že nastaly velké potíže s osteoporózou, hormonální apod. Teď si trošku připadám jako myška v krabičce-hledá skulinu jak ven a nic nenachází. Moje realistická půlka ví, že to jinak nepůjde, panikář ve mě si vybavuje všechny ty nehorší varianty, co jsem na diskuzích četla a chtěl by vycouvat. A jak naschvál, krvácení ustalo. Ale měla jsem poslední menses 18 dnů. Uznávám, že je to dlouhé a obtěžující. Odložením operace nic nevyřeším, navíc, mám termín i velmi výhodný vůči mé práci. Měla jsem štěstí i při objednání na operaci-19.9. jsem byla na objednání a 15.10. jdu. Ale to zase promluvil ten realista :-) Když píšeš, že jsi slabá-projevuje se to únavou? A neřekli ti, jak dlouho by to mělo být? Já se přiznám, že i po ablaci jsem polehávala jen dva dny a zase byla v pohybu.
Tak přeji, aby se ti to rychle hojilo.

TO dominika3398@seznam.cz: Dominiko, tak něco na uklidnění.Byla jsem v tvé situaci ještě před týdnem. Dnes jsem 5 dnů po operaci a druhý den doma. Byla jsem bez komplikací a tak jsem ukecala mudr a třetí den po operaci mě pustil. Není čeho se bát, on ten strach je větší neje potřeba.Já byla v klidu ,ale asi jsem se vnitřně bála a den před operací mi neskutečně začaly padat vlasy. Dám sem odkaz na video na které jsme náhodou včera narazila.Co se týče stavu po operaci, jsme každá jiná,ale byli jsme na pokoji 4 a vše téměř stejně.Bolest jen ten den po operaci, ale dostávali jsme léky na bolest, tak že jen pár minut po zákroku , než si nás zase napojili na Jipce. Druhý den už dobrý, léky na bolest jsme dostávali celý tři dny.Kdo nechtěl , nedostal. Mojeděloha byla hodně velká , povedlo se jí dostat vaginálně .Jen se mi špatně sedí a tvrdém povrchu.Ale to je prý ok. Jinak doma už bez léků, bolest žádná , jen jsme slabá. A co se týká polohy ny „koníčka“ po operaci ... nevidím důvod proč by to nemělo jít. Video : https://ona.idnes.cz/michal-mara-3d-laparoskopicka-hysterektomie-fzj-/zdravi.aspx?c=A140701_155847_zdravi_jup :-)

TO okatypavel@seznam.cz: No, budu doufat, že to bude stejné. Jak se mi blíží termín, tak mě chytá panika.

TO dominika3398@seznam.cz: Za mě,po operaci se sexuální život nezměnil,spíš naopak.Nemusím se bát že zase začnu krvácet.Vždy jsem byla jak na trní.

Ahoj, na vaginální hysterektomii jsem objednaná za měsíc, vzhledem k věku, je mi 51, jsem souhlasila s odebráním vaječníků, navíc máme rakovinu v rodině, tak pro jistotu. Po čtyřech letech špinění, krvácení, nakonec ablaci endometria-ta nepomohla a nyní již skoro 3 měsíce opět špinění a krvácení to dospělo k tomuto řešení. Bylo mi řečeno, že by vše, vzhledem k velikosti mělo jít právě vaginální cestou, přečetla jsem si postup, no přiznám se, že mě polil pot. Když si člověk přečte, že ho uvnitř rozstřihnou, pak zašijí... Chtěla bych se zeptat, ze zdravotních důvodů praktikujeme sex v poloze, že jsem já nahoře. A děsím se, že po operaci to již nebude možné. Samozřejmě, že počítám, že zahojení trvá, že to nejde nijak uspěchat, ale zkusily jste to prosím některá. Omlouvám se za takovou otevřenost, ale opravdu se hodně bojím, aby nám operace neukončila i náš sexuální život.

TO Eveeelin123: Ahoj já měla zákrok v dubnu a mě doktor po kontrole v 6 týdnu řekl, ze se mám pouze sprchovat a koupat jenom v moři (slaná voda desinfikuje) prý . Bazén i vanu mě nedoporučoval až v srpnu když jsem šla na další kontrolu, tak dovolil. Jinak se píše po sestinedeli, ale já poslechla a zatím bez zánětu. Byla jsem rada, ze jsem to dodrzela ;-) i když letošní léto bylo fakt krusny 8-) za mě drz se rady lékaře, je zbytecne nějak riskovat. Hezky zbytek léta

Eveeelin123 Poslat vzkaz | 11.9.2018 22:51

Holky, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po zákroku jste chodily plavat?

TO ivetastudynkova@seznam.cz: Ahojky, tak wobenzym jsem také brala a byla jsem s ním moc spokojená. Beru ho i na imunitu jednou do roka a dobrý. Takže rozhodně doporučuji.

Holky mate někdo taky problémy s pribiranim? Já od dubna přibrala 6 kilo Vaječníky mám, hormony funguji a stejně kynu :-\ už jsem z toho zoufalá, jsem zvědavá kdy se to zastaví. Přeji všem krásný zbytek léta ;-)

TO ivetastudynkova@seznam.cz: Ahoj taky jsem brala Wobenzym a musím říct za mě dobrý . Byla jsem na hystero v dubnu a jsem úplně OK žádné problémy až na ty kila

helena.07
helena.07 Poslat vzkaz | 7.9.2018 12:37

TO ivetastudynkova@seznam.cz:Wobenzym jsem brala po operaci .A i teď většinou po zimě si koupím to malé balení .Mě tedy určitě polepší.
Na Obilňáku jsem byla -jenže už je to dlouho.Tenkrát jsem měla štěstí na výbornou paní doktorku.Byĺa ochotná vstřícná ,krásně mi všechno vysvětlila a i dlouho po operaci jsem k ní chodila na kontroly.Poradila mi i dál do života.Jestli tam ještě je paní doktorka Višňová-vřele doporučuju. Ono je potřeba nejen odborník ,ale i lidský přístup.Přeju ti ,aby všechno dobře dopadlo operace i pak další život.

Ahoj holky,tak jsem další koho čeká hysterektomie.Chci se zeptat brala jste některá Wobenzym??A náhodou nebyla jste některá v Brně na Obilňáku??

1 2 3 4 .. 281 .. 562 .. 842 .. 1122 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění