Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 278 .. 555 .. 831 .. 1108 Další »

Řadit:
16620
Kamarádka nemá fotografii.

TO evelin.ruzickova@seznam.cz: Jeste prosim,to se dela spodem,nebo laparoskopicky...a to je narkoza s intubaci,tj.s tou trubkou do krku?potom se asi ani neda sedet...dekuji za zpravu. :-( devil :'(

TO evelin.ruzickova@seznam.cz: kde Vám to dělali?

TO kremez@seznam.cz: Operace se vůbec nebojte- oproti hysterektomii je toto lehká operace. Je sice s velkou narkózou s jedním dnem na jipu, ale bolesti jsem měla jen jeden den, když sešité stěny přišly k sobě. V nemocnici jsem byla 4 dny a pak je klasické šestinedělí, s tím , že nesmíte zvedat víc jak 2 kg a pak již napořád do 5 kg. Raději to neodkládejte a na plastiku běžte- mě opravdu pomohla ! ;-)

TO evelin.ruzickova@seznam.cz: Dobrý den, jak probíhá plastika zadní stěny a jak to vypadá po operaci.. je to s velkou narkozou? čeká mě to také, jsem 3 roky po celkové hysterektomii a plastiku mi neudělali, také mě to povolilo... prosím o zprávu. děkuji

Ahojky všem,jsem 3 dny po LaHV +plastiky moč.měchýře a poševní.Operace proběhla v pořádku.Prvních 24 hoď. Tlaky v podbřišku bolest docela nepříjemná,ale dá se to.Druhý den vyndán dren a cévka a jsem úplně ok.Na tanec to není :-D ,ale cítím se dobře.Takže pokuď vás cokoliv trápí nebojte se a běžte.A po operaci opravdu klid a odpočinek do práce tak za 2.měsíce.Nic nepodceňovat.Hodně sil a zdraví všem. ;-) hlavně nic neuchvátat.

TO klaklim5@seznam.cz: Operace je laparoskopicky,nebo vaginálně.Prý se rozhodují až na sále.Lepší je laparo.U mě trvala 2 hod.Byla laparo,a vaječníky ponechány.

TO okatypavel@seznam.cz: Hm, já bych mohla mít volno jen pár dní max. Ale jsem zvyklá po operacích hned dělat, tak bych nějak dala snad i tohle. Potřebuju se zbavit problémů co mám a tohle mi přijde jako docela rozumné a i fungující řešení. Děti už mít nechci a kor ne po téhle zkušenosti a když by mi to pomohlo od dalších potíží tak nevidím důvod proč to prostě nepodstoupit. Jen nevím jaký jsou způsoby a jak dlouho trvá operace a tak. Nemám moc koho se ptát.

TO klaklim5@seznam.cz: Je pravdou to,co píše pisatelka pode mnou.Pořádně zvážit odstranění dělohy.Samozřejmě,jsou diagnozy kdy není vyhnutí.Mě to doporučovali na hematologii,kde jsem chodila kvúli špatné krvi z nekončícího a nadměrnému krvácení.Pak v nemocnici,kde jsem byla 6 krát na kyretáži.Podstoupila jsem všelijaká vyšetření,aby se přišlo na příčinu problému.Na nic nepřišli.Jak už jsem psala.Jsem bez problémú,a jsem naprosto spokojená.
klaklim5@seznam.cz ....klidový režim jsem myslela aspon 6 týdnú po operaci.Ale já jsem byla v jiné situaci jako vy.Dcera v tu dobu měla 14 let,a tak jsem měla komfort od ní, a taky od manžela.Já marodila 2,5 měs.

TO okatypavel@seznam.cz: Nikdo mi nic nenavrhnul, ale po porodu a poté co jsem si přečetla lékařské zprávy a po problémech který mám mě to tak nějak napadlo samotnou jako jisté řešení situace. Jak dlouho je třeba dodržet klidový režim? Já jsem sama na dvě děti, tak to bych mohla možná den dva něco takovýho dodržet, jinak ne. Po porodu jsem 5 měsíců, rodila jsem císařem.

Ahoj holky , zase jsem po nějaké době zavítala na tyto stránky a podělím se s Vámi o mé zkušenosti po hysterekotomii. Mám dva roky po operaci - vzali mi vše dělohu i vaječníky.Návaly celkem zvládám bez hormonů, ale mám mám 7 měsíců po plastice zadní stěny poševní- prostě mi to začalo klesat a měla jsem bouli mezi nohama a běhala pořád na záchod. Nesmím teď zvedat víc jak 5 kg, jinak mi to povolí znova- zatím jsem v pohodě, ale nevím na jak dlouho....i práce se s tím hledá těžko....,ale zpátky tento problém určitě nechci... Co se mi hodně v životě změnilo je můj sexuální život-už nemám vůbec o to zájem a to jsem měla sex předtím hodně ráda....Už jsem se s tím smířila. Jen holky dobře zvažte jestli je pro vás opravdu hysterektomie nevyhnutelná. Doktoři ji někdy doporučují i v méně závažných případech a děloha má v malé pánvi své nezastupitelné místo, drží močový měchýř ve správné poloze a bez ní už to není ono. I já můžu potvrdit pocit diskomfortu v břiše , nadýmání a bolesti od srůstů a celkový pokles břicha- je to velká operace a ten zásah tam je prostě znát..... ;-)

TO klaklim5@seznam.cz: Myslím,že se musíte domluvit se svým gynekologem.Zda to jde říci si o hysterektomii .Lékař po porodu Vám to navrhl?A co od toho čekat?Od čeho?Pokud od operace,já jsem velice spokojena.Už 2 roky.Bez vložek,krvácení.Já jsem bez dělohy.Vaječníky mám.Jak dlouho jste po porodu?Po operaci se musí šetřit,a hlavně nic těžkého netahat.Tak je na zvážení,jestli jste schopná dodržet pooperační klid,a nebo máte doma mimčo.

Dobrý den, jsem po těžkém porodu, uvažuji o hysterektomii neboť jsem měla i jiné gynekologické obtíže. Jen nevím co od toho čekat a případně na koho se obrátit. Děkuji za radu.

TO kelti68@seznam.cz: Zdravím, jsem 7 týdnů po celkové his. Je mi 42 let. Mohu se zeptat kolik je Vám? Obávám se stavů, které popisujete.

TO radova.alena@seznam.cz: Určitě dejte vědět.Ze začátku po O.to nebude žádná hitparáda,nic mě nebolelo,jen jsem byla strašně unavená,ale den ode dne se to zlepšovalo.Hlavně poslouchat tělo,a odpočívat.

TO okatypavel@seznam.cz: :-D pořád něco čtu,někde píšou horory,někde ,že v pohodě ,tak pak opravdu maglajs,hlavu jak balon...tak já výseméně zas tak velký problémy nemám,menzes 4 dny 48 hodin katastrofa pak ok.Ale jak jsem byla před 10lety na konizaci čípku tak mi stejně bylo řečeno,že budu jednou tedy za 10-15let jít na odstranění.S prdama počítám :-D takových nás tam bude ;-) moc jste mě uklidnila.Tak snad to bude ok.podám hlášení. :-) ale hlavně ať už je to za mnou a bez velkých bolestí.moc děkuju :-[

1 2 3 4 .. 278 .. 555 .. 831 .. 1108 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění