Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 279 .. 556 .. 834 .. 1111 Další »

Řadit:
16657
Kamarádka nemá fotografii.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Od kdy se počítá lhůta 3 měsíce nástupu do lázní s komplexní léčbou?Od návrhu obvodního lékaře nebo schválení revizního lékaře?
Děkuji předem za odpověd :-)

Ahoj všichni, kontrola včera po 3,5 měsíci. Vše se hojí jak má, vazivo je stále hodně živé a jizva vevnitř lehký otok. Nemám opravdu tahat těžké věci, ale běhání naopak doporučeno, tak mám radost. Běhám pravidelně už tři neděle a cítím se dobře. Držte se a hojení zdar. Ivka :-)

Ahojík všichni,
chtěla jsem se zeptat na vaši zkušenost. Jsem 3 roky po LAHV, s ponecháním vaječníků, všechno v pohodě, je mi 43, poslední dobou se mi začaly objevovat bolesti hlavy, podrážděnost, pocení, byla jsem na kontrole u svého gynekologa, tak mi říkal, že vše v pořádku, při ultrazvuku se díval a řekl, že vaječníky už mají docela dost, takže asi už jakoby vyhasínají? Máte někdo podobné zkušenosti, tak nevím, jestli už se mi začíná blížit přechod? :-\ :-\

ahoj holky já jdu dneska na kontrolu po 3,5měsíci, tak jsem zvědavá, jak se hojím. Ale jinak se cítím dobře, včera jsem už zaběhla 6,5 km takže velká radost, ale víc to nepůjde, tělo chce, břicho ještě pobolívá. Byla jsem LAVH. A jak to taky čtu, je to hodě individuální, myslím, že moje hojení šlo abnormálně dobře. Opatrujte se a léčení zdar. Ivka clamp :-) :-) :-)

TO monca.vranova@seznam.cz: Já jsem po operaci 2 roky.Tato diskuse mi hodně pomohla.Rozhodně odpočívejte co nejdéle,a nechejte se od partnera hýčkat.Netahat nic těžkého.Já jsem rozhodně spokojená,že jsem operaci podstoupila.Nemám žádné potíže/klepu na dřevo/.Únava mě držela docela dlouho.Když jsem přišla z práce,musela jsem se natáhnout.Marodila jsem 3 měsíce.

TO monca.vranova@seznam.cz: To je dobře, že máš pomoc doma, i mě pomáhala rodinka, dětičky se zapojily do práce doma :-) Ono tělo si řekne si samo... zrovna včera jsem táhla z auta karton mlíka 8-) 8-) my ženský prostě fungovat musíme :-) Každý den budeš lepší uvidíš, a když to kolem sebe slyším, je těchto operací opravdu hodně. Bůh ví proč.... mor je hormonální antikoncepce, ukazuje se to pomalu ale jistě. Mě se tak ulevilo, pořád jen řeišt kdy můžu tam a tam, jak moc mě to limitovalo v běžném životě. Cítím se dobře, jasně že to břicho občas bolí, hlavně když jde změna počasí, ale není to nic, s čím se nedá žít. Opatruj se a nikam nespěchej, nikdo nám nic nedá, když přijdou komplikace. Já jsem OSVČ takže jsem naskočila do práce za tři neděle, ale bylo to brzy:-( a to nemám náročnou fyzicky praci jako makléř. ahoj a uzdravení zdar !!! :-* :-* :-*

TO itaubrova@seznam.cz: Jenže v nemocnici ti neřeknou co smíme a co ne.Kdyby nebylo téhle diskuse tak se člověk nic nedozví.Ani že pochva je přišità na kšandy a hrozi utrženi atd.Ale hlavne že to mame za sebou .Poctive posiluji.Můj si me hýčká a je mi velkou oporou.Když jsem tu četla jak na to zůstali některé sami mam vztek.Monča

TO monca.vranova@seznam.cz:

Tak odpočinek je důležitý, to je základ všeho. Já do šesti neděl odpočívala co to šlo. Když jsem přišla za tři neděle do práce, vydržela jsem 4 hodiny za stolem !!! a pak domů a ležet. Až po šesti nedělích únava pryč a rychlé zlepšování. nyní jsem tři měsíce, již se vracím k běhání, ale o břichu vím to určitě.
Doporučuji užívání čípků Cicatridina , vybrala jsem asi tři balení jistě a občas užívám, když cítím diskomfort. (nošení punčoch ) . Hlavně nezapomínej posilovat pánevní dno, vše se zpevní a močový měchýř bude fungovat jak má :-)
Ivka

TO itaubrova@seznam.cz.Ahoj Ivko.Dekuji za radu a odpověď.Unavena jsem pořád i kdyz nic náročného nedělám.Do práce nevim kdy půjdu.Mam fyzicky náročnou praci.Odpocivam a nic těžkého nezvedam.

TO monca.vranova@seznam.cz:

ahoj Moniko, to že jsi zakrvácela po třech týdnech je v pořádku. Mě se objevil slabý krvavý výtok 8 týdnů po LAVH. Nejspíš se Ti uvolnil steh.
Já jsem celou dobu od nemocnice byla absolutně čistá, objevilo se mi to po sportu. Jsem po zákroku tři měsíce, o břichu vím když se mění počasí nebo to přeženu s běháním. Hlavně poctivě cvič pánevní dno po 6 týdnech jsem přidala i slabé posilování břicha. Kdyby Tě cokoli zajímalo napiš. Já jsem po třech týdnech šla i do práce- ale jen na pár hodin. Chce to všechno svůj čas... únava byla do 6 neděl. Pak se rychle vše lepšilo. ahoj Ivka

vinstejn@seznam.cz

TO aneta.malotova@seznam.cz:

já jsem po ní rok a tři měsíce a pořád mám pocit, jako bych měla vaječníky.
Bolesti, že mám pocit, že se mi utrhnou a přitom tam nejsou, ale je fakt, že to nehlídám, jestli je to v měsíčních intervalech.

Ahojky jsem tu nova.Před třemi tydny jsem podstoupila odneti delohy brisni cestou .Dnes jsem zacla trosku krvacet.Je to normalni?Monča

Dobrý večer, je zde, prosím někdo, kdo je půl roku po celkové hysterektomii a má v měsíčních intervalech velké bolesti v podbřišku, jak před menstruací?

Opět je to záhada, ale odkaz zkopírovat nešel, tímto se ještě jednou omlouvám.

Pokud si dáte do Google vyhledávače toto, tak se Vám načte odkaz na vědecký článek, který mi z nějakého důvodu sem nešel načíst.

www.ajournal.co.uk complications of hysterectomy

Přeji hezký večer.

Omlouvám se, snad tento zkopírovaný odkaz již bude fungovat.

http://www.ajournal.co.uk/pdfs/BSvolume9(2)/BSVol.9%20(2)%20Article%208.pdf

Tento článek je odkaz na studii z British Journal of Science.
Je tam i mail adresa - odkaz na autora.

A paní/ slečně, která mi odpovídala, přeji z celého srdce brzké zotavení.

1 2 3 4 .. 279 .. 556 .. 834 .. 1111 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění