Diskuse: Hypotéka od banky nebo úvěr?

   
Řadit:
10
příspěvků
Správce: ivita
Kamarádka nemá fotografii.
HOnza | 28.2.2017 23:04

Rozhodne doporucuji konzultaci s kvalifikovanym hypotecnim maklerem (nejlepe pres znamost). Nebankovnim spolecnostem se pri financovani koupe/stavby domu obloukem vyhnout. Hypotecni srovnavace jsou k nicemu - http://splatit.cz/jak-funguji-hypotecni-kalkulacky/ :-X

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 8.12.2011 22:04

TO Mou: :-X O:-) 8-)

Kamarádka nemá fotografii.
Celoy | 11.9.2011 21:23

Já jsem rozhodně pro hypotéku, například taková <a href=„http://tvahypoteka.cz“>americká hypotéka</a>, kterou různé společnosti nabízí, poskytuje velice zajímavé výhody i nízký úrok.

Kamarádka nemá fotografii.
Miky Poslat vzkaz | 26.9.2007 17:34

Tak už něco vím. Na výši splátky se odvíjí překlenovací úvěr. Poskytnou ho po naspoření asi 20% z cílové částky. Úrok je opravdu nízký, kolem 4%. Jen když jsem tak nad tím uvažovala, tak myslím, že by bylo lepší místo několika spoření - skoro na všechny v rodině, uzavřít jen třeba dvě -  na mne a na manžela, ale na vyšší částku, stejnou, která by byla na ty 4 osoby a překlenovací úvěr by byl jistě stejně vysoký a navíc bychom při splácení měli méně plateb za úrok, než ze 4 spoření. Překlenovací úvěr + naspoření bývá 300 tis, při splátce 1500 Kč. Kdybychom mohli spořit oba na 3000 nebo jen na jednom spoření na 6000 Kč, mělo by to být to samé jako když je toto rozloženo do 4 spoření po 1500, ne? No a pak by to bylo celkově i s překlenovačkou cca 1 200 000 Kč, to je dost pěkný. Na domek ale jen tak tak a my nemáme ani pozemek, tak stejně budeme muset počkat. Ale to stavebko je fakt nej. Je tam garantovaný úrok po celou dobu a u hypotéky jen po určitou, fixní dobu.
Jo, někdo se ptal, jestli máme Provident atd....Ne!!! To je děsnej úrok. Máme normální půjčky od klasických bank a jednu kartu, která mne teda dost štve, taky není nejvýhodnější. Člověk holt někdy sáhne po rychlých financích a pak lituje, i když ví, že by tu danou situaci ale stejně jinak nevyřešil. Museli jsme opravovat auto, rozbitá pračka atd....a pokud člověk nemá nic našetřeno, nemá na to prostředky. Naštěstí tu kartu už brzy splatíme. Mějte se.

Kamarádka nemá fotografii.
Miky Poslat vzkaz | 24.9.2007 17:45

Ahojky, děkuji za názory a rady. Tak nějak si to taky myslím. Už jsem něco zkoumala.
 To s.r.o je v pohodě. Nejsou ani v konkurzu, ani ve vyrovnání a ani v ochranné době. Tady by to právě bylo i s oddlužením. Prostě půjčí větší sumu a z té polatí naše úvěry, postaví se dům, malý a my bychom jim platili měsíčně 8000 Kč. Jenže, jak jsem psala, je to hodně lákavé, ale bojím se. Taková společnost může krachnout kdykoli a co potom, že jo?
Nejraději bych počkala taky až se vše poplatí, ale nevím, jestli bychom pak ještě dostali tak výhodné podmínky, víte, jak to je...víc let, kratší doba úvěru a dražší splátky. Ale zase se nebudu do ničeho hnát jen kvůli domku, teda né jen, je to náš sen, ale prostě jistoty jsou jistoty.
A jak je to s těma stavebkama? Wustenrot je nejlepší, to vím, ale jak to je s těmi překlenovacími úvěry? Kolik se může platit nejmíň, abychom dostali ten úvěr a bylo to na domek? A po jaké době, po uzavření, se může čerpat? Mohla bych si to najít na netu, ale nějak jsem z toho už unavená, tak jestli máte tady konkrétní zkušenosti, ráda se poučím::ano-ano::Jinak jsem momentálně nemocná, je mi dost špatně, tak nevím, kdy zase zajdu na diskuzi. Pa pa a díky.

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 23.9.2007 22:13

Jak psala Valentina, je důležité porovnat a dobře rozvážit než do nějakého zadlužení člověk vlítne. Pokud platíte velký nájem, tak se vyplatí vzít si hypotéku a platit na své než do cizího. Taky bych vybrala spolehlivější banku, ne nějakou pofiderní firmu, jo přesně jak píše Val, jako je provident, tyhle firmy jsou děsné, to už hraničí skoro s lichvou ::ou-nou:: A ty jejich směšné reklamy, že všechno budete mít hned a za chvilku, ale za všechno se platí, a u takových to platí dvojnásob. Bála bych se jít do hypotéky nebo dalšího úvěru když nemám splacené ještě všechny dřívější úvěry. Ono letos je podle mě dost velká vlna zdražování všeho možného, tak by s tím měl člověk počítat a pokud už má teď nacpaný rozpočet, tak je to velké riziko, nakonec může totiž člověk skončit pod mostem a ještě zadlužený. Někdy stačí už jedna nezaplacená splátka a už vám klepou na dveře exekutoři. Navíc když jen spoléháte na příjem muže, to navíc může vést k šílenému stresu. Musíš zvážit všechna pro a proti a prozkoumat důkladně trh.

Kamarádka nemá fotografii.
Valentina Poslat vzkaz | 23.9.2007 20:01

Projdi si ruzny financni servry na netu, treba finance.cz, tam mas informaci az az, porovnej ruzny hypoteky a stavebka, jejich podminky, uroky, atd. atd. Ale pokud nemate jeste zalozeny ani jedno stavebko, sla bych do hypoteky a to u nejaky poradny banyk, sporka je na tom dobre, nebo csob, ge. Jinak stavebko, pokud si ho budete chtit poridit, tak nejlepe u Wustenrotu, a zalozte ho nejlepe i detem....pak je date dohromady a na domek bude ::ano-ano::
Pokud ale mate uz ted uvery, tak to urcite nejdriv splatte, nez se pustite do dalsich uveru, ted se to mozna nezda, ale mate tri deti, a jak se rika vetsi deti ...... vetsi starosti...vetsi penize, ze? Doufam, ze nemate uvery u podobnych ustavu jeko je provident???

Kamarádka nemá fotografii.
Miky Poslat vzkaz | 21.9.2007 20:53

Stavebko má nejnižší úrok, to je dobrá volba. Většinou se ale musí něčím ručit, když si bereš vysoký úvěr nebo ne? My máme právě ještě i nějaké ty půjčky, takže bychom asi stavebka neutáhly a ze dvou by bylo stejně málo na domek, i kdybychom si vzali úvěr ze stavebka. Jedna společnost nám nabízí hypotéku včetně poplacení našich půjček, takže bychom platili jen tu hypču, jenže je to s.r.o žádná banka a z toho mám strach. Co bude s domkem, kdyby krachli apod.....Do tohohle nevidím.

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 21.9.2007 16:14

My jsem si vzali na stavbu domu úvěry a to celkem 3-na mamčino stavební spoření, bráchovo a teď nedávno i moje.Jinak samozřejmě na něj padly ty jmenované 3 stavební spoření-daly jsme je našim dobrovolně-ostatně tady zatím s bráchou  bydlíme.Všechny splácí můj taťka a kdyby se něco stalo má naštěstí i životní pojistku.Nevím, zda je toto zrovna nejlepší řešení-pravdou ale je, že je výhodné. Nemrzí mě, že jsem přišla o našetřené peníze na stavebku-vím, že to byl sen našich mít dům a vím, že tu můžu i bydlet, takže to beru takhle.

Kamarádka nemá fotografii.
Miky Poslat vzkaz | 21.9.2007 15:40

Zajímaly by mne vaše názory popřípadě zkušenosti, jak jste financovali stavbu domu. Hypotéka je řešení pro lidi s vysokými přijmy, různé společnosti půjší i lidem s nízkou bonitou. Jaké jsou výhody či nevýhody? Hypotéka je jistě důvěryhodnější. Jaké máte zkušenosti?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění