Diskuse: čaje -nejen zelené

Řadit:
12
Kamarádka nemá fotografii.
BaraRiessova Poslat vzkaz | 6.5.2011 16:22

Ahoj,ja obědnávám čaje jedině na www.biobyliny.cz protoze jsem bydlela ve městě kde ta paní má krám a nakupovala jsem je osobně,je to skutečná léčitelka a míchá si své ze svých bylin. A když se jí na něco zeptáte tak vám odpoví a né jak ty všichni šmelináři co jsou po internetu

Levhart Poslat vzkaz | 6.8.2010 14:57

Kdo máte zájem o pěstování kombuchy rád zdarma předám. Jsem z Přerova - 737275248..

| 20.10.2007 13:17

Moc Ti děkuji Nux.Kajda.

| 19.10.2007 12:14

Koupíš ve zdravé výživě kulturu s houbou Kombucha.
Je tam návod.
Základ je Černý čaj hooodně sladký (hnědý cukr je vítán), do vychlazeného čaje se přidá 10% obsahu z předešlého hotového komb. čaje (nebo když děláš úplně první várku, tak ten zákvas co koupíš s houbou). Já dělám na 1,8l čaje 2dcl kombuchy. Nahoru vložíš houbu. Zakryješ plátýnkem a necháš v pokojové teplotě 7-10 dnů.
Hotová kombucha je jemně perlivá, chutná výtečně, není moc kyselá ani sladká. Někdy se stihne houba namnožit a rozdělit, jindy ne.
Jednou jsem toho měla tolik, že jsem nestíhala pít. Osm dvoulitrových lahví, takže denně jedna hotová.

Pak jsem měla asi 2 roky pauzu. Nedávno jsem s tím začala znovu.

| 19.10.2007 11:49

Pokud si někdo vyrábíte čaj z kombuchy doma, písněte jak postupujete? Dík kajda.

| 16.10.2007 18:19

Nekupovala jsem ji, dostala jsem ji od své kamarádky a ta mi řekla, že z ní lze dělat čaj v podstatě stále, jelikož v rámci kvašení vyroste nová, mladá...::svaty::Kajda.

zonan
zonan Poslat vzkaz | 16.10.2007 12:55

Pokud sis houbu koupila ve Zdravé výživě, tak je takzvaně „mateční“ a z té můžeš čaj vytvářet 3 měsíce.

| 16.10.2007 12:05

Pro Zuzu.
Kombuchu -houbu jsem dostala od své kamarádky a doma jsem si z ní pokusila „vyrobit“ si čaj. Byl vynikající, o jeho účincích toho vím také dost, jen mi nenarostla nová zdravá kombucha a tak jsem opět bez ní. Ona ta stará totiž jakoby odumře a naroste nová, mladá, která se pouze omyje a může se dělat nová várka čaje...::ano-ano:: Ahoj Kajda.

| 16.10.2007 12:03

Také si kupuji Soyonaru, chutná, chutná. Mimo jiné ho kombinuji s čajem Hanasaky, také je super a vyrovná se Soyonaře. Jen jsem slyšela, možná kdesi vyčetla, že by se neměl konzumovat pouze jeden druh čaje, ale dělat tzv. týdenní čajové kůry. Víte o tom někdo více?

zuzu Poslat vzkaz | 16.10.2007 10:25

ja mam moc rada mimo zelenych, honeybush- je vyborny, ma takovou medovou chut, ale takovou prirozenou, jelikoz odjakziva nesladim, tak mi moc chutna..je to takovy ,,lepsi,, rooibos..ted jsem si koupila zeleny caj kombucha, sypany, je to nejaka novinka a je moc dobry, jsou v nem cuceny merunky a mrkev aj koreni..ale chut vyvyzena..maji ho myslim v Oxalis apod cajovnach..taky doporucuji bily caj, ten je hodne jemny a prijemny..

zonan
zonan Poslat vzkaz | 16.10.2007 07:08

Chutná mi Sayonara. Kupuji ji v lékárně a cenově je nanejvýš přijatelná.  Z letáčku:

Zelený čaj si zachovává původní obsah účinných látek, hlavně onu zázračnou látku nazvanou epigalokatechingalát (EGCG), označovanou jako „rakovinová brzda“. Zelený čaj je též ideální jako prevence cévních onemocnění včetně infarktu myokardu, je účinný i proti cukrovce, poruchám paměti, upravuje krevní tlak, stimuluje nervový systém, má antibiotický účinek.

Užívání čaje Sayonara účinkuje i proti stronciu 90, jednomu z nejvíce škodlivých radioaktivních izotopů, způsobujícímu rakovinu a leukémii. Ti, kteří tráví hodně času před televizní obrazovkou či obrazovkou počítače a ti, kteří užívají mobilní telefon, nebo se pohybují v geopatogenní zóně by pravidelně měli pít tento léčivý nápoj.

Mimo zmíněného EGCG, který snižuje riziko rakoviny, reguluje hladinu cukru v krvi, ničí bakterie, snižuje nežádoucí oxydaci, působí proti zubnímu kazu a odstraňuje zápach z úst. Kofein plynule a tedy zdravě stimuluje nervový systém, ne nárazově jako káva. Proto jej mohou pít i děti od 3 let. Sayonara obsahuje i vysoké množství vit. C, E a vitaminů řady B. Další prospěšnou látkou jsou flavonoidy posilující cévní stěny a upravující krevní tlak.

Kdy pomáhá: Jako tzv. „rakovinná brzda“ působí proti vzniku rakovinného bujení, jakož i proti vzniku metastáz Jako prevence cévních onemocnění vč. infarktu myokardu, mozkové mrtvice, křečovým žilám, poruchám paměti Při cukrovce Brzdí kazivost zubů, léčí paradentózu a odstraňuje zápach z úst Při bakteriálních a virových infekcích a proti plísním Eliminuje nepříznivé účinky záření (vč. počítače a TV) a geopatogenních zón Pozitivně ovlivňuje obranyschopnost organismu

| 15.10.2007 21:17

S jakým čajem jste byli nejvíce spokojeni co do kvality i chuti? Můžete doporučit, i bylinkové. Ahojky Kajda.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění