Diskuse: Jak potěšit manželku

Řadit:
21
Kamarádka nemá fotografii.
Jana | 31.3.2015 23:26

mě potěšilo, když mě manžel vytáhl do divadla na fajn představení a pak na véču.

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 6.5.2011 08:35

ale neříkají. Většinou. Pro tu ženskou to ale dost znamená. Proto jsem psal „podkuřovat“ jako o vědomé činnosti na kterou se musí myslet než se „zautomatizuje“ a oceňování zásluh partnerky se stane zažitým zvykem. Pak to bude vycházet z toho chlapa přirozeně. Já to nemyslel jako že má lhát. Přece jí nebude říkat jak je dobrá a šikovná, když to nebude pravda! To je nesmysl. Prvotní záměr přece byl jak jí udělat radost. A radost se dělá ženský, která je dobrá a šikovná. Lemra líná si to nezaslouží. Ale zase když má hezký nohy....::vysmaty::

angelwoman Poslat vzkaz | 29.4.2011 14:47

Ano, já myslím, že to jde znovu se zamilovat. Vlastně myslím, že takto znovu zamilovávat se lze do partnera klidně celý život ::ano-ano::

Taky jsem zažila ve vztahu slabší období, partner si mě nevšímal tolik, jak bych chtěla, netrávili jsem spolu tolik času, komunikace drhla... A co  udělá největší radost a buduje tu krásnou intimitu mezi vámi??

Přesně jak píšeš - psaníčka do kapsy nebo jen tak ráno lísteček se vzkazem na stůl, květiny pro radost, letmé pohlazení jen tak mimoděk, obejmutí, chytnutí se za ruku, když řídíš auto nebo se díváte na televizi, úsměv a věta: dneska ti to moc sluší, apod. Nejde o to jí „podkuřovat“, mělo by to vycházet z tebe, měl bys to tak opravdu cítit. Pokud na to nejsi zvyklý, je třeba se takové věci učit postupně a udělat z nich milé zvyky - třeba si dát  po  návratu domů pusu, ne jen si říct „ahoj“. Třeba tohle je taková drobnost, ale buduje mezi partnery tu intimitu a zamilovanost ::ano-ano:: Večer v posteli před usnutím se jen tak tulit, povídat si, ležet v objetí, hladit ji po vlasech....já myslím, že dál už doplníš cokoli.

Sama za sebe můžu říci, že právě tohle jsou chvíle a maličkosti, které miluju nejvíce - jsou zadarmo a jsou to opravdu maličkosti, ale chvíle, kdy mě přítel jen tak mimoděk pohladí po ruce, po vlasech, krásně se na mě usměje, si schovávám jako své největší poklady ::srdce::::souhlas::

PomocProsim Poslat vzkaz | 28.4.2011 12:31

Dobrý den,poměrně se vidím v problému, který má Marek a přijde mi hezké, že mu s problémem radíte. Chtěl bych se sem tedy dotázat také, a jak už jsem řekl,problém je podobný, liší se ovšem v tom, že s partnerkou nemáme děti ani nejsme manželé, a společný vztah máme teprve 2 roky (z toho půlku spolu bydlíme). Také jsem byl nepozorný partner a nemůžu si dost vynadat, ale vracet čas nejde, a mě by zajímal další názor. Partnerka si zařídila stěhování, které je tedy neodvratné, jelikož potřebuje taky čas pro sebe a trochu soukromý, samozřejmě jí to nemám za zlé a udělám pro to co budu moci, nicméně se s tím ruku v ruce vezlo to, že jsem se jí poslední 3-4 měsíce dostatečně nevěnoval (dával jsem také přednost koníčkům,škole,a nesmyslně jsem bral náš vztah za „jistotu“ a kvůli tomu si trhám vlasy nejvíce).Ale abych se dostal k pointě, jelikož jsem chtěl radu a né si pobrečet, chtěl jsem se zeptat, jaké jsou šance na další vztah? Slyšel jsem už i že je to ztracené, i že by to mohlo fungovat, a já bych si teď víc než cokoliv na světě přál, aby to fungovalo. Ne právě sestěhováním se zpět k sobě, ale zachránit alespoň vztah. Zda li jde nechat čas pro sebe, a vídat se jen jednou za týden nebo dva a „randit“, a zda li žena dál reaguje nebo bude otevřená projevům lásky.

Děkuji za „vyslechnutí“ a případné odpovědi
S pozdravem Petr

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 28.1.2011 13:28

Chválit, všímat si, pozorně naslouchat a hlavně pamatovat si co říká, komunikovat, pomáhat. Stále dokola s neumdlévající energií. Podkuřovat. (t.j. občas se na ní spolehnout a s větou typu já jsem takový kopyto, já tě nemít, tak nevim... podkouřit jejímu egu )::ano-ano:: Nosit kytky. Kupovaný, kradený, na louce trhaný.

Marek Poslat vzkaz | 27.1.2011 18:39

Potěšit, udělat radost, příjemně překvapit, dát důvod k tomu, aby mě milovala.

Netahej Tatu za slovíčka. Myslím, že z minulých příspěvků je jasné, o co mi jde.

A tak děkuji všem dosud reagujícím za reakce ::ano-ano::
M.

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 27.1.2011 07:46

Potěšit nebo udělat radost - je to to samé??? Jsem zvědavý, někdo to chápe třeba jinak než já. Schválně nenapíšu jak, abych neovlivňoval.::vysmaty::
T

adelait Poslat vzkaz | 26.1.2011 21:20

Ahoj, co mě pomohlo, tak bylo přečtení si knihy: 5 JAZYKU LASKY.  Díky ní jsme si uvědomila, že každej člověk potřebuje mít jinak naplněnou nádrž lásky.... A u nás tady ty principy fungují víc než dobře!:)
Knížka se čte skoro sama, je psána hadně dobrou formou

Tak hodně štestí!:)

Weronika Poslat vzkaz | 25.1.2011 21:07

Utek neutek to je prece jedno zamilovana byt do tebe musela jinak by jste nemeli deti a rodinu. Ale pokud je zamilovana do nekoho jineho nesnazila bych se dal. at si okusi jake to je teda. Ja bych ji jen ukazala o co vsechno prijde kdyz odeme odejde. Lasku si vynutit nikdo nemuze . Ale zkus treba se trosku vratit do dob kdy jste byli stastni svobodni a bez deti co jste delali zajdete na stare mista at ozivite vzpominky a pocity.

Drzim Palce takove chlapa bych brala hned:)

Marek Poslat vzkaz | 25.1.2011 20:10

Ještě jeden dotaz. Jak způsobit, aby se do mě manželka zamilovala? Je vůbec  možné, aby  se  ženská žijící s chlapem cca. 9 let do něj zamilovala?

Páč teď je sakra zamilovaná do jinýho. ::nastvany2::

Podotýkám, že náš vztah bohužel nezačal zamilovaností (takovou tou bezhlavou) ale v zásadě to byl útěk manželky od své matky. ::stydlivka::

slona
slona Poslat vzkaz | 21.1.2011 19:03

Nejdřív bych chtěla smeknout před tím, že chceš vztah zachránit, to je moc důležité a myslím, že na to za sebe jednou budeš velmi pyšný. ::souhlas::

Napadlo mě pár věcí, které mi udělaly velkou radost. Třeba tě něco inspiruje:

Dostala jsem kytici s krátkým osobním vzkazem a doručili mi ji do práce. Kolegyně i kolegové z toho byly několik desítek minut úplně přepadlí a všichni se vyptávali co máme za výročí nebo jestli se neděje něco zvláštního a nechtěli věřit, že jsme se ráno při odchodu do práce trochu chytli.

Úžasné je, když mě manžel pozve na rande. Nesejdeme se doma, ale někde v čajovně, palačinkárně nebo kavárně. Dáme si kávu a dortík a nebavíme se o provozních věcech. Prostě rande jako kdysi. ::srdce::::srdce::::srdce::

Jednou jsme si zkusili zahrát naše první setkání. Přijeli jsme každý z jiného směru a mluvili s polu jako cizí. Byla to ohromná legrace. Třeba už jen udržet si určitou vzdálenost a nechytit se třeba za ruce. Šli jsme na ta samá místa, ale asi v půlce jsme to vzdali, vůbec nám to nešlo ::smich::

Mě třeba hodně potěší, když jdeme do kina na výstavu nebo na koncert a máme tak nějaký jiný zážitek než ten, že se sejdeme doma.

Pokud máte děti, myslím, že manželku potěší, když se budeš o něco více věnovat i jim. Možná, že přes děti se ti snáze podaří zpět získat i její důvěru ::souhlas::

Přeju hodně rodinného a manželského štěstí!::pripijejici::

Marek Poslat vzkaz | 21.1.2011 11:56

Ano, vždy je lehčí obviňovat druhé, než sebe...

Nechci ze sebe dělat hrdinu, plácám se v tom a nevím, jestli to bude mít efekt.

Ale oči mi otevřela tato knížka: <a href=„http://www.navrat.cz/kdyby-jen-muz-vedel-co-zena-proziva-gary-smalley/d-70308/“>http://www.navrat.cz/kdyby-jen-muz-vedel-co-zena-proziva-gary-smalley/d-70308/</a> 
Našel jsem ji náhodou v jednom knihkupectví, když jsem vybíral knížky pod stromeček.

Někomu se nemusí líbit, neb vše, co je v ní psáno je komentováno ve vztahu k víře a bibli. Avšak dokáže li se člověk knihu čtoucí nad toto povznést, pak je v ní spousta pravdy.
A není to knížka jen pro chlapy, i když primárně je pro ně. Je asi dobré ji číst „společně“. A věřím, že by byla přínosná i leckteré ženě.

lex Poslat vzkaz | 21.1.2011 10:33

Jsem překvapená, že existuje muž, který hledá chybu u sebe a nebagatelizuje problém odcizení jako:,, ..pořád si jen stěžuješ, vyrábíš problémy , tam kde nejsou ,... ty s tou domácností naděláš, to bych uměl taky a rychleji ..apod.''
U mého muže mi chybí  respektování mého názoru ,mám pocit ,že nejsem jeho rovnocenný partner , jen nezvedené děcko, které musí usměrnit..Muži si myslí, že chceme rady ale my spíš chceme aktivní pozornost.Tu, kterou dávají svým kamarádům a spolupracovníkům.
Když citím, že mě bere jako rovnocennou hodnotnou bytost i když nesouhlasí , dává mi prostor a bere vážně co říkám, tak mám potom chuť se ho dotýkat a milovat se s ním,když se chová jak dozorce , tak mám chuť akorát se mu pošklebovat za zády... 

zonan
zonan Poslat vzkaz | 21.1.2011 08:21

Tak já už 20 let toužím po nedělní romantické snídani, kterou nebudu muset dělat sama, do postele ::vysmaty::. Mé přání upřesňuji, že v tom momentě bych měla být absolutně zdravá a pohyblivá. Až jednou ten den přijde, budu moct se šťastným úsměvem zemřít ::drsnak::.

Ale vážně. Láskyplný vztah se buduje neustále. Jsou to různá drobná objetí, pohlazení, letmé i vášnivé polibky, pohledy plné obdivu k drahé polovičce. Jednoduše řečeno, když ji <strong>budeš vnitřně milovat</strong>, vždy se to objeví na povrchu! Každý pozná, když partner přijde domů šťastný, že může být se svými nejbližšími. I kytička sedmikrásek, darovaná z lásky, voní úplně jinak a je tou nejdražší. Nemusíš manželku zrovna vyslýchat, ale stačí jen pozorně naslouchat. Ne každý dokáže o svých problémech i přáních mluvit na povel. Ale také „být pozorný“ neznamená stát se otrokem.  Na vztahu by měli pracovat oba. Je fajn, když začneš, ale nech prostor i manželce a neodháněj ji ve chvílích, kdy se bude chtít v návalu citu přitulit (občas jsem to zažívala a bývala jsem pak moc smutná, nemilovaná). Já třeba oceňuji, když je mi manžel poblíž ve chvílích, kdy ho potřebuji. 'A někdy je to <strong>„jen“ </strong>pevné objetí. Zdá se to možná málo, ale mi to vždy vlije spoustu sil do žil.  Tak to je ta drobná, mravenčí práce. A okamžité činnosti? Večerní masáž s erotickým podbarvením? Masáž nohou (tu miluji)? Relaxační romantický víkend ve welnes hotelu? Romantický pobyt ve vířivce? Na internetu je nabídek hodně. Prostě vše, co probudí touhu. Jiné ženy zas ocení „chvilku pro sebe“, kdy se nemusí o nic starat.
Tak, vzácný muži, držím Ti palce. Ale bez ::srdce:: to nejde. Tak hodně, hodně hodně ::srdce::.

Tamara80 Poslat vzkaz | 20.1.2011 21:40

ale si to teďka vem tak že si dostal sám od sebe obrovský dárek ty si přišel nato co je pro tebe důležité víš kolik můžu to necha zajít takhle daleko jak ty ale vůbec jim to nedojde a tak vztah a manželství skrachuje?Teďka můžeš na sobě pracovat a samozřejmě když víš že je to tvá manželka cíti stejně je těžke držet vztah z jedné strany.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění