Diskuse: Plotýnky

1 2 3 4 .. 59 .. 118 .. 176 .. 234 Další »

Řadit:
3509
Kamarádka nemá fotografii.

TO alzbeta1970@seznam.cz: a pomáhá trochu joga? me bolí celá páteř, zkozuším kde co a bez úlevy, mám tech plotýnek více, je to hrozně únavné. ještě chci zkusit mckenzie metodu. sm systém jsem cvičila ale bez úspěchu. A Vy máte vyhřezlé plotýnky?

TO svetlika1@seznam.cz:

vůbec nemám zkušenost s gelem, ale mám poslední dobou velké problémy se zádama a nevím co dělat :( snažím se teď dělat jogu.

Mate nekdo zkušenosti s Disco gelem na vyhřezlé plotýnky? Dělají to na klinice v Brně po Ct.

Náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi,hledala jsem informace po včerejší terapii ozónem pod CT
Abych tak nějak shrnula můj momentální stav.
Jsem po dvou operacích páteře,.první v bederní oblasti před 9 lety,výhřez 2 cm a stav po ní spíš horší než zlepšení.
Do roka od operace se mi páteř začala sypat,další vyhřezy a další operace,tentokrát hrudní páteř.
Na ní jsem byla před 3 lety,kontrolní rezonance vloni ukázala dalších 7 vyhřezlých plotének po celém úseku páteře.
Rok jsem měla plný invalidní důchod,který mi sebrali a dali na 3 roky částečný 2st.
Příští rok mne čeká opět komise.
Nemůžu chodit, spát,dlouho sedět,jsem nezamestnatelna.
Je mi pade a zobu opiáty ráno a večer .
Naučila jsem se s tím žít,ale desim se budoucnosti.
Operovat už nikdo nechce a vlastně ani nevím,jestli bych se na to ještě dala.
Pro Dianu:
Určitě bych změnila neurologa,pokud nemáte,někam bych se vecpala a trvala na MR.
Nevím jak někdo může léčit něco o čem vlastně vůbec nic neví.
Fakt mám někdy pocit že to naše zdravotnictví jde mílovými kroky do pihele.
Manžel pracuje v nemocnici,tak občas jen ziram.
Omlouvám se za dlouhý román. Občas má člověk pocit že se musí z toho vypsat.
Pěkný den všem. Hlavně bez bolesti

To světlíky: ahojky poslat jsem vám na mailik.

TO Diana: klidně mi pisnite na uvedený mejl a já vám napíšu více informací.

Diana | 18.9.2017 19:22

To svetlika:
Ahoj - mohli bychom komunikovat prostřednictvím e-mailu a vyměnit si zkušenosti?

Diana | 18.9.2017 19:04

Já jsem z Prahy. Zkoušela jsem dotazy na pracoviště CT jako samoplátce bez žádanky lékaře...Všude mi ale sdělili, že chtějí žádanku od lékaře i když budu samoplátce...Což je tedy strašné...nemám možnost ani za přímou platbu si nechat vyšetřit, co je třeba.. Prosím, kde v Brně je možnost CT nebo magnetická.rezonance jako samoplátce bez žádanky? Možná, že by se mi vyplatilo se tam objednat a dojet..
Také si myslím, že mám ploténku, stále o tom hovořil i lékař v nemocnici, ale CT bylo hrozný problém mi udělat...stále mě jen strašil ozářením, dotazy proč to chci, co se změní na mé situaci, když to budu vědět...a furt mi cpal, že je jedno jakou diagnózu mám...prostě ten doktor měl příkaz CT nedělat a hotovo...

TO Diana: ale co jste psala v předchozí zprávě , tak to na plotýnku ve Vašem případě vypadá, protože stejné příznaky mám i jjá a to tech ploten mám několik :-(

TO Diana: no a právě já jsem si raději zaplatila magnetickou rezonanci a mám klid v tom smyslu, že se nemusím dožadovat lékařů o vyšetření které je na dlouhé lokty. Vím je to drahá záležitost, ale aspon vím na čem jsem. Když jsem chtěla po doktorce vyšetření mag. rezonanci tak se mi vysmála a potom kam to spěje to zdravotnictví...u nás nepotřebují vyléčit ale léčit ....Nevím odkud jste ale v Brně za jeden úsek (bederní páteř) chtějí 3 500kč a nemusíte mít ani žádanku od lékaře když jste samoplátce.

Diana | 17.9.2017 20:25

Knihu jsem si stáhla a se zájmem čtu..je pěkně napsaná a uvedená fakta mají svou logiku...Přístup lékařů u nás v mém případě je otřesný...u mně léčí ploténku, ale možná ploténku na základě hození okem bez CT, MRS...ve chvíli, kdy se dožaduji CT mi řeknou, že to plotna ale možná nebude, že CT je zbytečné, že všechny problémy páteře se léčí stejně...ale pokud mám plotnu a neznají strukturu výhřezu...mohou mi jejich špatně rozepsané rehabilitace ublížit...totiž mě původně neurolog stanovil diagnozu blokace skloubení SI a dal rehabilitace na diagnozu blokace SI, jenže se mi stav stále zhoršoval, až jsem nemohla bolestí vůbec chodit...v nemocnici mi řekli, že nesmím cvičit rehabku na SI skloubení...jinak se mi rozjede ploténka ještě více...je to ale ploténka nebo neploténka...nemocnice neudělá CT, rentgen mám čistý...nemocniční lékař mi řekl, že mohu mít další 4 diagnozy, nejmenoval jaké, s tím, že je to nepodstatné...pořád mi říkal, že CT chci určitě kvůli tomu, že se bojím rakoviny..já mu stále vysvětlovala, že chci vědět, zda mám výhřez ploténku, kterou on stále cituje, že já rakovinu nemám, že to by viděl na rtg, ze pro jeho diagnozu ploténku je třeba CT...prostě magor...

TO Diana: ahoj Diano, ona operace taky není výhra, znám pár lidí co ji podstoupily a měli za nějakou dobu stejné problémy. Zkus se podívat na Youtube - Kinika Danilov a dozvíš se více i s knihy co napsal. Jelikož mám vážné problémy (výhřezů mám více díky packalovi, který mi dal banky kam neměl ), tak jsem se rozhodla, že kliniku navštívím, i když je pravda, že stále váhám....ale taky asi u nás v česku se žádné léčby nedočkám. Budu ráda za reakci :-)

Diana | 17.9.2017 13:12

Je možné, že jsem jedním z Vás plotenkářů. 8 týdnů mám problémy bolesti v kříži, která střílí do obou hyždí a dále až do půli stehen. 2x jsem bolestí omdlela. V nemocnici, kam mě obratem přijali na infúze, byla stanovena pouhým pohledem oka lékaře diagnoza vyhřezlé ploténky. 3. den po přijetí mi udělali RTG páteře, kterým pochopitelně stav ploténky vidět není. RTG páteře dopadl normálně. Lékař stále hovořil o tom, že jde v to mém případě zřejmě o vyhřezlou ploténku, ale do úvahy by mohli přicházet prý i další diagnozy…Když jsem ho žádala o provedení CT, aby se stanovila diagnoza jím vyslovené plotenky, řekl mi, že neurologické oddělení nemocnice, kde jsem byla hospitalizovaná neslouží ke stanování diagnozy, ale pouze k léčbě bolesti, a že je vlastně jedno, co mi je, že velká bolest v kříži, střílící přes hyždě až do půli stehen se léčí stejně, ať jde o jakoukoliv diagnozu…Toto mi tedy mozek nebere – v nemocnici tedy léčí něco, vlastně neví co a ani nemají zájem vědět, co léčí, pořádné vyšetření neudělají…..Máte někdo podobné zkušenosti? Jak začínám tuto oblast sledovat a pročítat různé tuzemské i zahraniční informace….Operace páteře jistě není operací v lehké oblasti. Páteř je nosná konstrukce celého těla. Nicméně ve valné většině případů i dle popisů na německy a anglicky píšících stránkách tato operace přináší obrovskou úlevu od bolesti a rychle vrací lidi do normálního života. Operace ve velké většině případů spočívá v odstranění části vyhřezlé ploténky… Mám pocit, že politikou tohoto státu, je strašit lidi z operace ploténky. Operace je nákladná záležitost. Lidí plotenkářů je hodně a kdyby měli každého operovat a tím mu efektivně pomoci – bude to příliš drahé. Proto bude politikou lidi od operací plotének odrazovat a strašit je. Vždyť levnější je přecpávat je léky, dát jim sérii rehabilitací, které jsou mnohdy k ničemu, odmítat jim i vyšetření, která diagnozu ploténky upřesní…, nedávat lidem na ploténku důchod…nepřijímat je do nemocnice na infuze z důvodu obsazenosti lůžek… Vždyť na ploténku a strašnou bolest se neumírá…tak proč by to měli páni doktoři a rozpočet pojišťoven řešit….Jo pokud někdo z nás bude celebritou nebo bohatým podnikatelem, který si může zaplatit a podplatit, operace se dočká, kdy bude chtít… Každá operace je vždy riziko, i operace slepáku je riziko.. Nechápu, ale jak může neurochirurg odmítnout operovat člověka, který ploténkou nelidsky trpí 10 let…opravdu to nechápu…Proč Vás, co tu píšete o svých hrozných bolestech a máte nález vyhřezlé ploténky odmítli, při strašných bolestech operovat? Je to krajně nelidské… Je to hanba tohoto státu, jak se k obyčejným lidem chová.. Protože, když je strašně, když je člověku dlouho strašně, když to dlouho nelidsky bolí, když člověk jen v bolestech leží, když člověk ztrácí vše v životě dělal – práci, sport, přátelé, když člověk jen leží v bolestech doma v pokoji…člověk se ne operaci pak těší a pak se chce bolesti zbavit….operace pak zůstává i jedinou nadějí…Jak může neurochirurg operaci odmítnout??? Nechápu.

Ahoj, má někdo zkušenosti s klinikou na Ukrajině? Profesor Danilov napravuje plotýnky pomocí speciální masáže a má dobré výsledky. Mluvila jsem s jedním čechem co tam postoupil měsíční léčbu a je plně zdráv. Přemýšlím, že tam zajedu, mám těch plotýnek více a cvičení ani rehabilitace nepomáhají.

Pepík | 24.8.2017 14:23

TO Davca: Jsem na tom podobně, také nic nepomáhalo, tak v lednu 2018 nastupuji na operaci. Bližši termín v Ústí nad Labem neměli, ale vlezl bych neurochirurgům na stůl hned, někdy je to hodně velká bolest, beru prášky proti bolesti a doufám, že to žaludek vydrží. Pokud už nic nepomáhá je asi opravdu lepší jít na neurochirurgii.

1 2 3 4 .. 59 .. 118 .. 176 .. 234 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění