Diskuse: jak začít?

Řadit:
42
Kamarádka nemá fotografii.
Niki | 20.11.2014 11:09

TO Jajka: Tak to jsem ráda, že neblázní jen ségra :D můžu se zeptat na stránky? Když budou mít,co potřebuju, tak je taky zkusím :)

Jajka | 18.11.2014 23:25

TO Niki: Čauky, já se musím přiznat, že jsem velkej blázen do asijské kuchyně :D Nejvíc preferuji japonsko, ale snažím se zkoušet i nové věci a většinou to, co potřebuji seženu jen přes net :)

Niki | 14.11.2014 19:09

Ahojda, ségra se zbláznila do japonských seriálů a zaujala jí jejich jídla. Tak by jsme doma chtěly nějaká vyzkoušet. Nezkoušel někdo něco takového náhodou doma? :)

Leona | 7.8.2012 08:20

Ahojte holky, využíváte při vaření minutku? Hodilo by se vám toto? Děkuji za názor :-) http://www.survio.com/survey/d/E6N5L1S2P6T3X7A4H

bete Poslat vzkaz | 15.4.2011 01:08

Tady jsem našla zajímavou <a href=„http://www.amylon.cz/recepty“>inspiraci na vaření</a>. Jsou tam hlavní jídla i sladké dezerty. :)

fagi Poslat vzkaz | 2.9.2010 15:28

<a href=„http://www.knedlik.cz/recepty/“>české recepty</a> - jéé, já jsem to sem špatně vložila, tak tady to máte  ::vysmaty::

fagi Poslat vzkaz | 2.9.2010 14:54

Hele já to mám úplně stejně ::ano-ano:: Ale vařím podle receptů, protože jinak všechno zvořu ::ou-nou:: třeba tady jsou docela dobré <a href=„http://http://www.knedlik.cz/recepty/“>české recepty</a>. Něco je teda složitější, ale zkoušela jsem třeba ovocné knedlíky a ty se povedly. Nevěšte hlavu, jsou i horší věci ::smich::

| 22.9.2008 07:57

Tě moc nepotěším, knihu jsem přes časem věnovala neteří, učila se kuchařkou. Zkus si ještě dát inzerát do avíza, jde to i přes internet. Jinak přeji hodně štěstí, jsem ráda, že máš o tuto práci zájem. Kdyby jsi náhodou potřebovala někdy s něčím poradit, klidně mi napiš, pokud budu vědět, ráda pomohu (učila jsem totiž odborný výcvik oboru kuchař).

Zuzula00X Poslat vzkaz | 4.9.2008 17:59

Dobrý den!

Také si myslím, že je tato kniha velice užitěčná. není to nejen tím, co všechno obsahuje, ale také proto, že jsem v Prvním ročníku na střední škole Hotelnictví a gastronomie a tuto knihu máme vedenou v seznamu, jako knihu, kterou si musíme koupit. Její cena mě ale velice zarazila. Pocházím z rodiny s velmi malými finančními prostředky a už jen ostatní knihy, jízdenky na autobus a všelijaké kroje, naši finanční situaci velice zatěžuje. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda by nebylo možné si od Vás knihu zakoupit za menší částku. Byla by to pro mě veliká úleva.

Prosím, odepište mi co nejrychleji. Jestli, tedy můžete a chcete. Vím, čím chci být, ale nevím, jestli toho dosáhnu, přes všechny ty komplikace. Je to smutné, že, když Vás něco baví, nemůžete to dělat, pokud nemáte finanční prostředky. Je smutné, že jsou dnes najdůležitější peníze, než talent a chut člověka takovou práci dělat. Chci pracovat v oboru Hotelnictví a turismu. To vím.

Děkuji mnohokrát za odpověd, na kterou budu čekat.

Přeji krásný den.          Z.Špringlová 

Atevi Poslat vzkaz | 22.7.2008 14:30

Apettit znám a recepty z něj jsou fakt výborné.Mají takové vychytávky ,které by vás nenapadly ,ale ve výsledku je to báseň

Atevi Poslat vzkaz | 22.7.2008 14:27

Když čtu vašempříspěvky musím se smát když si vzpomenu na začátky vaření když jsem se vdala.První půlrok jsme bydleli s manželovými rodiči .Když jsem měla odpolední tak jsem vařila.Tchýně měla Kuchařku naší vesnice.Myslím,že se to leckdy nedalo jíst.Když to dopadlo špatně tak si asi uvařili něco jiného ,ale když to dopadlo dobře(byly to většinou recepty co jsem si opsala od mamky) tak jsem dostala pochvalu před nastoupenou rodinou.No pak jsme dokončili náš byt u nich v domku a už to jelo.Udělám pouťové koláče-ani po 15 hodinách kynutí nevykynuly.Chtěla jsem to vyhodit do popelnice a v tom přišla starší a zkušenější kamarádka vše mi pomohla zachránit dnes už pro mě snadným trikem.Nebo v receptu bylo:ořechy na pracny umeleme...Dobrá vyndala jsem mlýnek na maso!! a začala mlít ořechy.Umíte si představit ty pracny?Formičky jsem musela vyhodit.Ale jeden neúspěch vždy střídal úspěch a to mě motivovalo.Dnes vařím a peču výborně( i když někdy se stane ,že si říkám kde udělali soudruzi z NDR chybu).Jsem občas sama ze sebe v šoku jak je to jídlo dobré.To pak vždy říkám manželovi jak dobře se oženil.
PS: Jsem ráda ,že i dnes chtějí holky vařit,protože občas to vypadá,že je to fakt cool když spálím i čaj.No ono to je možná roztomilé ze začátku vztahu když muž přijde z rande domů a maminka mu nandá oběd.Ale běda až se vezmou a budou společně bydlet....

| 11.10.2007 09:17

Připrav se na to, že pokud si neotevřeš okno, budeš mít ten smrad v celém bytě.  Jednu dobu jsem je často dělala v práci, chlapům u piva velmi chutaly, ale toho smradu! Ještě vždy dva dny jsme toho měli plnou kuchyň a chodbu, neměli jsme totiž v kuchyni okno, takže se větralo dveřni. Jak to chutná nevím, tvasrůžky totiž nejím.
Je dobře, že se opět nějaký časopis začal zabývat naši tradiční kuchyni, bylo by škoda, kdyby naše mladé hospodyňky uměly jen rychlovky.
Ze ::srdce:: Ti přeji, aby se Ti povedly ty špekové knedlíky, jsou opravdu výborné.::smutny::

angelwoman Poslat vzkaz | 7.10.2007 12:33

Krásný den! Chci vám jen napsat, že jsem si dneska koupila nové číslo časopisu APETIT a jsem z něho hrozně nadšená! Mají tam výrobné recepty, které nadchly i mě - začínající kuchařku. Je to číslo zaměřené na českou kuchyni a tradiční jídla - já určitě pro přítele vyzkouším olomoucké tvarůžky v pivním těstíčku, pak mě hodně láká španělský ptáček a na fotce nádherně vypadající špekové knedlíky s červeným dušeným zelím a opečenou cibulkou - mňam ::vysmaty:: Pak jsou tu super recepty na velmi jednoduché a rychlé moučníky  a dezerty...Takže doporučuju všem, kteří mají rádi dobré jídlo-já hned příští týden s mamkou vyzkouším Pikantní kuřecí prsíčka (nahoře se slaninou a podávaná s dušenými fazolkami) ::souhlas::

Raffaelo Poslat vzkaz | 31.8.2007 17:19

::smutny:: zdravím Mony, tak s tím mám problém taky, vždy se ptám v práci ženskej co budou vařit, a sem tam mi to dá inspiraci a někdy také ne, prze nejsem zase taková zkušená kuchtice zatím jako ostatní ženské, vše se tepráve učím a bohužel sama ::ou-nou:: takže si myslím, že si tatka sem tam připadá jak pukusnej králík ::vysmaty::Jinak tatka ten by také nejradši jedl vepřo-knedlo-zelo, nebo různé omajdy a tak.. a to já zase taková lehčí jídla, nejraději mám teda dětské papání ::ano-ano::::usmev:: je to těžký, my jsme dvá a tatkovi se taky sem tam nezavděčím, ale když vás je víc o to hůř se to vymýšlí, takže klobouk dolů ::kvetina:: Verča.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění