Diskuse: Je tu nějaká mamina na mateřské jako já?

   
Řadit:
85
příspěvků
Správce: bombon
Kamarádka nemá fotografii.
bombon Poslat vzkaz | 21.2.2011 22:27

Ahoj já jsem taky na mateřské dovolené a mám 2 krásné děti mohli by jsme si o nich pokecat jestli budeš chtít napiš pá.

Kamarádka nemá fotografii.
tetbet Poslat vzkaz | 7.12.2010 12:59

ahojky já jsem také na mateřské

Kamarádka nemá fotografii.
tetbet Poslat vzkaz | 7.12.2010 12:58

ahojky já jsem také na mateřské

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 31.8.2010 13:19

Ahoj Ivet - chci se jen zeptat, jestli vás nepostihly ty hrozné záplavy když jsi z Liberecka, vzpomínala jsem na tebe! Jak se jinak máte? Já jsem z té zimy tak přešlá, že už jsem začala i nosit letní věci do skříně na úschovu na další léto a vytáhla do své skříně tepláky a svetry!!! Hrůza děs :)

Zítra bude pétovi 5 měsíců, pořád kojíme, ale v noci je to nějaké náročnější :(

Do 4,5 měsíce se Péťa budil v noci 1-2x, hnedl pak usnul a já byla spokojená. Ve dne jedl pravidelně po 2 hodinách a v kočárku spal cca 4-5x po půl hodině.
Skoro ze dne na den po tom 4,5 měsíci se najednou začal v noci budit víc, 3x, pak 4x a asi poslední noci i 5x !! Jednou se mi podaří ho uspat dudlíkem, ale jinak vždycky kojím a pije docea dlouho (zatímco já klimbám nebo si podpírám hlavu:)). Co je mi ale divné, že když se v těch 7 hodin ráno probudí, tak vůbec nemá hlad pořádně se nají až okolo 9. nebo 10. hodiny !! Přijde mi, jakoby měl v noci mělčí spaní a já ho uspávám prsem, ze kterého tedy dost vypije a tím pádem nemá ráno už hlad - plína je po takové noci vždycky snad desetikilová <img title=„smiling“ alt=„smiling“ src=„http://www.mojetehotenstvi.cz/modules/smileys/packs/example/smile.png“ />). Přes den si intervaly na jídlo docela prodloužil na 2,5 - 3 hodiny. Hlady vůbec nepláče, naopak když se snažím ho nakojit dřív, tak nechce.

Spurt to snad není, už to trvá přes 2 týdny a to by si říkal o jídlo i ve dne ne?
Mlíčka mám dost, pořád teče a mám nalitá prsa, která v noci krásně vypije, ale přes den jen po delší pauze bez jídla, jinak si jen ucucne. Kdyby mu moje mléko nestačilo, tak si myslím, že by byl neklidný nebo něco...

Já nevím ... ve středu jdeme na 5měsíční kontrolu, tak se na to dr. zeptám a trochu se obávám, zda dobře přibývá (jako každý měsíc <img title=„smiling“ alt=„smiling“ src=„http://www.mojetehotenstvi.cz/modules/smileys/packs/example/smile.png“ />).  Péťa zatím nic jinéhgo než MM zatím neochutnal, ani kaše, ani příkrm. Ale možná nás to aasi čeká... tak mám docela obyavy - chgtěla jsem plně kojit 6 měsíců, no uvidíme co zítra na té kontrole....

Jo, jinak už je ze mně vdaná paní, kdybys měal chut, mrkni na fotečky na <a href=„http://www.dudysek.rajce.idnes.cz/“>www.dudysek.rajce.idnes.cz</a> :)

mějte se moc kráááásně :). K.a pidi P. :)

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 2.8.2010 21:24

pozvánka ke stolu :)

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 2.8.2010 21:21

oznámení

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 2.8.2010 21:20

jedna s maminou :)

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 2.8.2010 21:19

týýýjo, Filípek je nádherný. Je to blonďák viď - to bude zájemkyň :). My taky rosteme do blond, snad mu to zůstane :). Modrooký blonďák, ty se mi vždycky líbili :)

Kdy Ivet začínáš v té práci? Budu ti moc držet palce, abys do toho vplula co nejplynuleji :). A aby to filípek taky dobře zvládal. Sice mám jiné období, ale představuju si to a chápu Tě. Budu na Tebe myslet :).

Jinak přípravy na svatbu jsou tak nějak v proudu, ale ne plném :). Dám Ti do přílohy naše oznámení a pozvánku ke stolu :). Ve čtvrtek si jedu do Frýdlantu pro šaty, snad už budou hotové :). Dnes jsem si zamluvila kadeřnici a čeká mě zkouška, taktéž kosmetička. Jsem na to nikdy nebyla, ale ted se na to těším, že snad budu pěkná a budu se ženichovi líbit :). Snad i ty šaty mi budou slušet - nebudou mít korzet, který vyrýsuje postavu. I když jsem ted na váze 61,5 kg (oproti váze před těhu o kilo a půl níž), tak mi zůstaly boky a pořád nemůžu vyrýsovat pas, což v těch šatech trochu je vidět, no uvidíme...

'T'é samoty jsem měla tak dost, že se snažím co nejvíce dostat někam ven a navštěvuji kamarádky, známé a tak, takže mi to ted lépe utíká a mám i lepší náladu. Péta taky, protože se může rozlížet a pozorovat, je hrozně zvědavej :). Jinak se čím dál víc točí na bok, ale sám to ještě nedokončí. Byli jsme teď na 4měsíční kontorle (včera měl měsíčniny) a váží 5,6 kg a měří 62 cm - není to extra váha, ale přikromovat zatím nemusím - jsem se toho děsně bála, ale naštěstí to dopadlo dobře, snad to půjde i dál. Péta zase hezky pije, ale skoro každý kojení se mi po pár minutách začne kroutit a musím ho dokojit vestoje a pohupovat se... Ale nenaočkovali nás - pořád nemáme zhojené ramínko po TBC, tak snad příště. Desátého jdeme převážit, at jsem si jistá, že mu mlíčko stačí. No a 14. se vdávám, to je nářez :))))).

Jak byla ta vedra hrozná, tak jsem kojila co hodinu, aby neměl žížu, ale bojovala jsem s tím, že pil děsně málo minut, fakt jen to přední mlíčko a zbytek jsemmu musela nutit a často vůbec nechtěl, tak jsem z toho byla zoufalá, že jsme volala i laktační poradkyni, ale naštěstí se to zlepšilo, jak vedra skončila. Snad už taková vedra nebudou, at se zase takhle nerozhodíme. Chci tak moc kojit, že se bojím každého problému, co by mohl přijít :). Osttní holky zkouší už dávat příkrmy (taky proto, aby se v noci vyspaly - to mi přijde hloupé a neohleduplné, myslím, že miminko jena prvém místě a já klidně budu pořád vstávat 3x za noc na kojení než mu dávat flašku s čímkoli). Posílám i dnešní fotečku :)

Kamarádka nemá fotografii.
Ivvett Poslat vzkaz | 23.7.2010 09:37

::smutny:: <strong>Ahojda Káti a Peťulko.
</strong>Jj, my pořád někde lítáme a u PC jsme minimálně. Víš jak, v paneláku je to na palici a hlavně se tu nedá vydržet, jak jsou ty vedra.
Chodím s malym do venkovního dětského koutku, mají tam brouzdaliště a super atrakce pro děti, tak se tam malý aspoň pěkně vyřádí.

Jinak já se už psychicky připravuju na školku a práci, no... nebude to promě jednoduchý, co ti mám povídat.
3roky doma jsou dlouhá doba ikdyž jsem neměla zrovna nohy na hoře ale prostě tam byl ten klid a neměla jsem nějaké velké povinosti. Povinosti byli co se týče malého ale poslední rok, jsme ráno vztávali, jak se nám chtělo, žádná nutnost a za 2měsíce se nám to oboum změní. 
Mám velký strach o malého, přecejenom to bude naněj zezačátku dlouhé v té školce, no....budu stoho asi pěkně ve stresu::placici::Nevím jestli mě chápeš, máš to teď úplně jiné, prožíváš jiné období....ale jak se teď zamýšlím, tak to strašně rychle uteklo, ještě nedávno jsem Fildu vozila jako malého caparta v kočárku a užívala jsem si to. 
Dneska už chodí všude sám a je samostatní človíček, je to opravdu velikánská změna.

A jak se těšíš na svatbu? Peťulka je krásný a okatý klučina, zase vyrostl, co jsem ho neviděla... Jinak tě plně chápu, že ti to doma někdy leze na mozek, ta samota, nikde nikdo...Tak si to aspoň užiješ až ti přijede kamáradka, budete si mít očem povídat....
A neboj, až Peťulka bude chodit, bude více řádit a ty pak budeš ráda, že si nachvilku sedneš a budeš si říkat, zlatých pár měsíců po porodu když Péťa jenom leží a semtam se překulí....::usmev::
To si říkám dneska já, “zlatý kočár!“ protože jsou dny, kdy mi Filda utíká a není jednoduchý ho uhlídat, pořád musím být ve střehu a sledovat ho.

A jak vám jde kojení, pořád cucáte mlíčko?
Na období kojení strašně ráda vzpomínám a když malý spinká, tak ho nejvíc miluju a samou láskou bych ho sežrala::ano-ano:: 

Posíláme fotečku se zmrzlinkou.
Písni, budu ráda, mějte se krásně rodinkoooo...... 

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 21.7.2010 20:52

Haloooo, Ivet, Filííípku, kde jste kdo :)??? Není o vás ani vidu ani slechu, jakpak se máte???? Nebo máte dovču a cestujete???
My docela dobře. Jen mi občas hrabe z té samoty tady, každý den pořád to samé dokola a žádný normální člověk, jen když Petr přijede z práce a ten pak pracuje venku nebo jde lítat. Příští týden přijede kamarádka na 3 dny, tak aspon někam vyrazíme, možná i na brusle. Tak my vám máváme a posíláme fotečku :).
K. a P. :)

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 2.7.2010 11:40

Ahoooj Ivet a Filípku :)    Tak zase po dlouhé době :).
Noo, takže kauza šaty :). Nakonec jsem se rozhodla, že si je nechám ušít. Kamarádka má už šaty ušité a moc se mi líbily ,tak je zadám taky. Domluvili jsme už jak budou vypadat (satén s modrou krajkou), takže ted čekám na nákres a 12.7. jedu na první zkoušku do Liberce alespon na 3 hodiny, abychom co nejvíce ušily a nemusela jsem tam jezdit tak často :). Jsem na to zvědavá :).

Poslední dobou si nemůžu spaní vynacvhálit - budí se jen kolo třetí a pak bud až o půl sedmé nebo ještě s jedním poločasem na kojení :). I tak mně to už nevadí, nějak jsem si zvykla :). Zítra tu bude svatba okolo 100 lidí, tak mám trochu obavu, jak to s Petulkou zvládneme, i když bude doma, tak přecijen tam bude hrát muzika pár metrů od našich oken. Pétovi sice nevadí spát v hluku, ale když to bude až do rána, tak už mám strach, snad to půjde... a určtiě vznikne i nějaká fotečka, tak ti pak pošlu :).

A co ty akcičky, o kterých jsi psala, vejletujete??? Ted jsou dost parna, to není na cestování s Filípkem moc dobré vid. Péta to teda snáší celkem dobře, tak jsem ráda, ale takhle větší děti, co už běhají na slunci, se můžou lehce přehřát vid.

Už jsme vymysleli svatební oznámení, ale ještě není vytvořené. Vyfotíme si chodidla nás všech tří v trávě nebo u kopretin  a vedle toho bude tenhle text: „Na Zvičině blízko nebe, budeme stát vedle sebe. Já jsem Ty a Ty jsi já, společně jsme víc než dva“ - jak se Ti to líbí, dává to smysl, že jsme tři, protože se máme rádi? Jo a Zvičina je to místo, kde se budeme brát :).
Už mám i prstýnek - bude z bílého zlata. Petr ho nosit nebude, tak mu koupíme jen nějaký obyč ze stříbra.

Péta se vzbudil, tak jdu zase bavit :)).

Papa a těším sen a pár řádků :)
Katka

Kamarádka nemá fotografii.
Ivvett Poslat vzkaz | 25.6.2010 08:12

No teeda, tobě ty čatičky ale sluší!!::souhlas::
Hotová princezna::vysmaty:: Ne, ale opravdu, moc ti slušej i ty jsi hezká, budeš krásná nevěsta!::ano-ano::
Ale za 4.500kč, tak to je teda masakr, to je dost.....
Nato bych také neměla, to ušití tě vyjde určo na míň.
No přeji ti, ať si ten svatební den krásně užiješ! Bude to poprvé a hlavně to bude nejhezčí, až tě uvidí taťka, tak mu vypadnou očka z důlků::vysmaty::

A jak se vám spinká bez taťky? Asi ne moc dobře viď?
Já to nemám ráda, když mi Michal takle někam odjede, ale on jezdí tak jenom na 1den a 1noc, tak se to dá.

Takže ti prďolka malý spinká už skoro celou noc? Teda se 2kojení v noci? To je ale krásný! Klobouk dolů že jsi ho to naučila takto brzo, jsi šikulka, aspoň se vyspinkáš viď?

U zubařky dobrý, zadělává mi jednu stoličku, teď mi tam bude dávat blombu, jinak mám zoubky zdravý, ještě musím jít s Filípkem, ať se podívá na zoubečky jemu, ale má je krásný, taky mu je každý večer drhnu jako o život::vysmaty::

Jj, rýmečka už je skoro pryč, naštěstí měl Filda jenom tu rýmu, bez kašle a teplot. Filda je jinak odolný vůči nemocím. Teplotku měl snad jen 2x za život ani u zoubečků netrpěl, vše proběhlo v klidu a dávám tomu za vinu to kojení! Nejlepší co můžeš udělat pro děcko aby bylo do budoucna zdravoučké. Vidím to teď na Filípkovy, všechni děti v jednu dobu, někdy v zimě odpadávaly z nemocema a my byli fit! Opravdu koj, jak jen to nejdýl půjde. Já kojila do 23měsíců a zanic se nestydím::usmev::

Takže se vám žení bratránek? No to se připrav na smršť, to bude mazec. 90lidí to je sakra moc, hlavně budou mít všichni druhý den bolehlav, alkohol poteče proudem ale co, svatba se musí pěkně oslavit viď?

A Peťulka má krásnýho kamaráda Davídka, moc jim to na té fotečce sluší. Peťulka teda krásně roste, je to už kus chlapa, je krásný a takový čisťounký::souhlas::

Jinak u nás vše v pohodě, všichni jsme zdraví, to je nejdůležitější....Zanedlouho bude mít taťka dovču, tak plánujeme nějaké akce s malým, Zoo, výlety a grilování, jen aby nám vyšlo počásko, to bude vše v poho.

Tak se loučím a zase napiš pár řádků, budu moc moc ráda. Ráda si čtu co píšeš.
Tak paaaaaa a přikládám foto z Vánoc. Já a Filípek::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 24.6.2010 21:46

a ještě jedna fotečka s Pétou a 5měsíčním Davídkem :)

Kamarádka nemá fotografii.
slunko Poslat vzkaz | 24.6.2010 21:45

Ahoj Ivet :)

Tak jak jsi dopadla u zubaře? Už je to trochu dýl, ale snad to neva :). Já jsem tento týdne s Pétou sama doma, tatínka máme na cvičení, ale spíš to má jako relax, jeli Vltavu, tak si to myslím užívá, zítra už se nám vrací. No a abych ten čas o samotě využila a taky byla trochu mezi lidmi, tak jsem v úterý jela do svatebního salonu na šaty se mrknout, ve středu za mnou přijela kamarádka s 5měsíčním mimčem a dneska jsem jela za kamarádkou já. Takže mi to celkem utíká a jsem ráda, že to cestování a jiný režim Péta snáší už dobře. Krásně mi večer usíná a druhý den je v pohodě.

Ve svatebním salonu jsem si zkoušela pár šatů, ale protože tam měli frmol, tak jsem se radši přeobjdnala, protožepaní se mi očividně nevěnovala jak jsem chtěla a hlavně příští týden tam bude víc šatů, proože tento víkend jich půjčovali 30 - hold hezký datum 26.6.
Posílám jednu fotku nejhezčích, ale stály 4500Kč a to dát nechci a nemůžu, to si dám raději ušít.

No a byla jsem ráda, že přijela ta kamrádka s 5měsíčnímchlapečkem, byla to první mamina, se kterou jsem se po porodu setkala, takže jsem z ní vytahal mrtě informací - je neuvěřitelné, jak si člověk najendou rozumí nejvíc s matkami nebo rodičemi a se svobodnými tak nějak ztrácí nit. Je mi to líto, ale je to tak a je to asi přirozený, však je to obrovský skok v životě, nová etapa, nový styl života, myšlení...

Jak se daří Tobě, Ivet, co nového a jak se s Filípkem máte? Už vás ta rýma pustila? VYpadá to zase na letní teploty, tak se těším. příští sobotu tu budeme mít na zahradě svatbu - Petrův bratránek se žení, a bude tu skoro 90 lidí, takže masakr !!! Až to uvidím, myslím, že ještě uberu ze svých svatebních příprav :). Aby mně to nestálo mlíko :)))))

Jdu pomalu spát, jsem nějak grogy a Péta mně nenenchá spát dýl jak do půl sedmé s dvěma přestávkami na dlabání :))))

Tak ppa a těšíme se na pár dalších řádků :).
K a P

Kamarádka nemá fotografii.
Ivvett Poslat vzkaz | 21.6.2010 13:17

Nic se neděje prosímtě, napíšeš vždy, když budeš mít čas i chuť, jak budeš moc....
Jj, cvičení na hejbej se znám, teď jsem tam narazila na bezva cvičení na bříško, tak pravidelně cvičím, ta Hanka mi ale dává, už druhý den jsem se nemohla zvednout::vysmaty::

Prosímtě nediv se, že tě honí mlsná, vždyť kojíš a tím i oslabuješ organizmus, tělo strádá, protože se ti tvoří stálé nové mlíčko a to je pro tvé tělo namáhající, musíš pít dostatek tekutin. Já když moc nepila, tak mě pobolívala často hlava, kojení též odvodňuje, takže bumbat a bumbat.
A dej si na co máš chuť, nijak se neomezuj, chutě se ti srovnají časem, jen si teď dopřávej a o nic se nešiď, jsi tu pro Péťu a dáváš mu jenom to nejlepší... A stím koupáním to máte jako mi kdysi, malej mi to většinou probrečel, líbilo se mu to až někde na půl roce, moc si to už nepamatuju.

My taky byli s malým na vítání občánků až někde na 6měsících to byl malej pěknej bubrdlíček, byl jenom kojený, takže byl celý takový kulaťoučký::vysmaty::

A stou svatbou, proč bys byla trapná prosímtě? Každý si to udělá jak sám chce, v jakým rodinným kruhu to chce, hlavně hrají velikou roly peníze, každý nemá na velikou svatbu... My byli teď kamarádce na svatbě a ta to měla teda veliký, plno lidí a párty byla v hotelu ale ani já bych takovou velikou svatbu nechtěla, na co? Nepotřebuji se někomu ukazovat a předvádět, hlavně by nebyli ani finance. Prostě pozvat pár přátel, hlavně rodinu a to stačí, prostě malou skromnou svatbu. Jinak já teď byla nastydlá, ono taky v tom počasí, to je děs, jednou krásně pak zase prší je jenom 10stupňů, no a malej to chytl odemě, takže má rýmečku ale naštěstí bez teplot a kašle.

Dneska odpo mě čeká zubař, tak mi drž palečky. Mějte se s Peťou hezky a zase někdy napiš, budu ráda....
Zatím pa Ivet+Filda.
A jedno foto::usmev::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění