Diskuse: "Odpustíš mi to někdy?" Co vyjímečného říci, při rozchodu?

Řadit:
28
Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 14.12.2010 18:14

Stejně jako je svět plných těch ostatních - těch co odpustili, poučili se, šli dál a našli toho pravého ::usmev::

Když se já rozešla s přítelem, s kterým jsem měla první pořádný vztah, taky brečel, psal, volal, stál hodinu pod okny... Bylo mi ho líto a cítila jsem se díky tomu ještě tisíckrát hůř ::placici:: Pořád se ptal na důvod a já říkala: prostě už necítím lásku, nemělo by to smysl, nechci ti lhát. On: co jsem udělal špatně? Já  na to: nic, vůbec nic, prostě se jenom mé city změnily. Nevěřil, podezíral mě, že mám jiného a nedal si to vymluvit.. Já ale byla ještě 3/4 roku po rozchodu sama. Neměla jsem jiného, prostě jsem jen nechtěla investovat energii do vztahu, o kterém jsem věděla, že to nemá smysl a protože jsem ho měla ráda, nechtěla jsem mu tím ubližovat, ale dát mu šanci, aby mohl být šťastný s někým jiným. Možná podobně to měla Sethova slečna... Lidé chtějí někdy všechno pojmenovat, znát důvod, zasadit si to do správné škatulky, ale v lásce to někdy prostě nejde. Láska buď je a nebo není. Trestat za to, je holý nesmysl ::kocka::

Sajrajt
Sajrajt Poslat vzkaz | 13.12.2010 21:07

Oh, ale svět je plný děvkařů a děvek! Není to tak neobvyklé (-: stačí se jen dobře dívat. Ale jsem rád, že semnou nesouhlasíš! ::ano-ano::

smiley Poslat vzkaz | 13.12.2010 20:02

...tak to s tebou nesouhlasím. Svět by musel být plný děvkařů a děvek. Vždyť kolik prvních lásek spolu zůstalo. Většina normálních lidí se z toho dostane a nemusí si hned snižovat svou zlost na jiných.

Sajrajt
Sajrajt Poslat vzkaz | 13.12.2010 12:09

Napřed jsem napsal kolosální příspěvek, ale nějak jsem cítil, že by to stejně ničemu nepomohlo. Každý prožíváme ty svoje životy a ten svůj unikátní příběh. Já jsem jen chtěl pokázat na to, že jsme možná svědky zrodu děvkaře..

Abych řekl pravdu, nějak nevím, co napsat. Nechci prosazovat svůj názor a vyhrát debatu za každou cenu. Jednak to Setovi nijak nepomůže a druhak, upřímě, ani nevím, jaký na tohle mám názor. Chtěl jsem vám trochu ukázat, že ve mě neustále bojují dva póly, Nenávist vs Odpuštění, Strach vs Láska, Zloba vs Mír. Ublížit nám mohou jen ti, na kterých nám záleží. Přesto být nezranitelný je to největší prokletí. Nedokážu tohle téma shrnout a nějak poradit, nebo nedej Bože poučit. Sám jsem teprve na začátku..

| 13.12.2010 11:45

anebo se z toho snaží vypsat.

Kdyby nebylo neštastných lásek, básníci by nenapsali ty nejkrásnější básně::srdce::

Soleil Poslat vzkaz | 13.12.2010 11:41

Vy ho tady teda propíráte :-)
Stejně všechno vyřeší až čas... Sajrajt má v něčem pravdu...já když se rozešla se svým prvním klukem, cca měsíc jen brečel, prosil, snažil se...já donekonečna vysvětlovala, chlácholila, diskutovala. A k čemu to vedlo? Po cca třech měsících od rozchodu mi neustále volal a nalhával mi, jak se užívá s jinou a jak je to všecko super - a já bulela, protože jsem si ho nedokázala představit s jinou, i když spolu jsme být už nemohli. Po dalších dvou měsících se mi přiznal, že mi lhal, abych jako věděla, že ON může, ON má. No a pak si našel slečnu s dítětem a celý dny jsem dostávala smsky, jak má „ta maličká rozkošný úsměv“ a jak je šíleně šťastnej. Po cca půl roce jsem se dozvděděla, že jsem „ku***“, protože jsem si hned po našem rozchodu našla chlapa (což nebyla pravda) a další dost hnusný narážky. A takovejch vztahů plných výčitek a nepochopení jsem měla víc. Takže co? Každej si musí tu zkušenost prožít, aby pak ocenil to OPRAVDOVÉ. Málokdo žije až do smrti se svou první holkou/klukem. Kdo si tyhlety peripetie neprožil, nemůže to podle mě tak úplně pochopit, ani kdyby byl extra super mega empatickej. Ze Setha se určitě po jeho prvním rozchodu nestane děvkař, jen bude příště na určité věci opatrnější, podle toho, co je bližší jeho povaze. Možná je trochu závislej na své teď už ex, ale to není nic neobvyklýho a Sethe věz, že během pár týdnů to přejde :-) Co můžeš udělat, tak to, že svoji bývalou partnerku nebudeš urážet ani bičovat výčitkama, aby si tě nezapamatovala jako hulváta (jako já svoje expartnery).

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 13.12.2010 11:26

V jiném vláknu říká, že mu bude vosnáct, takže není tak úplně nedospělej. Dělat něco smysluplného nemusí jen v práci, např. může odhazovat okolo baráku sníh, i u sousedů a dál, štípat dříví na topení, vyrábět krmítka pro sýkorky a instalovat je, nebo zavážet s hajným seno do krmelců a né se rozervaný toulat městem či utápět smutek v alkoholu. Předpokládám ale, že studuje a měl by se tedy vrhnout na učení a při intenzivním studiu ho ten bol přejde, protože mozek se bude zabývat jinými věcmi, než skončeným vztahem. Měl by cvičit tělo, aby měl hezkou figuru a při cvičení vychladne ten vztek, který pociťuje, když si položí otázku proč to potkalo zrovna jeho. Měl by hodně číst. Zkrátka pracovat na rozvoji osobnosti. Což je velice smysluplná činnost. To jsem měl především na mysli.
T

| 13.12.2010 10:27

za vysvětlení, já tu jinou diskuzi nečetla::usmev::

| 13.12.2010 10:12

on sám se nazval závislákem, 50 SMS denně a podobně. Celé to popisuje na minulém vlákně

O Partnerech z 8.12.
Ženy, pomozte mi, prosím.

A já si stejně myslím, že trochu potrestat ji chtěl.
Pokud se ozve, třeba nám to vysvětlí.

| 13.12.2010 09:55

ale mám dojem, že se to tady začalo ubírat směrem, který nikam nevede. Takové to , co by kdyby::ano-ano::. Navíc si myslím, že pravdu má Tatu ve svém posledním příspěvku, protože já to pochopila taky tak, jemu nejde o ublížení dotyčné dívce, ale o ujištění, že na něj nezapomene a že se třeba nestane jenom jedním z mnoha. Soudit ho a nazývat závislákem už vůbec nechápu.

| 13.12.2010 09:43

že to stejné, se může stát i dívce?

Problém byl, že milovala MOC - v dalších vztazích nebude milovat VŮBEC, lásku v sobě bude potlačovat, protože to byl její zdroj bolesti ...

no, děvka se z ní třeba nestala a taky ho nemusela začít nenávidět. Brala život, tak jak jde. Jen ta bolest v srdci ukrytá zůstala.
A když se dozvěděla, že svou  dceru pojmenoval po ní a svého syna po jejím  bratrovi ,  byla to pro ní malinká náplast .

Jituška taky není potvora. My se jenom snažíme vidět život reálně.

Nemá snad dívka  také právo rozhodnout , s kým chce být a s kým nechce.
 Nebo s tím prvním má  už od patnácti let  být  celý život? A  nesmí rozhodnout ona , že se chce rozejít? To rozhoduje muž (chlapec)?
To snad neplatilo ani v prvobytně pospolné.::usmev::

Sajrajt
Sajrajt Poslat vzkaz | 13.12.2010 08:56

Ty ho posíláš do práce, jo? Jenže šestnáctiletej kluk ještě smysl v životě nehledá. Dovolil bych si udělat jinou prognózu toho, co bude.

Kluk je teď bez debaty šíleně zamilovaný. Říkejte si tomu třeba „citově závislý“, prostě je to jeho první láska, miluje hrozně moc. Nemyslí na nic jiného, jak zůstat v její hlavě na vždycky., Doufá, že se třeba po letech negativní zkušenosti s jinýma k němu vrátí..

Jeho holka je nejspíš taková JItuskaaa a je jí to uplně u prde1e.

Víte dobře, co přijde! Pochopí, jak je jeho láska bezvýznamná. Zamilovaný by svůj stav za nic na světě nevyměnil, ale když zamilovanost vyprchá, za nic na světě by se do toho nechtěl vrátit. Jeho láska opadne a cit se změní na hořké zklamání a upřímnou nenávist. Svoji ex si začne projektovat do ostatních holek a bude se s nima snažit vyřešit svoje chyby v prvním vztahu. Problém byl, že miloval MOC - v dalších vztahách nebude milovat VUBEC, lásku v sobě bude potlačovat, protože to byl jeho zdroj bolesti a navíc to, co z něj udělalo debila a kašpárka - a bude z něj ukázkovej děvkař ::usmev::

Protože takhle se většinou děvkaři rodí. Neznám žádnýho, kterýmu by jeho první láska neublížila. Člověk si řekne „Ok a dost, debilem už jsem byl a stačilo.“ Už nechce znovu prožít tu bolest, už nechce být někomu na milost, být an někom závislý. Inu a pokud se do něj zamiluje holka, ukáže mu tím jen svojí slabost a přestane ji respektovat. Pokud Seth pak někde svede a ojede vaši dceru a ona si pro něj oči vypláče, víte, komu máte poděkovat ::usmev::

Nicméně ( světlá strana síly ) člověk není zvíře a může tyto procesy pochopit a zachovat se podle své vlastní vůle, svědomí a morálky ( a podle Boha, pokud už jste k němu našli cestu ). I kdyby to mělo znamenat, že sám sebe bude držet několik let mimo vztahy a ukončí každý nový, rozbíhající se, protože by mu bylo jasné, že dotyčnou zraní... I když ( temná strana síly ) proč by mu to mělo nějak vadit, že ta nána bude zraněná, po tom, co mu ženské provedly! Stejně jsou to všechno nebezpečné potvory, které se neustále musí držet na uzdě a které potřebují měřitelné materiální hodnoty, aby neztratily respekt. Jejich slzy ho jistě rozesmějou. Na hranici s nima! Upalte je všechny..

Jojo život je prostě boj (-: a můj největší protivním jsem já sám. Nikoho lepšího, mocnějšího, těžšího a tak zákeřného jsem zatím nepotkal.. Vsadím se, že to máte stejně. ::pripijejici::

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 13.12.2010 08:20

On napsal srazit na kolena, ale měl na mysli, aby dotyčná šla do kolen. Úžasem.  Měl jsem číst víckrát.  Asi jsme mu křivdili, nebo tedy já první. Je pravda, že dotyčná může být v šestnácti k velkým slovům či gestům docela imunnní, takže co vymýšlet-nic. Nakonec ale můžu trvat na své radě : dík, ahoj, a jít. A jít dělat něco pořádnýho, protože činnost která vede k něčemu je nejlepší terapie na rozchod.

Bajenka Poslat vzkaz | 11.12.2010 23:42

At je to už jak chce ... Seth napsal dost na to abych řekla - no chvála bohu že si to ta mladá 16- ti letá holka uvědomila , že s takovým citově závislým magorem  se nedá ani chodit natož pak žít!!!

| 11.12.2010 14:01

ale stále zapomínáte, že jsou to dva   -náctiletí.

On je závislák,  berou mu jeho hračku, kterou měl jako drogu celej rok. Čemu bude věnovat tu spoustu času, když ji nebude mít.

Slečně je 16.
 Nemá podle vás právo ještě pár let být prdlá a bezstarostná, než aby měla nést pocit viny a výčitky svědomí ?
Hledá sama sebe a ještě má být zodpovědná  za zraněné city druhého?
Určitě není necitlivá, uvědomuje si, že svým rozhodnutím ubližuje.
Tak ji za to upalte.
Nebo ji nechte letět.
Bez řečí.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění