Diskuse: halušky

Řadit:
21
Kamarádka nemá fotografii.
Tomáš | 17.10.2013 23:35
bete Poslat vzkaz | 1.11.2010 14:13

1 balení bramborových halušek  200 g zakysané smetany
400 ml studené vody     300 g anglické slaniny
200 g brynzy     hrst sekané petrželky

Směs na přípravu <a href=„http://www.amylon.cz/vyrobky/spotrebitele/vareni-peceni/sladka-slana-jidla/halusky/“>bramborových halušek</a> vsypeme do 400 mililitrů studené vody, řádně promícháme a necháme pět minut odležet. Vzniklé těsto protlačíme sítem na halušky a vložíme do osolené vroucí vody. Po jedné minutě varu halušky scedíme a necháme na teplém místě odpočinout.

Nemáte speciální síto na halušky? Knedlíčky můžete z těsta vykrájet pomocí dvou malých lžiček. Aby se těsto nelepilo, zkuste lžičky nejprve namočit ve studené vodě.
Nakyslá smetana a slaná slanina: skvělá kombinace!

Brynzu se smetanou dáme do mísy a vymícháme do hladka. Anglickou slaninu nakrájíme na drobné kostičky. Na rozpálené pánvi jí vyškvaříme tak, aby křupala. Uvařené halušky naservírujeme na talíř, přelijeme brynzovo-smetanovou zálivkou a posypeme vyškvařenou slaninou. Na závěr můžeme pokrm jemně omastit vypečeným tukem a posypat nasekanou petrželkou.

Dobrou chuť!

Inspiraci jsem čerpala z <a href=„http://www.amylon.cz“>Amylonu</a>.

DORI Poslat vzkaz | 14.9.2010 23:30

Ty jsi asi ze Slovenska, ze jo.

CherryAnn Poslat vzkaz | 14.9.2010 14:52

Na Slovensku se taky dělají různe, ale ano, někdo říká, že by mouka měla být polohrubá i hladká. Proplachovat by se neměli, já schválně v hrnci trochu vody z varení halušek nechám a bryndzu vložím do ní. Někdo míchá bryndzu s kysanou smetanou, já to moc nemusím, radši si dám k haluškám hrneček kefíru a v ideálním případě žinčice ::usmev::

DORI Poslat vzkaz | 3.9.2010 21:44

koukam, ze se tady pise o haluskach, ja je delam stejne jak je recept ale od oka  , jen davam polohrubou mouku i hladkou,ma se ppouzit obojipo spravnosti .Alespon na slovensku se to tak dela, ja delam hodne a tak jednu pulku oddelim a tu udelam se zelim kysanym super a ty druhe s bryndzou, oboji jsou dokonale,ale ty s bryndzou se musi teple a se zelim i studene  jdou ,.... jen tak kdyz jdu kolem hrnce, kdysy jsem je delala i se syrem pro zmenu, v tech horkych haluskach se pekne promichal a jeste jsem trosicku te vody tam dala, ja je na  bryndzu neproplachuji. Tak dobrou chut vsem uz mam na ne chut, asi je zitra udelam,M

CherryAnn Poslat vzkaz | 3.9.2010 11:26

Chutnají vám taky halušky se zelím (kysaným)? Já je miluji :))

Atevi Poslat vzkaz | 12.7.2009 22:04

Ano je pravda,že bez síta je to děsná otrava trvá to strašně dlouho než je tam dostaneš z prkénka.Sama uvažuji o tom,že si síto pořídím.Pak je to fakt rychlý oběd a hrozně dobrý....
Ale taky děsně kalorický-sakra!::stydlivka::

brousek Poslat vzkaz | 10.7.2009 18:49

pro Lauru,ty halušky bys do toho hrnce dostala i tak,že je tam seškrabeš z prkýnka,ale je to docela makačka a piplačka ale i tak by se to dalo.::souhlas::

hlavajda Poslat vzkaz | 20.3.2009 18:08

Halušky máme moc rádi s přítelem,::souhlas::on mi je naučil,ted je jdu zrovna dělat,tak doufám,že se povedou ::smich::

Neo Poslat vzkaz | 20.3.2009 16:00

Halušky jsou bééézva :-)

blaky Poslat vzkaz | 24.4.2007 18:20

halušky můžeš dělat tak,že si dáš těsto  (ne všechno,přiměřené množství) na prkénko a nožem odděluješ kousky a shrnuješ je do vařící vody,tak postupně uděláš všechny,můžeš to dělat i lžící,ale sítkem na halušky je to jednodušší

Raffaelo Poslat vzkaz | 24.4.2007 17:35

Ahojky Lauro, děkuji za receptík, akorád doma nemám sítko na halušky, takže budu muset  doma koukat po něčem jiném, jinak mě nenapadá jak bych je do toho hrnce dostala ::ou-nou::

laura Poslat vzkaz | 24.4.2007 15:47

Ahoj,napíšu ti  Spišské halušky,je to naše národní jídlo od mala je miluju.  Potřebuješ: 500g brambor
                      sůl
                      1 vejce
                      100-150g hl-mouky
                      150g brynze
                       120 g ang.slaniny
                       1 dcl smetany

Postup: Brambory umeješ,oloupeš a nastrouháš na struhadle.Přidáš sůl,vejce,mouku přidáš dle potřeby tolik aby bylo těsto polotuhé ale minimálne 100g.Přes sítko nasázíš halušky do osolené vařící vody a vaříš než všechny halušky vyplavou napovrch.Pak je propláchneš a smícháš s brynzou a smetanou.Na talíří se polejou škvarkami z té slaniny.Dobrou chuť:::souhlas::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění